1 Handanovic; 4 Zanetti, 7 Schelotto (Benassi 64), 10 Kovacic, 11 Alvarez, 17 Kuzmanovic (Forte 73), 18 Rocchi, 23 Ranocchia (Belloni 87), 25 Samuel, 40 Juan Jesus, 42 Jonathan.

27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 26 Chivu, 28 Pasa, 47 Colombi, 48 Bandini, 90 Olsen

24 Stekelenburg; 3 Marquinhos, 4 Bradley, 5 Castan, 7 Marquinho, 8 Lamela (Taddei 76), 10 Totti, 16 De Rossi, 22 Destro (Dodò 70), 35 Torosidis, 48 Florenzi (Balzaretti 46).

1 Lobont, 13 Goicoechea, 15 Pjanic, 17 Lopez, 20 Perrotta, 23 Piris, 46 Romagnoli, 47 Lucca, 77 Tachtsidis

Juan Jesus 61, Jonathan 86

Po pierwszym meczu półfinału w Rzymie, mimo porażki 1-2, można było mieć pewną nadzieję iż w Mediolanie, przed sporym gronem sympatyków, uda się odwrócić losy dwumeczu  i pokonać Romę. Niestety, to marzenie się nie spełniło i Inter odpadł z rozgrywek przegrywając 2-3...W finale zagra AS Roma i Lazio Rzym.

W ostatnich meczach tradycją było, że jeden lub dwóch piłkarzy Interu wypadało ze składu z powodu kontuzji. Dziś weszliśmy na jeszcze wyższy stopień abstrakcji, gdy Esteban Cambiasso zapowiadany w wyjściowym składzie, doznał kontuzji jeszcze przed rozpoczęciem spotkania - podczas rozgrzewki.

Osłabiony kontuzjami Inter, choć to nie powinno być usprawiedliwieniem, do przerwy prowadził 1-0. Zgromadzeni na Giuseppe Meazza kibice przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy po koronkowej akcji, do siatki trafił Jonathan. Tak tak, ten Jonathan. Takiej akcji w wykonaniu Nerazzurrich zakończonej golem, nie widzieliśmy dawno. Niedługo po golu, dał o sobie znać Tommaso Rocchi, ale Stekelenburg nie pozwolił mu na zdobycie gola byłemu napastnikowi Lazio.

Wcześniej swoje okazje do zdobycia gola miała Roma, jednak na posterunku był Samir Handanović. Słoweniec tego dnia wiele razy ratował Inter od straty gola.

Po zmanie stron, Inter nie wytrzymał naporu gości i obrona w 55 minucie pękła po raz pierwszy. Do siatki trafił wychowanek Interu - Mattia Destro. Ten sam zawodnik w 69 minucie podwyższył na 2-1 dla Romy, czym praktycznie odebrał nadzieję Interowi, który w tym momencie potrzebował trzech goli. Przysłowiowy gwóźdź do trumny Interu wbił fantastycznym golem z dystansu Torosidis.

Nerazzurri świadomi porażki, zdołali jedynie odpowiedzieć jednym golem, autorstwa Alvareza. Argentyńczyk, najlepszy z ekipy Interu, uwiecznił swój niezły występ ładnym strzałem dystansu.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3 i to goście staną przed szansą zdobycia Pucharu Włoch. Wcześniej jednak muszą pokonać w finale lokalnego rywala - Lazio.

Niezwykle rzadko spotkania dwumeczu dzieli aż 94 dni przerwy. Taka sytuacja ma jednak miejsce w przypadku półfinałowego pojedynku Interu Mediolan z AS Romą. Jutro o 20:45 na stadionie Giuseppe Meazza zostanie rozegrany rewanż, który odpowie na pytanie, kto zagra w finale rozgrywek.

W spotkaniu numer jeden, które już zapewne wielu z Was zapomniało, lepsza okazała się Roma. Giallorossi zwyciężyli 2-1 po golach Florenziego i Destro. Dla Interu bramkę zdobył Palacio. Trenerem Romy był jeszcze Zdenek Zeman, dziś pieczę nad zespołem z "wiecznego miasta" sprawuje Aurelio Andreazzoli.

Mecz o finał Pucharu Włoch jest niezwykle ważny zarówno dla Romy, jak Interu. Ewentualne zdobycie trofeum może połowicznie uratować sezon tych dwóch drużyn, które nie tak dawno biły się o pierwsze miejsce w tabeli i prawie co roku mierzyły się w finale Pucharu Włoch. Dziś jednak zarówno Inter jak i Roma w trakcie sezonu przechodziły różne problemy. Odzwierciedleniem tych problemów jest obecna pozycja w tabeli zarówno Giallorossich, jak i Nerazzurrich. Roma zajmuje 5 miejsce z 51 punktami, zaś Inter dwa miejsca niżej z jednym punktem mniej.

Najczęstszy finał w historii rozgrywek
Od 1922 roku do dziś, Inter i Roma to najczęściej spotykająca się para w finale rozgrywek. Drużyny spotykały się w finale pięć razy. W tym roku jest to jednak niemożliwe.

Niemal co roku Inter gra z Romą w Pucharze Włoch
Aż 8 razy z 9 ostatnich sezonów Inter spotykał się z Romą w Pucharze Włoch. Jedynie w sezonie 2011-2012 obie drużyny nie trafiły na siebie w którejś z faz rozgrywek.

Inter niepokonany w Pucharze Włoch na własnym terenie od 2002
Ostatni raz Nerazzurri ponieśli na własnym terenie porażkę w tych rozgrywkach w 2002 roku przeciwko Bari w 1/8 finału. Od tamtej pory rozegrano 29 meczów, z czego Inter wygrał 23 i 6 razy zremisował.

Inter strzela bramki
Tylko raz w ostatnich dwudziestu meczach, Inter nie zdobył gola. Stało się to 10 marca w meczu Serie A przeciwko Bolognie, przegranym 0-1. W pozostałych 19 spotkaniach Inter zdobywał przynajmniej jednego gola. W sumie zdobył w tym czasie 39 goli.

Absencje:
Inter: Castelazzi, Nagatomo, Mbaye, Stanković, Gargano, Mudingayi, Obi, Milito, Palacio, Cassano, Guarin, Pereira

Roma: Burdisso, Osvaldo, Guberti