1 Rafael, 2 Reveillere (Pandev 90+1), 7 Callejon, 9 Higuain (Behrami 77), 11 Maggio, 14 Mertens (Armero 85), 20 Dzemaili, 21 Fernandez, 24 Insigne, 33 Albiol, 88 Inler.

15 Colombo, 25 Reina, 3 Uvini, 5 Britos, 13 Bariti, 22 Radosevic, 28 Cannavaro, 91 Zapata.

1 Handanovic; 14 Campagnaro (Icardi 82), 23 Ranocchia, 35 Rolando; 2 Jonathan, 21 Taider (Kovacic 61), 19 Cambiasso, 11 Alvarez, 55 Nagatomo; 13 Guarin; 8 Palacio.

12 Castellazzi, 30 Carrizo, 4 Zanetti, 5 Juan Jesus, 6 Andreolli, 7 Belfodil, 16 Mudingayi, 17 Kuzmanovic, 18 Wallace, 31 Pereira.

Insigne 29, Inler 32, Alvarez 46, 71, Ranocchia 90+2 (+ czerwona)

Porażką Interu 2-4 zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Napoli na Stadio San Paolo. Bramki dla Nerazzurrich zdobyli w pierwszej połowie Cambiasso i Nagatomo.

Mieszanka braw i gwizdów powitała wychodzącego z tunelu stadionu San Paolo Waltera Mazzarriego. Trener Interu po raz pierwszy od odejścia z Napoli pojawił się na tym obiekcie i w kilku gestach podziękował za powitanie i transparenty, choć należy zaznaczyć, że pośród braw dominowały gwizdy.

Podczas tradycyjnego powitania obydwu trenerów, wokół Mazzarriego i Beniteza pojawił się tłum fotoreporterów, chcących wykonać im wspólne zdjęcie.

Początek spotkania lepszy był dla drużyny gospodarzy, którzy szybko, bo już w 9. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk uderzył lewą nogą z pierwszej piłki po... podaniu chcącego wybić piłkę Yuto Nagatomo. Wcześniej okazję miał Palacio ale uderzył nad bramką, a ponadto sędzia odgwizdał minimalnego spalonego.

W 25 minucie meczu Napoli było bliskie podwyższenia, po tym jak Insigne trafił w poprzeczkę. W 36 minucie Inter zdołał wyrównać po bramce Estebana Cambiasso. Argentyńczyk ładnie uderzył w polu karnym i było 1-1. Z tego wyniku zawodnicy Interu nie cieszyli się jednak długo, ponieważ 2 minuty pózniej gospodarze wyprowadzili kontrę, którą znakomitym strzałem wykończył Mertens.

Jak by tego było mało, gospodarze chwilę później prowadzili już 3-1. Kolejny błąd obrony wykorzystał Dzemaili. To jednak nie zniechęciło Interu do walki i w doliczonym czasie gry, w polu karnym z piłką ruszył Guarin a następnie nieco szczęśliwie odegrał do wbiegającego Nagatomo. Japończyk mając przed sobą pustą bramkę, nie mógł zrobić nic innego, jak dać Interowi kontaktową bramkę. Pierwsza połowa, któa dostarczyła bardzo wielu emocji, zakończyła się wynikiem 3-2 dla gospodarzy.

Po przerwie, mecz nadal był ciekawy. Napoli czekało na Inter, który musiał zaatakować, chcąc korzystając z tego wyprowadzać groźne kontry. W 65 minucie meczu , Inter bliski był wyrównania, biegnący prawą flanką Palacio dograł do wbiegającego w pole karne Guarina, jednak, a naciskany przez obrońców i bramkarza Kolumbijczyk nie zdołał zamienić tej akcji na bramkę.

W 70 minucie meczu za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Ricky Alvarez. Argentyńczyk dotknął piłkę ręką, ale naszym zdaniem w tej sytuacji trzeba było być wyjątkowo złośliwym aby ukarać zawodnika żółtą kartką. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że arbitrem w tym meczu był Tagliavento.

Ostatecznie wynik spotkania w 81 minucie ustalił Callejon na 4-2 dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry, Napoli mogło podwyższyć z rzutu karnego, ale jedenastkę Pandeva obronił Samir Handanović. Inter kolejny raz zagrał słabo w obronie i skończyło się to stratą aż czterech goli. Nie napawa to optymizmem przed kolejnym spotkaniem, którym będą Derby Mediolanu.

