1 Handanovic; 14 Campagnaro, 35 Rolando, 5 Juan Jesus; 2 Jonathan, 21 Taider (Kovacic 63), 19 Cambiasso, 11 Alvarez (Belfodil 86), 4 Zanetti; 13 Guarin (Mudingayi 82); 8 Palacio

30 Carrizo, 12 Castellazzi, 6 Andreolli, 18 Wallace, 23 Ranocchia, 28 Puscas, 31 Pereira, 54 Donkor, 90 Olsen

1 Da Costa, 3 Costa, 8 Mustafi, 9 Pozzi (Sansone 73), 11 Gabbiadini, 14 Obiang (Renan 86), 17 Palombo, 21 Soriano, 23 Eder, 28 Gastaldello (Regini 43), 29 De Silvestri.

30 Fiorillo, 6 Rodriguez, 7 Castellini, 15 Wszolek, 22 Bjarnason, 25 Maresca, 27 Eramo, 37 Petagna, 44 Fornasier

Kartki

Alvarez 10, Gabbiadini 11, Costa 28, Eder 45, Campagnaro 76, Guarin 78

Relacja

Zapowiedź

Niedzielny mecz z Sampdorią nie będzie zwykłą ligową potyczką. Nerazzurri o 15:00 rozpoczną mecz z zespołem Sinisy Mihajlovića i będzie to pierwszy mecz Interu z Erickiem Thohirem na trybunach Giuseppe Meazza w roli Prezydenta Interu. Obok niego, na trybunie zasiądą dziesiątki byłych zawodników Interu Mediolan oraz oczywiście Massimo Moratti z synem Angelomario.

Pod uwagę brane tylko zwycięstwo

Trzy punkty z Bologną były obowiązkiem. Niestety mecz nie potoczył się tak jak tego oczekiwano i do Mediolanu Inter wrócił z jednym punktem i straconą szansą na dogonienie w tabeli Napoli. Z Sampdorią, która zajmuje 18 miejsce w tabeli, każdy inny wynik niż zwycięstwo, potraktowany zostanie jak porażka.

Bez sentymentów

Inter obawia się zespołu z Genui, ponieważ może tam zadziałać "reguła nowej miotły" - nowym trenerem został bowiem znany nam doskonale Sinisa Mihajlović, który przed laty reprezentował Inter jako zawodnik, a później pracował u boku Roberto Manciniego jako asystent. Przed kilkoma dniami Serb zastąpił Delio Rossiego. Jako samodzielny szkoleniowiec przeciwko Interowi grał już 5 razy, ale zwycięstwo odniósł zaledwie jedno. Sentymentów jednak nie będzie, podobnie jak u Waltera Mazzarriego, który również ma za sobą przeszłość w zespole rywala.

- Z Sampdorią mam wspaniałe wspomnienia, po 2 latach spędzonych tam. Dobrze wspominam klub, kibiców. Nie zapomnę jak Curva Sud w Rzymie była cała w barwach Sampdorii na finale Pucharu Włoch. Dwa sezony w Sampdorii były ekscytujące, graliśmy dobrze i uzyskaliśmy ważne cele. Z odrobiną szczęścia, udałoby się jeszcze więcej. - mówił Mazzarri kilka dni temu

Powitanie Thohira

W piątek rano do Mediolanu przyleciał nowy właściciel i Prezydent Interu, Erick Thohir. Indonezyjczyk jest bardzo podekscytowany faktem, że po raz pierwszy zobaczy na żywo mecz ligowy na Stadio Meazza. Jedną z jego pierwszych decyzji było zaproszenie wszystkich byłych zawodników Interu na to spotkanie. Każdy z nich mógł uzyskać darmową wejściówkę, wystarczyło jedynie wysłać e-mail z chęcią udziału. Na trybunach pojawi się więc wielu bardzo znanych i zasłużonych zawodników jak Suarez, Mazzola, Bergomi, Corso, Figo, Toldo oraz wielu innych. Pełna lista tutaj.

Kibice z Curva Nord przygotowali specjalne powitalne banery dla Ericka Thohira, ale ich treść jest w tej chwili tajna. Dla Massimo Morattiego przygotowano około 6000 flag.

Poprzednie starcia

W sumie Inter z Sampdorią grał 124 razy w oficjalnych meczach. 64 zwycięstwa przypadły Interowi, 20 Sampdorii, a ponadto było 40 remisów. Bilans bramkowy: 212 bramek zdobytych przez Inter - 112 przez Sampdorię.

Ostatni mecz u siebie Inter wygrał 3-2 po golach Milito, Palacio oraz Guarina, a było to 31 października 2012 roku. Później jednak udało się już w 2013 roku, na wyjeździe pokonać Dorię 2-0 po dwóch golach Palacio.

Kilka dni temu wspominaliśmy również mecz, który odbył się w 2005 roku, jedno z najbardziej niezwykłych spotkań między tymi drużynami, kiedy Inter w 6 ostatnich minut z wyniku 0-2 doprowadził do 3-2.

W ostatnich 22 meczach przeciwko Sampdorii, Inter nie przegrał aż 20 razy.

Forma ligowa:

W ostatniej kolejce Inter zremisował na wyjeździe z Bologną, natomiast Sampdoria takim samym wynikiem zakończyła swój mecz u siebie z Lazio.

Ostatnie 5 meczów:

Inter (Z R Z Z R)
Sampdoria (Z P P P R)

Na kogo należy zwrócić uwagę?

Sampdoria najbardziej obawia się Rodrigo Palacio, byłego zawodnika lokalnego rywala Sampdorii - Genoi. Argentyńczyk to najgroźniejszy napastnik Interu w tym sezonie, a ponadto w ostatnich dwóch meczach Interu z Sampdorią trafiał do siatki aż trzy razy.

Javier Zanetti prawdopodobnie doczeka się swojego pierwszego meczu w podstawowym składzie Interu od czasu kontuzji. Argentyńczyk awizowany jest do gry na lewej flance zamiast kontuzjowanego Nagatomo. To mocno prawdopodobne, że Kapitan Interu wybiegnie na murawę w niedzielę, a nie chyba już spisany na straty Alvaro Pereira.

W przypadku drużyny rywali, groźny może być Eder i Gabbbiadini. Polak, Paweł Wszołek zasiądzie prawdopodobnie na ławce przeciwko Interowi.