1 Handanovic; 35 Rolando, 23 Ranocchia, 14 Campagnaro (Andreolli 76); 2 Jonathan, 13 Guarin (Kovacic 69), 19 Cambiasso; 88 Hernanes, 55 Nagatomo; 8 Palacio, 9 Icardi (Taider 89).

30 Carrizo, 12 Castellazzi, 4 Zanetti, 17 Kuzmanovic, 20 Botta, 22 Milito, 33 D'Ambrosio.

30 Padelli; 2 G. Rodriguez, 4 Basha (Meggiorini 85), 8 Farnerud, 9 Immobile, 11 Cerci, 20 Vives (Tachtsidis 65), 24 Moretti, 27 Kurtic (El Kaddouri 57), 29 Vesovic, 36 Darmian.

Ławka gości

23 L. Gomis, 32 Berni, 10 Barreto, 14 Gazzi, 31 Gyasi, 34 Barreca, 49 Aramu.

Kartki

Relacja

Podopieczni Waltera Mazzarriego sprawili sobie i swoim sympatykom najlepszy, możliwy prezent z okazji 106 urodzin klubu i po niezłej grze pokonali Torino 1 - 0. Gola na wagę 3 punktów w 30 minucie spotkania zdobył Rodrigo Palacio.

Piłkarzom Interu nie tylko nie wypadało, lecz wręcz nie mieli prawa nie uświetnić dzisiejszego święta zwycięstwem nad gośćmi z Turynu. Plan został wykonany jednak w 100% i komplet punktów pozostał w Mediolanie. Od pierwszych minut gospodarze przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie miało to jednak przełożenia na sytuacje bramkowe. Jako pierwsi takową stworzyli sobie podopiecznie trenera Ventury. W 13 minucie po rzucie rożnym i niepewnym wyjściu Handanovicia w dogodnej pozycji znalazł się Immobile jednak po jego uderzeniu futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Na pierwszą naprawdę groźną okazję pod bramką Padelliego musieliśmy poczekać, aż do 26 minuty kiedy to po indywidualnym rajdzie Guarin zacentrował wprost na głowę Palacio, jednak udaną interwencją popisał się wspomniany już golkiper Torino. Argentyńczyk skuteczniejszy był kilka minut później kiedy to precyzyjnym strzałem głową wykończył dwójkową akcję z Estebanem Cambiasso. Po objęciu prowadzenia przewaga Interu jeszcze się uwidoczniła, jednak mimo strzałów z dystansu Guarina i Hernanesa wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie fani zgromadzeni na San Siro, a wśród nich liczna grupa członków Fanatica Dalla Polonia byli świadkami znacznie ciekawszego widowiska. Główna w tym zasługa przede wszystkim piłkarzy Torino, którzy uznali najwyraźniej, że nie mają nic do stracenia i postanowili śmielej zaatakować. W związku z tym Samir Handanović szczególnie na początku drugiej połowy nie mógł narzekać na brak pracy. Przy groźnych strzałach Kurticia i Cerciego zachował się jednak bez zarzutu. Szczególnie ten drugi sprawiał wiele kłopotów defensywie Interu. Ta pomimo braku zawieszonych za kartki Samuela i Juana Jesusa prezentowała się dziś jednak bardzo dobrze. Inicjatywa nadal znajdowała się po stronie Nerazzurrich, którzy wydawali się w pełni kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Duża w tym zasługa zawodników środka pola. Cambiasso, Hernanes, Guarin, czy wprowadzony w 69 minucie Kovacić okazywali dziś wielką chęć do gry i znakomicie wywiązywali się ze swoich boiskowych zadań. Pomimo kilku niezłych okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie do końca spotkania i obserwujący je z wysokości trybun Erick Thohir mógł odbierać zasłużone gratulacje z powodu wygranej swojej drużyny.

Zapowiedź

Dzisiejszego popołudnia, Inter Mediolan przed własną publicznością w dniu swoich 106. urodzin zagra z Torino o ligowe punkty.

Nerazzurri, którzy powstali 9 marca 1908 roku chcą wygrać za wszelką cenę, po ostatnich dwóch remisach z Cagliari i Romą. Faworytem do zwycięstwa jest Inter, jednak Torino już kilka razy w tym sezonie pokazało, że nie jest chłopcem do bicia i nieprzypadkowo zajmuje w tabeli 9. lokatę. Inter plasuje się na pozycji 5.

Marzec dobry dla Mazzarriego
W tym miesiącu drużyny prowadzone przez szkoleniowca Interu najwięcej punktowały, zdobywając średnio na mecz 1.66 punktu. W sumie daje to 25 zwycięstwa, 16 remisów i 13 porażek w 53 meczach.

Inter bez porażki u siebie od 10 spotkań
Nerazzurri pragną kontynuować passę bez porażki na własnym terenie. Ostatnia miała miejsce przeciwko Romie w październiku 2013 roku.

Inter i Torino: najwięcej bramek tuż po przerwie
Inter i Torino to dwa zespoły, które strzelają sporo bramek w pierwszych 15 minutach drugiej połowy. Obok Juventusu i Romy, zdobyli oni 10 bramek w okresie między 45 a 60 minutą.

Torino bez gola od 209 minut
Drużyna z Turynu nie zdobyła gola już od 209 minut. Ostatni raz miało to miejsce w 61 minucie meczu z Veroną, 17 lutego.

Inter niepokonany przeciwko Torino od 15 spotkań
Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Nerazzurri nie ulegli drużynie z Turynu od 15 spotkań. Ponadto Nerazzurri zdobywali conajmniej dwa gole w ostatnich 8 z 10 meczów przeciwko tej drużynie.
Forma:

Inter: RPZZRR
Torino: ZROZPP

Absencje i powroty:
W Interze osłabienia dotyczą przede wszystkim linii obrony, gdzie nie zobaczymy Juana Jesusa i Waltera Samuela. Z tego powodu szansę gry otrzymać mają Campagnaro i Samuel. Ze składu wypadł również Ricky Alvarez, zaś do podstawowego składu powrócić ma Hernanes.

W Torino nie zobaczymy Larrondo, Pasquale, Masiello, Bovo, Glika, Maksikovića i Gilleta.