Bez wątpienia hitem 16. kolejki Serie A będzie pojedynek Napoli z Interem na Stadio San Saolo. Spotkanie z kilkoma podtekstami, a przede wszystkim mecz drużyn walczących o czołowe miejsca w Serie A.

Inter szuka zwycięstwa po 3 z rzędu remisach. Będzie to jednak niezwykle trudne zadanie, ponieważ w Neapolu nie wygrał od 1997 roku, natomiast Napoli nie przegrało u siebie 17 z 18 ostatnich meczów, a przeciwko Interowi w ostatnich 9 ligowych meczach u siebie.

Napoli w depresji
Nie są to najlepsze dni dla drużyny południa. Mimo wywalczenia 12 punktów, drużyna Beniteza musiała pożegnać się z Ligą Mistrzów i podobnie jak Juventus zagra w Lidze Europy. Napoli zrobiło co mogło, wygrywając u siebie 2-0 z Arsenalem, jednak wywalczone przez Borussię Dortmund w końcówce zwycięstwo nad Marsylią przekreśliło marzenia o podboju elitarnych rozgrywek.

Mecz z Interem może być dla drużyny błękitnych szansą poprawienia morale.

Bez sentymentów
Walter Mazzarri pracował w Neapoli, Rafa Benitez był przez kilka miesięcy trenerem Interu. Obaj po raz pierwszy zagrają przeciwko swoim byłym zespołom, obaj za wszelką cenę chcą te mecze wygrać. Mazzarri spędził w Napoli prawie 4 lata. W pewnym momencie uznał, że potrzebuje nowych wyzwań i nie zgodził się na podpisanie nowej umowy. Gdy ta wygasła, na horyzoncie pojawił się Inter z propozycją, którą Włoch przyjął. Mimo całej wdzięczności ze strony sympatyków Napoli, nie brakuje takich którzy nazywają go zdrajcą. Z odejściem trenera trudno było się również pogodzić Prezydentowi klubu - Aurelio De Laurentiisowi.

Benitez w Interze prowadził drużynę w 25 spotkaniach (12 wygranych, 6 remisów i 7 porażek). Na koncie ma dwa trofea (podarowane przez Jose Mourinho - jak twierdzi Portugalczyk): Superpuchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata. Po zdobyciu tego drugiego trofeum stracił pracę po tym jak na konferencji prasowej zaatakował władze i Massimo Morattiego za nie spełnianie jego prośb transferowych. W kolejnych latach Hiszpan wielokrotnie żalił się, że nie otrzymał takiego zaufania jakie otrzymał chociażby jego następca - Leonardo, któremu kupiono nowych zawodników.

Obaj trenerzy dziś wieczorem zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Mecz będzie okazją do wspomnień również dla niektórych piłkarzy. Goran Pandev pamięta występy w Interze sprzed kilku lat, natomiast Hugo Campagnaro i Rolando jeszcze w poprzednim sezonie występowali przed neapolitańską publicznością.

W poprzedniej kolejce
Inter zremisował z Parmą po szalonym meczu 3-3. Takim samym wynikiem swój mecz z Udinese zakończyło Napoli.

Forma Napoli: ZZPPZR
Forma Interu: RZZRRR

Absencje
W Napoli zabraknie Zunigi, Mesto i Hamsika. W zespole Interu kontuzjowazni są wciąż Milito, Samuel, Mariga i Chivu. Do kadry meczowej powrócił natomiast Mauro Icardi.

Nerazzurri nie wygrali w Neapolu od 1997 roku
Ostatnie zwycięstwo Interu na Stadio San Paolo miało miejsce 18 października 1997 roku, kiedy Inter wygrał 2-0 po golach Galante i samobóju Turriniego. Od tamtej pory grano 9 razy, z czego 6 meczów zakończyło się zwycięstwem Napoli, trzy remisami.

Inter niepokonany na wyjeździe od 5 maja
Ostatnią porażkę w lidze na wyjeździe Inter zanotował 5 maja 2013 roku i przeciwnikiem był zespół...Napoli, prowadzony przez Waltera Mazzarriego. Od tamtej pory Inter wygrał 3 wyjazdowe mecze, zaś pięć zremisował.

Inter niepokonany w 9 ostatnich meczach
Od 9 meczów o punkty Inter nie poniósł porażki. Ostatnia miała miejsce na Giuseppe Meazza przeciwko Romie, 5 października (0-3). Wieczorem seria może wydłużyć się do 10 meczów bez porażki.