Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Jonathan, Guarin, Cambiasso, Taider (Icardi 68), Nagatomo; Alvarez (Kovacic 80); Palacio

Castellazzi, Carrizo, Andreolli, Belfodil, Kuzmanovic, Wallace, Milito, Samuel, Pereira, Rolando

Buffon; Chiellini, Barzagli Bonucci; Asamoah, Pogba, Pirlo (Padoin 87), Vidal, Lichsteiner (Isla 46); Vucinic (Quagliarella 72), Tevez

Storari, Citti, Ogbonna, De Ceglie, Giovinco, Peluso, Llorente, Motta, Padoin.

Kartki

Campagnaro 15, Lichtsteiner 17, Vidal 61, Ranocchia 62

Relacja

Inter Mediolan zremisował na Stadio Giuseppe Meazza z Juventusem w Derbach Włoch 1-1. Bramki strzelali Mauro Icardi oraz Arturo Vidal. Co ciekawe, jest to pierwsza stracona bramka Nerazzurrich w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się w powolnym tempie. Drużyny jednak z minuty na minutę przyspieszały. Przed pierwszą znakomitą okazją stanął Japończyk Yuto Nagatomo, z woleja strzelił mocno i precyzyjnie, na drodze stanął mu niezawody Gianluigi Buffon, który popisał się piękną paradą. Goście starali się odpowiedzieć jak najszybciej i to oni wydawali się lepszą drużyną w kolejnym kwadransie. Przed dobrą szansą stanął Arturo Vidal, otrzymał piękne podanie od Andrei Pirlo, został powalony na ziemię w polu karnym przez Saphira Taidera. Wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny, nie zrobił tego jednak, i słusznie. Powtórki udowodniły, że ręką przyjmował Chilijczyk. Od pierwszych minut było emocjonująco i na boisku i na trybunach, kibice po raz kolejny nie zawiedli i udowodnili innym jak się powinno kibicować.

Druga połowa była równie emocjonująca jak pierwsza z taką różnicą, że zobaczyliśmy bramki. I Inter i Juve stwarzali sobie okazje do oddawania strzałów, żadna jednak nie była groźna... do 73 minuty. Ricardo Alvarez przejął piłkę w środku pola, przebiegł z nią przy nodze 20 metrów i podał niezawodnemu w meczach z Juventusem Mauro Icardiemu.  O cañito powinien mieć nowy pseudonim - kat Juventusu. Możliwe, że Stara Dama została wpędzona w kompleks Icardiego.

Bianconeri szybko odpowiedzieli na bramkę 20-letniego Argentyńczyka. W 75 minucie po kontrze do pola karnego przedostał się Asamoah, wystawił piłkę Vidalowi. Chilijczyk świetnie ją przyjął i nie pozostawił żadnych złudzeń Samirowi Handanoviciowi. Warto jednak zauważyć, że bramka ta nie padłaby bez pomocy Estebana Cambiasso i Jonathana, którzy po raz pierwszy w tym meczu popełnili katastrofalny błąd.

W ostatnich minutach Juventus miał jeszcze okazję na zdobycie kolejnej bramki, Handanović miał swój dzień i nie pozwolił na stratę kolejnej bramki przez Inter.

Zapowiedź

Derby d'Italia, te słowa mówią same za siebie. Piłkarska batalia, która elektryzuje nie tylko kibiców na Półwyspie Apenińskim, ale wszystkich fanów futbolu w całej Europie. Starcie gigantów, dwóch najbardziej utytułowanych zespołów we Włoszech, a także dwóch charyzmatycznych trenerów i przede wszystkim odwiecznych rywali. Kiedyś powiedziałoby się także wielkich gwiazd, teraz jednak blask mediolańskiej drużyny znacznie przygasł i na San Siro nie możemy już oglądać gwiazd pokroju Ronaldo, Baggio, czy choćby Eto’o. Między przechodzącym istną rewolucję i zmianę pokoleń Interem, a rosnącym w siłę Juventus wytworzyła się bariera, wydawałoby się nie do przejścia. Ten stan rzeczy najlepiej oddaje różnica punktowa zeszłego sezonu, która wyniosła, aż 33 pkt. Jednak nawet kryzys nie przeszkodził Nerazzurrim, w pokonaniu niezawodnego wówczas Juve na ich własnym stadionie 3-1.

Nowy sezon, nowe nadzieje. Inter Mediolan zaczął rozgrywki z wysokiego c. Dwie pewne wygrane, 2-0 z Genoą u siebie i 3-0 z Catanią na wyjeździe mogą napawać optymizmem nas, kibiców. Stara Dama także rozpoczęła rozgrywki Serie A tak jak na mistrzów przystało. Po wyjazdowej wygranej z Sampdorią 1-0, wysoko bo 4-1 ograli rzymskie Lazio.

Atutem Interu na pewno jest żelazna obrona, która po przyjściu z Neapolu Hugo Campagnaro, jak na razie, wydaje się być nie do przejścia. Juventus znowu, może postraszyć klasowym atakiem, w którym obok Mirko Vucinica pojawił się nowy nabytek, Carlos Tevez. Mediolańczycy muszą także uważać na bardzo precyzyjnego w podaniach, Andreę Pirlo oraz potrafiącego uderzyć z dystansu, Paula Pogbę.