Carrizo; Juan Jesus, Ranocchia, Rolando; Jonathan, Cambiasso (Kuzmanovic 63), Guarin, Kovacic (Taider 79), Nagatomo; Alvarez; Palacio (Belfodil 64).

Castellazzi, Maniero, Andreolli, Icardi, Mudingayi, Wallace, Samuel, Pereira, Olsen

Rafael; Romulo, Donati (Donadel 55), Martinho, Toni, Iturbe, Moras, Jorginho, Maietta, Cacciato

Mihaylov, Albertazzi, Laner, Longo, Jankovic, Bianchetti, Rubin, Gonzalez, Sala.

Cambiasso 10, Palacio 53, Donadel 67, Jonathan 89, Iturbe 90+1. Czerwone: Belfodil 90+3, Moras 90+3.

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie drużynę Hellas Werona 4:2 w spotkaniu 9. kolejki Serie A. Bramki dla Nerazzurrich strzelali Rodrigo Palacio, Esteban Cambiasso, Rolando oraz samobójcze trafienie zaliczył Vangelis Moras. Dla beniaminka gole strzelali Martinho i Romulo.

Ponadto czerwonymi kartkami zostali ukarani Ishak Belfodil i Vangelis Moras za dyskusję z arbitrem po zakończeniu spotkania. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Mediolanu awansowała na 4. miejsce w tabeli kosztem właśnie drużyny z Werony

Dokładnie miesiąc od ostatniej wygranej w lidze, Inter podejmie na Giuseppe Meazza zespół Hellas Verony w ramach 9. kolejki Serie A. Po dobrym starcie, ostatnie trzy mecze Interu nie były złe, ale jednocześnie nie były wystarczająco przekonujące. Czegoś brakowało w grze Interu, co przełożyło się na wyniki, a te na ilość zdobytych punktów - dokładnie 2. Mało. Dziś przyszedł czas na zwycięstwo, a łatwo nie będzie ponieważ Verona jako beniaminek, spisuje się nadspodziewanie dobrze - zespół ten wygrał trzy ostatnie mecze w Serie A.

Przed spotkaniem z dobrze spisującym się zespołem Mandroliniego, trener Mazzarri ma kilka wątpliwości odnośnie składu, który będzie mógł wystawić wieczorem. Belfodil od pierwszej minuty? A może Kovacić w miejsce Taidera? Czy Samuel za Ranocchię? Pewne jest to, że nie zobaczymy Samira Handanovića, który jak wiadomo pauzuje za czerwoną kartę otrzymaną w Turynie. Z naszych informacji wynika, że między słupkami zagra Carrizo, którego w obronie wspierać będą ponownie Rolando, Ranocchia i Juan Jesus. W pomocy tradycyjne zestawienie Jonathan - Guarin - Cambiasso - Taider oraz Nagatomo. Przed nimi Kovacić, który na tej pozycji sprawdzony miał zostać w poprzednim meczu, ale z powodu czerwonej kartki Handanovića, opuścił murawę by zrobić miejsce dla Carrizo już po 5 minutach gry. Na szpicy bez zmian - Rodrigo Palacio.

Verona zagra ustawieniem 4-3-3 i trzeba przyznać, że linia napadu oraz pomocy, może sprawić trochę kłopotów Interowi. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na takich zawodników jak Iturbe, Toni, Jorginho czy Romulo. Dobrą formę prezentuje również bramkarz Rafael. Zabraknie takich zawodników jak Cirgliano, Nicolas, Marques, Rubin oraz Ragatzu.

Spotkanie może obfitować w liczne sytuacje strzeleckie oraz bramki. Inter w swoich ostatnich 7 meczach, zdobywał co najmniej dwa gole. Średnia bramek zdobyta przez Veronę w ostatnich 5 meczach wynosi ponad 2.5 gola na mecz. Jednocześnie patrząc wstecz, Nerazzurri zachowali czyste konto w ostatnich 4 meczach przeciwko Veronie we wszystkich rozgrywkach.
W tabeli Hellas Verona zajmuje 4 miejsce, wyprzedzając Inter o 1 punkt.

Forma (ostatnie 6 spotkań)
Inter: R Z Z R P R
Verona: Z P R Z Z Z

Rozproszona zdobycz bramkowa
Inter jest zespołem, którego zdobyte gole rozdzielone sa na największą ilość różnych zawodników w Serie A razem z Juventusem, Romą i Fiorentiną. Są to: Alavarez, Cambiasso, Guarin, Icardi, Jonathan, Milito, Nagatomo, Palacio oraz Taider.

Palacio i Jorginho - kluczowi
Inter - Verona może być meczem dwóch decydujących zawodników obydwu ekip - Rodrigo Palacio w Interze oraz Jorginho w Veronie. Obaj mają na koncie po pięć bramek, obaj zapewnili swoim drużynom po 7 punktów w tabeli.

Karne dyktowane dla Verony, dla Interu nie
Nerazzurri znajdują się pośród zespołów, które dla których jeszcze nie podyktowano żadnego rzutu karnego. W sumie jest ich siedem: Catania, Sassuolo, Chievo, Atalanta, Parma oraz Napoli. Hellas Verona skorzystało już z czterech rzutów karnych, co jest największą liczbą w tej klasyfikacji obok Romy i Torino.

Mazzarri vs Mandorlini
Obaj panowie spotykali się sześć razy podczas swoich trenerskich karier. Obaj wygrali po dwa razy, dwa mecze zakończyły się remisem. W ostatnich dwóch meczach przeciwko Mandorliniemu u siebie, Mazzarri zanotował remis i porażkę. Pora na zwycięstwo?

Andrea Mandorlini - były zawodnik Interu
Trener drużyny gości w swojej piłkarskiej karierze, grał w Interze Mediolan. Występował od sezonu 1984-1985 do 1990-1991 zaliczaqjąc 274 występy i 13 bramek. W tym czasie wywalczył Scudetto pod wodzą Trapattoniego, Puchar UEFA i Superpuchar Włoch. Jego profil możecie znaleźć w naszej bazie piłkarzy Interu, w której znajdują się wszyscy gracze, którzy kiedykolwiek zagrali w koszulce pierwszego zespołu Interu w oficjalnym meczu. Jako trener Mandorlini za każdym razem, kiedy prowadził swój zespół przeciwko Interowi, przegrywał.