11 maja 2011    20:45 | Puchar Włoch | 1/2 finału

1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 55 Nagatomo; 19 Cambiasso, 17 Mariga; 4 Zanetti, 14 Kharja (75' Motta), 9 Eto'o; 7 Pazzini (67' Milito)

12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Materazzi, 27 Pandev, 29 Coutinho

32 Doni; 77 Cassetti, 29 N. Burdisso, 4 Juan, 17 Riise; 7 Pizarro (45' Greco), 16 De Rossi; 20 Perrotta, 30 Simplicio (56' Vucinic), 94 Menez (74' Caprari); 22 Borriello

1 Lobont, 3 Castellini, 15 Loria, 87 Rosi

Maicon, Chivu, Burdisso, Perrotta

Inter Mediolan zremisował 1:1 z AS Romą w drugim meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Leonardo (1:0), dzięki czemu obrońcy trofeum awansowali do finału, w którym z mierzą się z US Palermo. W ostatnich sześciu sezonach Inter i Roma mierzyły się ze sobą aż pięć razy w finale Pucharu Włoch. W tej edycji rozgrywek los kojarzył te zespoły nieco wcześniej.

Początek meczu był spokojny, zresztą jak cała pierwsza połowa. AS Roma nie nastawiała się na huraganowe ataki, a Inter uważnie grał w obronie, starając się za wszelką cenę nie stracić zaliczki z pierwszego spotkania. Na zwycięskiego gola kibice gospodarzy musieli czekać do 58. minuty. Wówczas to Samuel Eto'o przejął w polu karnym bezpańską piłkę i sprytnym, płaskim strzałem tuż przy słupku bramki Doniego, umieścił ją w siatce.

Giallorossi nie mieli od tej pory nic do stracenia i ruszyli odważnie do przodu. W 76. minucie najlepszą okazję do wyrównania miał Marco Borriello, ale gubiąc obrońcę w polu karnym, trafił tylko w słupek. W 84. minucie wysiłki gości zostały nagrodzone. Simone Perrotta dośrodkował z prawej strony pola karnego, do piłki na piątym metrze wyskoczył mimo asysty obrońcy Borriello i tym razem strzelając głową już się nie pomylił, doprowadzając do remisu.

W doliczonym czasie gry Juan podciął w polu karnym Diego Milito, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w tej akcji i puścił grę, mimo że piłkarze i kibice Interu domagali się "jedenastki". W meczu finałowym, w którym Inter będzie bronił wywalczonego przed rokiem trofeum zmierzy się z US Palermo. Drużyna z Sycylii we wtorek wyeliminowała AC Milan, który w poprzednim tygodniu zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch.

Dziś w Mediolanie o 20:45 zostanie rozegrany drugi mecz rewanżowy półfinałów Coppa Italia 2010/2011. Nerazzurri zmierzą się z Romą i są faworytami do awansu, po tym jak w pierwszym meczu wygrali w Rzymie 1-0. Pierwszym finalistą wczoraj został zespół Palermo po tym jak pokonał u siebie Mistrzów Włoch - AC Milan.

Awans do finału Pucharu Włoch i zdobycie go jest dla Interu sprawą priorytetową. Po nieudanej walce o Mistrzostwo Nerazzurri chcą uratować sezon właśnie tym trofeum. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo słabszego sezonu byłoby to trzecie w tym sezonie trofeum po Superpucharze Włoch i Klubowym Mistrzostwie Świata.

Również dla Romy Puchar Włoch to nadzieja na uratowanie słabego sezonu, lecz sytuacja zespołu Montelli jest znacznie gorsza, ponieważ oni wciąż walczą o miejsce dające start w Lidze Mistrzów, Inter zapewnione ma 3 miejsce, zaś walczy jedynie o możliwość gry w tych rozgrywkach bez konieczności udziału w eliminacjach.

Trener: Leonardo
Rozgrywki: Puchar Włoch