9 marca 2012    20:45 | Serie A | 27. Kolejka

Sorrentino; Frey, Andreolli, Acerbi, Dramé; Luciano (56 Hetemaj 71'), Rigoni, Bradley; Sammarco (29 Dainelli 61'), Théréau, Pellissier (9 Moscardelli 77')

1 Puggioni, 12 Cesar, 8 Cruzado, 23 Paloschi

Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo; Zanetti, Stankovic, Poli (19 Cambiasso 84'); Sneijder; Forlan (7 Pazzini 71'), Milito

12 Castellazzi, 20 Obi, 26 Chivu, 28 Zarate, 37 Faraoni

Inter Mediolan pokonał na wyjezdzie Chievo Werona 2:0. Bramki dla Nerrazzurich strzelił w 87 minucie, po dośrodkowaniu Wesleya Sneijdera z rzutu rożnego Walter Samuel, 3 minuty pózniej padł decydujący gol, tym razem z prawej strony dośrodkowywał Javier Zanetti a "Il Pricipe" Milito skierował piłke w środek bramki, róznież po strzale głową.

Diego Milito mógł miec w tym meczu na swoim koncie 2 trafienia, gdyż w 14 minucie gracz Chievo zagrał ręką w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, ale niestety bramkarz Chievo - Sorrentino świetnie wyczuł strzał Argentyńczyka. Chwilę pózniej grożnym strzałem popisał się Wesley Sneijder, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Ogólnie tempo i widowiskowosć meczu była bardzo przeciętna, Inter długo utrzymywał się przy piłce ale ich ataki były rozbijany przed polem karnym rywali.

Dopiero od 80 minuty Inter przycisnął zmęczoną już drużynę z Verony czego efektem były bramki w końcówce meczu. Dodajmy również iż było to pierwsze zwyciestwo od 7 spotkań a na dodatek w 104 urodziny klubu z Mediolanu.

W 27. kolejce Serie A Inter Mediolan zmierzy się na wyjeździe z ósmym Chievo Werona. Patrząc na większość ostatnich meczów Nerazzurrich na pewno nie będzie to łatwy mecz, a warto zwrócić uwagę, że na Stadio Marcantonio Bentegodi punkty traciły walczący o tytuł Juventus, czy mające spore europejskie aspiracje Napoli.

Wydaje się, że słaba forma piłkarzy ze stolicy Lombardii wciąż nie chce od nich odejść. 18-krotni mistrzowie Włoch przegrali siedem z dziewięciu ostatnich spotkań, remisując w zeszłej kolejce z Catanią 2-2. Na trenerze Claudio Ranierim ciąży coraz większa presja. Wiele mówi się o jego ewentualnym następcy, którym miałby być zwolniony przed tygodniem z Chelsea, Portugalczyk Andre Villas-Boas.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu rozgrywanego na Stadio Giuseppe Meazza niewiele różniła się od innych niedawnych pojedynków ekipy czarno-niebieskich. W drugiej części z kolei gracze pokazali prawdziwą motywację (tymczasowo) ratując tym samym posadę 60-letniego Włocha. Duże pochwały należą się Diego Forlanowi, który dał w końcu kibicom to, na co wszyscy oczekiwali zaraz po jego transferze.

Chievo grało w 26. kolejce z drużyną prowadzoną przez Antonio Conte. Choć na murawie Juventus Stadium, lepszym zespołem byli miejscowi to graczom Domenico Di Carlo udało się wyrównać i do samego końca utrzymać korzystny rezultat. Co ciekawe starcie pomiędzy tymi drużynami w pierwszej połowie sezonu we Włoszech także zakończyło się remisem, jednakże 0-0.

Gialloblu prezentują w tym sezonie piłkę podobną do Nerazzurrich, o czym świadczy też bliska pozycja obu ekip w ligowej tabeli. Będące na ósmej pozycji Chievo, traci do graczy Ranieriego trzy punkty. Inter czeka jednak bardzo trudna przeprawa. Statystyki tamtejszych na własnym terenie wyglądają następująco: 6-3-3. Inter z kolei będąc gościem wygrał pięć spotkań, zremisował jedno, a przegrał sześć.

Para wspomnianych ekip rywalizowała ze sobą w ósmej serii spotkań Serie A 23 października ubiegłego roku. W Mediolanie lepiej spisał się Inter, a gola na wagę trzech punktów zdobył były już gracz tego klubu, sprzedany zimą do francuskiego Paris Saint-Germain, Thiago Motta.

Czy Nerazzurri sprezentują sobie i kibicom miły prezent z okazji 104. urodzin klubu? Przekonamy się za dwa dni.