Handanovic; Campagnaro (Botta 88), Rolando, Juan Jesus; Jonathan, Kuzmanovic (Taider 84), Cambiasso (Milito 64), Nagatomo; Alvarez, Kovacic; Palacio.

Carrizo, Castellazzi, Zanetti, Andreolli, Mudingayi, Ranocchia, Samuel

Puggioni; Dainelli, Radovanovic, Bentivoglio (Mbaye 84), Cesar, Sardo, Frey, Paloschi (Estigarribia 75), Hetemaj, Thereau, Dramé

Squizzi, Silvestri, Bernardini, Claiton, Kupisz, Lazarevic, Sestu, Pamic, Acosty, Pellissier

40' Hetemaj, 41' Kovacic

Dziś późnym wieczorem na stadionie Giuseppe Meazza rozpocznie się ligowy mecz Serie A pomiędzy Interem i Chievo Verona. Dla Nerazzurrich to znakomita szansa i zarazem konieczność wywalczenia kompletu punktów. Mecz transmitować będzie od 20:55 stacja Orange Sport. Na własnym terenie Inter nie przegrał od 6 spotkań.

Nerazzurri przeciwko Chievo wygrali we wszystkich rozgrywkach ostatnie 7 spotkań. W 6 z 7 ostatnich meczów u siebie z tą drużyną, Inter wygrywał zarówno do przerwy, jak i w całym spotkaniu.

U siebie w ostatnich 6 spotkaniach (wszystkie rozgrywki), Nerazzurri nie przegrali od 5 października, gdy przyjechała Roma i wygrała 3-0. Od tamtej pory, Inter 4 razy zwyciężał i 2 razy zremisował.

Dla obydwu zespołów dzisiejszy mecz będzie okazją do zdobycia w 2014 roku nie tylko pierwszych punktów, ale i bramek.

Ostatnie mecze
W ostatniej kolejce ligowej Nerazzurri ulegli w Rzymie drużynie Lazio 0-1. Kilka dni później podopieczni Mazzarriego pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Włoch, po przegranym 0-1 meczu z Udinese. W tabeli przed tym meczem, Inter zajmuje 6 miejsce. Gdy wygra, wyprzedzi lokalnego rywala Chievo - Hellas i zasiądzie na miejscu 5.

Drużyna Chievo w tej chwili plasuje się na 17 miejscu. W poprzedniej kolejce drużyna poniosła porażkę 0-2 z Fiorentiną.

Forma
Inter RPZPP
Chievo ZPPRP

Inter i Chievo bez karnych
Inter Mediolan i Chievo Verona to jedyne dwa kluby Serie A, dla których w sezonie 2013-2014 nie podyktowano choćby jednego rzutu karnego. Ostatni karny dla Interu miał miejsce 8 maja, zaś dla Chievo 16 lutego 2013.

Prawdopodobne składy i ustawienie
W Interze nie zobaczymy przede wszystkim Frediego Guarina. Kolumbijczyk pauzuje dzisiaj za kartki, a jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Mateo Kovacić. Do kadry meczowej powrócił natomiast Saphir Taider i zawieszony za kartki Hugo Campagnaro.

Z powodu kontuzji nie zobaczymy również Icardiego i Chivu, zaś Belfodil nie został powołany z przyczyn technicznych (negocjowany jest jego transfer).

W Chievo zabraknie zawieszonego Rigoniego.

Trener: Walter Mazzarri
Widzów: 32 765
Sędzia: Tommasi