Data Nota
Liga Mistrzów 10 czerwca 2023 Manchester City 1-0 Inter Mediolan 97' 6.22
Serie A 4 czerwca 2023 Torino FC 0-1 Inter Mediolan 57' zejście z boiska 5.30
Serie A 27 maja 2023 Inter Mediolan 3-2 Atalanta Bergamo 96' 8.38
Puchar Włoch 24 maja 2023 ACF Fiorentina 1-2 Inter Mediolan 85' zejście z boiska 2 8.91
Serie A 21 maja 2023 SSC Napoli 3-1 Inter Mediolan 16' wejście na boisko 5.05
  Zobacz wszystkie mecze z tego sezonu

Sezony w Interze (znajdujące się w naszej bazie*)

Opis zawodnika

Lautaro Martinez urodził się 22 sierpnia 1997 roku w Bahia Blanca, na prowincji Buenos Aires nieopodal granicy z Patagonią.

Zawodnik już od najmłodszych lat interesował się futbolem, podobnie jak wielu jego rówieśników. Młody Lautaro swoje pierwsze kroki w piłce stawiał grając dla lokalnego Club Atletico Liniers, zanim dołączył do akademii Racing Club de Avellaneda.

Swój debiut w seniorskiej drużynie Racingu zaliczył 1 listopada 2015 roku, niedługo po ukończeniu 18 roku życia. Warty podkreślenia fakt to informacja kogo zmienił na murawie w 80 minucie spotkania z Crucero: był do słynny i dobrze nam znany Il Principe Diego Milito.

Rok później, padł pierwszy oficjalny gol w zremisowanym z Huracanem 1-1 meczu. Od tamtej pory zawodnik bardzo szybko się rozwijał i sezon 2016-2017 zaliczył z 9 bramkami na koncie w 28 meczach. W kolejnym sezonie trafił do siatki już 18 razy w 28 meczach dla Racingu.

Dzięki swojej grze i wzrastającej popularności, zyskał przydomek El Toro i swój potencjał zaczął prezentować w reprezentacjach młodzieżowych Albicelestes. Wziął udział w Mistrzostwach Świata U-20, zdobył dwa gole w dwóch meczach, wcześniej został królem strzelców (5 bramek) w spotkaniach o Mistrzostwo Ameryki Południowej U-20.

27 marca 2018 roku zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji. W sparingu przeciwko Hiszpanii, wszedł na murawę w 59 minucie towarzyskiego spotkania za Gonzalo Higuaina. Niestety spotkanie zakończyło się wysoką porażką Argentyny.

Lautaro to zawodnik dobrze operujący zarówno lewą jak i prawą nogą. Jest szybki i silny fizycznie. Dobrze radzi sobie zarówno jako środkowy napastnik, jak również cofnięty napastnik. Mimo dużego zainteresowania ze strony innych klubów, El Toro po negocjacjach z pomocą m.in Javiera Zanettiego i Diego Milito, wybrał Inter Mediolan i przeszedł za kwotę około 23 milionów euro.