Pozycja w lidze na koniec: 3
Trofea:
Trenerzy: Trapattoni
Prezydent: Ernesto Pellegrini

W 1990 roku we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Złoto zdobyli Niemcy, gospodarze Włosi zajęli 3. miejsce. W finale z Argentyną bramkę zdobył Andreas Brehme (3 w całym turnieju), piłkarz Interu. Inny Interista - Lother Mathaeus zdobył w turnieju 4 gole, trzeci z Niemców - Jurgen Klinsman 3. Lothar Matthaeus w 1990 roku otrzymał nagrodę dla najepszego piłkarza Europy - Złotą Piłkę.

W Serie A Inter kolejny raz kończy sezon na 3. miejscu za Sampdorią z Vialli, Mancinim, Pagliucą... i Milanem (tyle samo punktów co Rossoneri).

W Europie Inter gra znacznie lepiej i sięga po Puchar UEFA. W finale rozgrywek dochodzi do pojedynku włoskiego z AS Romą. W dwumeczu Inter okazuje się lepszy od zespołu z Rzymu dzięki trafieniom Matthaeusa i Bertiego. Tym sukscesem z Interem pożegnał się Giovanni Trapattoni i następnie przeszedł ponownie do Juventusu Turyn.