30 Padelli; 3 D'Ambrosio, 8 Farnerud (Immobile 49), 10 Barreto (Meggiorini 75), 11 Cerci, 14 Gazzi, 20 Vives, 24 Moretti, 26 Pasquale, 33 Brighi (Bellomo 81), 36 Darmian.

1 Handanovic; 35 Rolando, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus; 2 Jonathan, 13 Guarin, 19 Cambiasso, 21 Taider (Belfodil 61), 55 Nagatomo; 10 Kovacic (Carrizo 6); 8 Palacio (Wallace 80)

12 Castellazzi, 6 Andreolli, 9 Icardi, 16 Mudingayi, 17 Kuzmanovic, 25 Samuel, 31 Pereira, 54 Donkor, 90 Olsen

Kartki

Handanović 5' (cz.) , Taider 26, Gazzi 33, Farnerud 37, Cambiasso 77, Immobile 80

Relacja

Jeśli w 5 minucie meczu tracisz swojego bramkarza, zawodnika który jest ostoją defensywy i ratował z opresji Twój zespół już dziesiątki razy, a na domiar złego sędzia dyktuje rzut karny to wiedz, że coś się dzieje. Dzieje się źle, jednak był to dopiero początek emocji w meczu Torino - Inter, zakończonego wynikiem 3-3. Mimo niezbyt szczęśliwego zakończenia, gdyż Inter bramkę na 3-3 stracił w samej końcówce, stwierdzamy że w tym meczu było wszystko: piękne bramki, emocje, błędy sędziowskie oraz niebywała dramaturgia. I niech ktoś nam powie, że Serie A jest nudna!

Gospodarze z Turyny, biorąc pod uwagę liczne osłabienia w obronie, postanowili że w tym meczu skupią się na atakowaniu bramki Interu, by okazji do popełnienia błędu swojej obronie nie dawać zbyt wielu. Już w jednej z pierwsz Alessio Cerci, największa obecnie gwiazda tego zespołu chwilę później wpadł w pole karne z piłką i następnie upadł. Winowajcą tego upadku zdawał się być Samir Handanović, jednak po zapoznaniu się z powtórkami stwierdzamy iż faulu w istocie nie było. Marne to jednak pocieszenie, gdyż Samir Handanović wyleciał z boiska, w jego miejsce pojawił się Carrizo, a całej operacji poświęcony został całkowicie niewinny Mateo Kovacić. Chorwat kiedy wróci do domu, niczym bohater jednej ze starszych reklam będzie musiał się wytłumaczyć dlaczego twierdzi iż był na meczu, skoro jego koszulka jest sucha. Carrizo natychmiast pojawił się między słupkami i przywitał się z kibicami fantastyczną paradą. Były to jednak dobre złego początki w wykonaniu Argentyńczyka.

Inter mimo braku jednego zawodnika, spisywał się nieźle, starając się długo utrzymywać przy piłce, przebywać z nią na połowie rywali i coraz próbować wchodzić z nią w pole karne, będąc jednocześnie wyczulonym na możliwe kontry podopiecznych Ventury. To udawało się do 21. minuty meczu, po tym jak zaspała nasza obrona, do siatki trafił Farnerud. Nerazzurri nie pierwszy raz pierwsi stracili gola, więc nie załamali rąk (a tym bardziej nóg). W doliczonym czasie pierwszej połowy, świetnym strzałem z nożyc popisał się Fredy Guarin i wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron w naszym odczuciu istotne było by nie stracić gola już na początku. Niestety Inter 10 minut po wznowieniu do siatki trafił Immobile. Mimo to, Inter (przypominamy, grający w 10!) zdołał doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie. W obu przypadkach bohaterem był Rodrigo Palacio, który najpierw dobijał z bliska piłkę głową, następnie wślizgiem wykorzystał podanie od Belfodila, który wszedł w drugiej połowie na murawę.

W końcówce, Nerazzurrim zależało już przede wszystkim na utrzymaniu korzystnego rezultatu, jednak po jednym z fauli Wallace, do rzutu wolnego podszedł Nicola Bellomo i...wrzucił piłkę "za kołnierz" Carrizo. Argentyńczyk zawalił to co udało mu się ocalić broniąc rzut karny i zaskoczony mocno podkręconym strzałem przy "długim" słupku musiał wyciągać piłkę z siatki. Nie wiemy czy równie zaskoczony uderzeniem nie był sam Bellomo, gdyż możliwe iż próbował on wykonać dośrodkowanie, a nie strzał. Doliczony czas gry nic już nie zmienił. Inter wraca do Mediolanu z punktem, ale niesmak po straconej w końcówce bramce pozostaje. Mimo to cieszy postawa zespołu, który grając w 10, zdołał wyjść na prowadzenie.

