1 Brkic; 3 Allan, 4 Naldo, 5 Danilo, 7 Badu, 9 Muriel (Nico Lopez 70), 10 Di Natale (Ranegie 57), 11 Domizzi, 27 Widmer, 34 Gabriel Silva, 37 Pereyra (Bruno Fernandez 57).

30 Kelava, 99 Benussi, 6 Bubnjic, 14 Milnar, 18 Jadson, 21 Lazzari, 55 Merkel, 75 Heurtaux, 94 Zielinski

1 Handanovic; 23 Ranocchia (Andreolli 81), 25 Samuel (Rolando 38), 5 Juan Jesus; 2 Jonathan (Pereira 68), 21 Taider, 19 Cambiasso, 11 Alvarez, 55 Nagatomo; 13 Guarin; 8 Palacio.

30 Carrizo, 12 Castellazzi, 4 Zanetti, 10 Kovacic, 16 Mudingayi, 17 Kuzmanovic, 18 Wallace, 28 Puscas

Ranocchia 74, Pereira 76, Juan Jesus 90

Inter Mediolan pokonuje w pięknym stylu Udinese Calcio po dobrym lecz jednostronnym widowsku na Stadio Friuli 3 do 0. Bramki strzelali Palacio, Ranocchia oraz Alvarez.

Drużyna z Mediolanu przyjechała do Udine z celem zdobycia 3 punktów. Od początku Nerazzurri wzięli się do roboty i przycisnęli gospodarzy. Przed pierwszą szansą bramkową w meczu stanął Yuto Nagatomo, otrzymał kapitalne podanie od Jonathana, uderzył gorszą nogą i piłka nie wleciała do bramki. Inter nie osiadał na laurach i stwarzałkolejne sytuacje. Już w 25. minucie piłkę z rzutu wolnego idealnie na głowę zagrał Saphir Taider, a niezawodny w takich sytuacjach Rodrigo Palacio zdobył pierwszego gola w tym meczu z główki. Zeljko Brkić nie miał żadnych szans na obronienie tego strzału. Już 4 minuty później ten sam bramkarz popełnił katastrofalny błąd i było 2 do 0 dla gości. Z woleja piłkę do bramki opuszczonej przez golkipera Udinese wbił Andrea Ranocchia. Jest to pierwszy gol tego zawodnika w sezonie. W Interze Mediolan bramki zdobywało już 11 zawodników w aktualnym sezonie. Dominacja Interu była widoczna, a Udinese pomimo iż miało kilka sytuacji, nie oddało żadnego celnego strzału.

Druga połowa rozpoczęła się trochę inaczej aniżeli pierwsza, bo gospodarze wzięli się w garść. Stworzyli sobie kilka sytuacji, najlepszą miał Antonio Di Natale, cudowną interwencją popisał się Samir Handanović i uratował swój zespół od utraty bramki. Nie był to dzień Friulianich, świadczyło to o tym między innymi, że kapitan Udinese - Toto Di Natale, zszedł z boiska z powodu kontuzji. Murawa nie była w dobrym stanie, ponieważ w całym spotkaniu aż 4 zawodników (w tym trzech w Interze) musiało zejść z boiska z powodu urazów/ kontuzji/ skurczów.

Inter po raz kolejny przejął inicjatywę od 60. minuty i nie oddawał już jej do końca spotkania, Udinese starało się skontrować gości, byli jednak bardzo nieskuteczni. W końcowych minutach Inter miał kilka okazji, jedną z nich wykorzystał Ricardo Alvarez, który wbił piłkę do pustej bramki po podaniu od Rodrigo Palacio. Rzeczą, która może martwić Mediolańczyków jest to, że Juan Jesus nie zagra w następnym spotkaniu z powodu uzbieranych żółtych kartek, a Andrea Ranocchia, Jonathan i Samuel zeszli z boiska z powodu urazów/ kontuzji.

Trener: Walter Mazzarri