83 Mirante; 2 Cassani, 6 Lucarelli, 29 Paletta, 3 Molinaro (Schelotto 63, Amauri 73); 5 Gargano, 32 Marchionni, 16 Parolo; 7 Biabiany, 17 Palladino (Felipe 50), 99 Cassano.

1 Pavarini, 91 Bajza, 18 Gobbi, 35 Rossini, 20 Obi, 24 Munari, 30 Acquah, 9 Cerri, 26 Mauri

1‎ Handanovic; 14 Campagnaro, 25 Samuel, 35 Rolando; 33 D'Ambrosio (Zanetti 59), 88 Hernanes (Guarin 88), 19 Cambiasso, 10 Kovacic, 55 Nagatomo; 8 Palacio, 9 Icardi (Botta 81).

12 Castellazzi, 30 Carrizo, 6 Andreolli, 17 Kuzmanovic, 21 Taider, 22 Milito

Samuel 6, Paletta 20, 46, Lucarelli 47, Rolando 79, Hernanes 80.

W pojedynku bezpośrednich rywali walczących o udział w europejskich pucharach Inter pokonał Parmę 2 - 0. Bramki w trakcie drugiej połowy zdobyli Rolando i Fredy Guarin.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie i widać było, że obu zespołom bardzo zależy na uzyskaniu jak najkorzystniejszego rezultatu. Do przerwy nie ujrzeliśmy co prawda bramek, chociaż sytuacji z obydwu stron nie brakowało. Najlepszą zmarnował Antonio Cassano, który nie wykorzystał rzutu karnego sprokurowanego przez Waltera Samuela. Podobnie jak przed tygodniem w Genui skuteczną interwencją popisał się Samir Handanović.

Tuż po wznowieniu gry okazało się, że to nie koniec analogii w stosunku do pojedynku z Sampdorią. W 46 minucie Paletta faulował Palacio i sędzia bez wahania pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście niemal natychmiast wykorzystali grę w przewadze. Z rzutu rożnego dośrodkował Hernanes, a Rolando fenomenalnym strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pomimo osłabienia gospodarze nie zamierzali poddać się i ambitnie walczyli o zmianę rezultatu (w poprzeczkę trafił m.in. Felipe). Z tego powodu podopieczni Waltera Mazzarriego niemal do samego końca nie mogli być pewni wygranej. Sytuację tę zmienił dopiero Fredy Guarin, który chwilę po wejściu na boisko mocnym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego zapewnił 3 punkty Nerazzurrim.

Pomimo niezwykle cennej wygranej kibice, a przede wszystkim sztab szkoleniowy Interu może mieć po tym spotkaniu ogromny ból głowy. Chodzi oczywiście o sytuację w formacji defensywnej przed arcytrudnym meczem z Napoli. Z powodu żółtych kartek nie będą mogli wziąć w nim udziału Walter Samuel i Rolando. Trener Mazzarri będzie miał zatem do dyspozycji jedynie 3 nominalnych stoperów: Ranocchię, Campagnaro i Andreolliego. Czy zatem zmuszony krytyczną sytuacją w defensywie zdecyduje się na zmianę wyjściowej formacji i grę 4 obrońców?

Dzisiejszego popołudnia Inter Mediolan zmierzy się na wyjeździe z Parmą. Obydwa zespoły walczą ze sobą o miejsce premiujące startem w Lidze Europy.

W pierwszej rundzie w meczu pomiędzy Interem i Parmą na Giuseppe Meazza padł remis 3-3. Ostatni mecz w Parmie miał miejsce 26 listopada 2012 roku i wówczas zwyciężyli gospodarze 1-0 po golu Sansone.

Bramki Parmy w ostatnich 11 meczach z rzędu
Atak Parmy pracuje na pełnych obrotach, w ostatnich 11 meczach z rzędu zawsze trafiali do siatki. W sumie w czasie tych spotkań zdobyli 21 bramek, co daje średnio około 2 na mecz. Ostatni raz piłkarze Parmy nie zdołali pokonać bramkarza rywali w meczu z Catanią (0-0) 9 lutego.

Amauri blisko setnego gola
Napastnik Parmy ma na koncie 99 bramek w Serie A. W dzisiejszym meczu liczy na przekroczenie bariery 100 trafień w lidze. My mamy nadzieję, że będzie musiał na to jeszcze poczekać przynajmniej do następnej kolejki.

Parma blisko rekordu bramkowego
W sezonie 2013-2014 drużyna Parmy zdobyła 53 bramki i tylko 4 trafienia dzielą ją od ustanowienia swojego rekordu w Serie A. Poprzedni rekord jest z sezonu 2003-2004 kiedy zespół prowadził Cesare Prandelli.

Inter niepokonany na wyjeździe od 2 miesięcy
Nerazzurri swój ostatni mecz wyjazdowy przegrali w Turynie z Juventusem. Od tamtej pory albo wygrywali albo remisowali (2 remisy i 2 zwycięstwa).

Tylko jedna porażka Interu w 11 ostatnich meczach
W ostatnich 11 meczach ligowych, Inter przegrał tylko raz i miało to miejsce przeciwko Atalancie Bergamo na własnym terenie. W pozostałych meczach podopieczni Mazzarriego wywalczyli 5 zwycięstw i 5 remisów.

Palacio najbardziej decydujący gracz w Serie A
Palacio swoim golem z Livorno wspiął się na szczyt listy zawodników Serie A, których bramki decydowały o zdobywaniu punktów przez zespoły w których grają.

Osłabienia:

W Interze zabraknie zawieszonego za kartki Ranocchi. Kontuzjowany jest Juan Jesus, Alvarez i Jonathan.

W ekipie Parmy nie zagra Pozzi oraz Vergara. Antonio Cassano został włączony do kadry meczowej, dlatego choć jego występ był niepewny, dziś prawdopodobnie zagra od pierwszej minuty.