Zapowiedź

Po dłuższej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowych, Inter Mediolan i reszta zespołów Serie A powróciła do gry na krajowym podwórku. Nerazzurri udają się do Turynu, gdzie zmierzą się o godzinie 20:45 z zespołem Torino.

200-tny mecz Morettiego w Serie A
Jeśli zagra dziś wieczorem, Emiliano Moretti po raz dwusetny wybiegnie na murawę w meczu Serie A w karierze. W 199 meczach wystąpił reprezentując barwy Fiorentiny, Juventusu, Modeny, Bologny, Genoy oraz Torino. Zadebiutował 31 marca 2001 roku w meczu Vicenza 1-1 Fiorentina.

Torino i rzuty karne
W meczach Torino często dyktowane sa rzuty karne. Zespół ten otrzymał do tej pory 3 rzuty karne (tyle samo co Roma) oraz 3 dyktowane były przeciwko (tyle co Parma).

1 zwycięstwo na 10
W ostatnich 10 spotkaniach u siebie, Torino zwyciężyło tylko jeden raz: Torino 2-0 Sassuolo, 25 sierpnia. Pozostałe 9 spotkań to 4 remisy oraz pięć porażek. Pod uwagę wzięte są mecze z obecnego i poprzedniego sezonu.

Październik to zły miesiąc dla Mazzarriego
Biorąc pod uwagę zgromadzone punkty, dla Waltera Mazzarriego październik jest słabym miesiącem. 21 zwycięstw, 9 remisów oraz 24 porażki co daje w 54 meczach średnią 1.33 punktu na mecz. Mniejszą średnią drużyny Mazzarriego notują tylko w czerwcu, ale mecze o punkty w tym miesiącu rozgrywane są niezwykle rzadko.

Dobra wyjazdowa forma Interu
Nerazzurri nie przegrali na wyjeździe czterech meczów z rzędu. Ostatni raz miało to miejsce 5 maja, kiedy ulegli 3-1 Napoli. Od tamtej pory Inter zanotował dwa zwycięstwa oraz dwa wyjazdowe remisy. Ostatnia najdłuższa wyjazdowa seria miała miejsce w poprzednim sezonie: 10 spotkań.

Gole ławki dla Interu
Drużyna Mazzarriego zdobyła najwięcej bramek z pośród wszystkich zespołów Serie A za pośrednictwem zawodników rezerwowych: 4 bramki, które są udziałem Diego Milito i Mauro Icardiego.

Kovacić w końcu bliżej bramki?
Nieobecność Alvareza sprawia, że Walter Mazzarri prawdopodobnie wystawi na jego pozycji Mateo Kovacića. Młody Chorwat do tej pory wystawiany był nieco dalej od bramki. Dziś będąc bliżej bramki rywali, będzie miał więcej obowiązków w ofensywie.

Dobra passa przeciwko Torino
Nerazzurri odnosili zwycięstwo przeciwko Torino w swoich ostatnich 7 meczach we wszystkich rozgrywkach. Co więcej w czterech ostatnich meczach wyjazdowych wygrywali mecze już po 45 minutach. Czyste konto zostało zachowane w 5 z 7 wyjazdowych meczów przeciwko Torino we wszystkich rozgrywkach.

Kogo należy się obawiać u rywali?
Przede wszystkim groźny jest Alessio Cerci, który zbiera największe pochwały za swoje występy i ma na koncie najwięcej trafień w Serie A (6). Na uwagę zasługuje również D'Ambrosio oraz Brighi.

Ostatni mecz:
Nerazzurri na własnym terenie ulegli Romie. Choć Roma zwyciężyła w pełni zasłużenie, wynik spotkania (0-3) nie do końca oddaje to co działo się na murawie stadionu Giuseppe Meazza. Była to pierwsza porażka Interu w sezonie.

Podopieczni Ventury swój poprzedni mecz grali na wyjeździe z Sampdorią. Na Stadio Marassi padł remis 2-2. Do zwycięstwa było blisko, jednak wszystko przekreśliło wyrównanie w końcówce Edera.

Braki kadrowe:
W Interze zabraknie przede wszystkim dwóch Argentyńczyków, którzy gdyby byli zdrowi, na pewno zajęli by miejsce w pierwszym składzie Interu na ten mecz: Hugo Campagnaro oraz Ricky Alvarez. Pierwszy miał problemy z mięśniem uda po treningu, drugi boryka się z urazem od meczu z Romą, gdzie został sfaulowany przez Balzarettiego. Wśród powołanych zabrakło również Chivu, Zanettiego, Milito. Do składu powrócił Jonathan, w miejsce Campagnaro najprawdopodobniej zagra Rolando. W kadrze meczowej znalazło się miejsce m.in. dla Mudingaya, Donkora oraz Patricka Olsena.

W zespole Torino osłabiona jest przede wszystkim obrona. Nie mogą zagrać zawieszeni Glik, Gillet, kontuzjowani są Larrondo, Rodriguez, Bovo, El Kaddouri oraz Basha.