Curci; Morleo, Khrin, Antonsson, Sorensen, Garics (Crespo 68), Natali, Perez (Pazienza 75), Diamanti, Kone, Cristaldo (Bianchi 46).

Agliardi, Stojanovic, Della Rocca, Moscardelli, Acquafresca, Laxalt, Christodoulopoulos, Radokovic, Cech.

Handanovic; Campagnaro (Belfodil 85), Rolando, Juan Jesus; Jonathan, Taider (Kovacic 56), Cambiasso, Alvarez, Nagatomo (Pereira 69); Guarin; Palacio.

Carrizo, Castellazzi, Zanetti, Andreolli, Mudingayi, Wallace, Puscas, Donkor, Olsen.

Taider 2, Diamanti 13, Morleo 34, Kone 38, Curci 63

Był to pierwszy mecz Interu pod Prezydencją Ericka Thohira. Nerazzurri mimo znacznej przewagi zremisowali wyjazdowe spotkanie z Bologną 1-1. Nerazzurri tym samym, zmarnowali doskonałą okazję na dogonienie w tabeli Napoli...

Do pierwszego składu na ten mecz powrócił Hugo Campagnaro, któremu partnerowali Rolando i Juan Jesus.

Wynik spotkania otworzył Kone, który wykorzystał błąd Juana Jesusa i w konsekwencji po kontrze przez całą połowę boiska Interu padła bramka na 1-0 dla gospodarzy.

Nerazzurri skutecznie zareagowali dopiero w 51 minucie, kiedy przed polem karnym piłkę otrzymał Jonathan i zdecydował się na strzał, po którym piłka, po rykoszecie wpadła do bramki Curciego. Wcześniej Inter stworzył wiele dogodnych sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zakończyć skutecznie. Chwilę później na posterunku był Handanović, który wybronił spektakularny wolej Bianchiego.

Do końca meczu Inter był stroną znacznie przeważającą, jednak nie udało się zmienić wyniku spotkania. W doliczonym czasie gry Juan Jesus trafił w poprzeczkę z woleja, a chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Dziś wieczorem na Stadio Renato Dall'Ara, Inter stanie przed szansą zrównania się w tabeli z zajmującym trzecie miejsce, zespołem Napoli Rafy Beniteza. Rywalem Interu będzie Bologna. Będzie to pierwszy oficjalny mecz za Prezydentury Ericka Thohira.

W ostatnich 5 spotkaniach między tymi zespołami, Inter wygrał wszystkie potyczki strzelając po 3 bramki, tracąc tylko po jednej. Gorzej nieco szło w meczach u siebie, gdzie zdarzyły się aż 2 porażki i jedno zwycięstwo.

24-09-2011 Bologna-Inter 1-3
39' Pazzini, 68' Diamanti(k.), 83' Milito(k.), 89' Lucio,

17-02-2012 Inter-Bologna 0-3
37' Di Vaio, 38' Di Vaio, 87' Acquafresca,

28-10-2012 Bologna-Inter 1-3
27' Ranocchia, 53' Milito, 58' Cherubin, 64' Cambiasso,

15-01-2013 Inter-Bologna 3-2
34' Guarin, 78' Palacio, 82' Diamanti, 85' Gabbiadini, 125' Ranocchia,

10-03-2013 Inter-Bologna 0-1
59' Gilardino,

Forma Interu i Bologny jest pewną zagadką, ponieważ do gry drużyny wracają po przerwie na mecze reprezentacji. Inter zagrał przed tygodniem towarzyski mecz z FC Chiasso, ale przegrał go 0-1 i po tym meczu nie można wyciągać jakichkolwiek wniosków.

Osłabienia:

W Interze zabraknie Ranocchii, który pauzuje za kartki, wciąż kontuzje leczy Milito, Icardi, Chivu, Samuel oraz Kuzmanović.

Dobrą wiadomością jest powrót do gry Hugo Campagnaro oraz dyspozycyjność Javiera Zanettiego, który mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

W Bolognie nieobecni to: Mantovani, Gimenez, Cherubin, Alibec, Ferrari, Maini, Yaisien.

Trener: Walter Mazzarri
Sędzia: Luca Banti (Livorno)