1 Handanovic; 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus; 42 Jonathan (Mudingayi 88), 4 Zanetti, 24 Benassi (Cambiasso 46), 31 Pereira; 14 Guarin; 18 Rocchi (Palacio 60), 99 Cassano.

27 Belec, 77 Di Gennaro, 17 Mariga, 21 Gargano, 26 Chivu, 33 Mbaye, 41 Duncan, 82 Bessa, 88 Livaja

25 Agliardi; 3 Morleo, 5 Antonsson (Kone 70), 10 Gilardino, 11 Motta, 15 Perez, 17 Guarente (Pazienza 46), 23 Diamanti, 43 Sorensen, 77 Pasquato (Gabbiadini 55), 90 Portanova.

1 Curci, 32 Stojanovic, 4 Krhin, 13 Pulzetti, 20 Abero, 21 Cherubin, 24 Paponi, 28 Riverola, 33 Kone, 45 De Carvalho

Guarente 15, Gilardino 77, Pereira 80, Gabbiadini 93, Ranocchia 96, Mudingayi 100, Motta 111

Inter Mediolan awansował do półfinału Pucharu Włoch! Nerazzurri pokonali dziś u siebie Bolognę 3-2 po golach Guarina, Palacio i Ranocchi. Ostatni gol padł w samej końcówce dogrywki, ponieważ po regulaminowych 90 minutach było 2-2. Wcześniej Inter prowadził już 2-0, lecz dzięki dwóm bramkom Bologny w końcówce, goście zdołali wyrównać.

Inter traktuje Puchar Włoch poważnie o czym świadczy skład jaki delegował dziś na boisko trener Andrea Stramaccioni. Jest to jedno z trofeów, do którego zdobycia, Interowi pozostało przejść Bolognę, następnie półfinał i finał.

Piłkarze obydwu drużyn wyszli na murawę w okolicznościowych koszulkach ze zdjęciem Arpada Weisza i napisem "Nie dla rasizmu". Historię tego trenera Interu opisywaliśmy w jednej z poprzednich wiadomości.

Tommaso Rocchi po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie Interu, a jego partnerem w ataku był Antonio Cassano. Szansę gry od początku otrzymał również Marco Benassi, który dobrze spisał się w ostatnim meczu ligowym przeciwko Pescarze.

W 34. minucie meczu, podanie od Cassano przed polem karnym otrzymał Fredy Guarin i  najpierw zamarkował strzał, a następnie silnie uderzył zza pola karnego prosto w okienko bramki Agliardiego.

Do przerwy Inter prowadził 1-0. Po zmianie stron na boisku za Benassiego pojawił się Cambiasso. Gdy w 78. minucie meczu Rodrigo Palacio podwyższył na 2-0, wydawało się że nic już nie będzie w stanie zakłócić Interowi drogi do półfinału. Argentyńczyk wykorzystał długie podanie od Juana Jesusa, przebiegł spory kawałek boiska, a następnie minął jednego rywala i pięknym strzałem z dystansu zdobył bramkę.

Chwilę później było już 2-1, ponieważ z rzutu wolnego fantastycznie uderzył Diamanti. Bramka wprowadziła sporo niepewności w szyki Interu z czego rywale skrzętnie skorzystali chwilę później. Bramkę na 2-2 zdobył Gabbiadini, który skorzystał z fatalnej postawy Jonathana.

Ostatnie minuty meczu były bardzo emocjonujące, ponieważ do siatki trafił jeszcze Ranocchia, jednak sędzia nie uznał bramki, uznając że padła ona ze spalonego.

Zarówno Inter jak i zespół Bologny stworzyli jeszcze kilka okazji, bramkę mógłby zdobyć jeszcze raz Ranocchia po strzale przewrotką, jak również Kone i Gabbiadini dla Bologny.

Po 95 minutach regulaminowego czasu gry większość zawodników padało ze zmęczenia i polewało się wodą mineralną. Wszyscy ze zdziwieniem patrzyli jednak na Javiera Zanettiego, który korzystając z chwili przerwy... wykonywał różne ćwiczenia mające przygotować go na kolejne pół godziny gry. Kapitan Interu chwilę później mógł dać Interowi prowadzenie, niestety piłka nie wpadła do siatki.

Mecz dobiegał już końca i kiedy wszyscy szykowali się do serii rzutów karnych, Andrea Ranocchia głową strzelił zwycięską bramkę i dał Interowi awans do półfinału Pucharu Włoch.

To już trzeci mecz Nerazzurich w tym roku. Po Udinese i Pescarze czas na 1/4 finału Coppa Italia. Emocji będzie co nie miara, ponieważ na Stadio Giuseppe Meazza przybywa Bologna, a mecz już dziś o 21:00!

Jeden mecz zadecyduje, kto wystąpi w półfinale krajowych rozgrywek. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się ze zwycięzcą meczu Fiorentina - Roma(który odbędzie się jutro), a w ewentualnym finale ze zwycięzcą meczu Lazio - Juventus. Nie wybiegajmy jednak w przyszłość, liczy się tu i teraz. Bologna przyjeżdza zmotywowana zwycięstwem nad Chievo. Rossoblu pokonali piłkarzy z Werony aż 4-0. Taki wynik z pewnością daje wiarę, by podbić Mediolan. Będą mieli szanse zrobić to aż dwukrotnie, gdyż po meczu z Interem czeka ich potyczka z Milanem. Bologna gra z Interem ponieważ pokonała Napoli. Rossoblu przybyli do Neapolu, najpierw rozbili ich w lidze 2-3, po czym zostali kilka dni w mieście, a następnie w ramach 1/8 finału Coppa Italia wygrali 1-2. W ciągu tygodnia dwukrotnie w podbili Stadio San Paolo. Dla porównania Nerazzuri ostatnio wygrali w Neapolu 18. października 1997 roku. Oczywiście pomijając szczęśliwe zwycięstwo po rzutach karnych w sezonie 2010/2011. Dla Interu to test przed superważnym wyjazdem do Rzymu na mecz z AS Romą. Te dwa mecze z pewnością zadecydują o morale piłkarzy w czarno-niebieskich koszulkach.

Do składu wracają dwa filary defensywy: Andrea Ranocchia i Juan Jesus, co powinno dać choć odrobinę spokoju w poczynaniach bloku defensywnego. Włoskie media spekulują, że Andrea Stramaccioni powinien dać szansę Marco Benassi'emu, który zanotował dobry występ w porzpednim meczu, a najbardziej eksploatowany w tym sezonie Cambiasso odpocznie, gdyż mając na uwadze wyżej wspomnianą potyczkę w Rzymie... tam będzie bardziej potrzebny. Podobnie z formacją ataku, Tommaso Rocchi otrzyma szanse gry od pierwszego gwizdka, podobnie jak Livaja. Bardzo odważny pomysł, jednak to zwykła papka mediów. Młody trener nie pierwszy raz wywiózł w pole dziennikarzy...

16/12/2012 Napoli 2-3 Bologna

Przeciwko Rossoblu dotychczas rozegraliśmy 168 meczów, z czego 81 wygraliśmy, 37 zremisowaliśmy i ponieśliśmy 50 porażek. 260-201 w bramkach dla Interu. Natomiast jeśli chodzi spotkania domowe, wygląda to tak: 81 meczów, 47 wygrane, 22 remis i 12 porażek. 137-75 w bramkach dla Nerazzurrich.