7 kwietnia 2012    15:00 | Serie A | 31. Kolejka

Strzelcy: 5' Astori, 6' Milito, 61' Pinilla, 64' Cambiasso

1 Agazzi; 14 Pisano, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 20 Ekdal (83' Perico), 5 Conti, 4 Nainggolan; 7 Cossu (86' Nene); 19 Thiago Ribeiro (71' Ibarbo), 51 Pinilla

12 Castellazzi; 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu; 14 Guarin (56' Poli), 5 Stankovic (83' Obi), 19 Cambiasso; 28 Zarate, 22 Milito, 9 Forlan (77' Pazzini)

Ławka gości

21 Orlandoni, 2 Cordoba, 55 Nagatomo, 17 Palombo

Kartki

18' + 63' Pinilla, 26' Stankovic, 38' Zarate, 43' Conti, 63' Cossu, 71' Forlan

Relacja

Inter Mediolan zremisował w wyjazdowym spotkaniu 31. kolejki z Cagliari w Trieście 2-2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Astori i Pinilla, zaś dla Interu Milito i Cambiasso. Co ciekawe to Nerazzurri musieli dwukrotnie gonić wynik...

Spotkanie rozgrywane w sobotnie popołudnie lepiej rozpoczęli gospodarze. Choć Cagliari nie osiągnęło wyraźnej przewagi optycznej to w 5. minucie objęło prowadzenie. W polu karnym przyjezdnych najlepiej zachował się obrońca Astori i to on był autorem pierwszej bramki tej rywalizacji.

Wyrównanie ze strony Interu przyszło błyskawicznie. Po podaniu z lewego skrzydła od Mauro Zarate w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się najskuteczniejszy zawodnik Nerazzurrich w obecnym sezonie - Diego Milito, który jak się okazało dał swojemu zespołowi wyrównanie.

W końcówce pierwszej połowy nieco bardziej aktywne w tym fragmencie spotkania Cagliari szukało okazji do wyjścia na prowadzenie, ale ostatecznie na tablicy wyników utrzymał się rezultat 1-1.

W drugiej połowie bramek długo nie oglądaliśmy, ale w końcu w 61. minucie padło kolejne trafienie dla ekipy z Sardynii. Strzelcem gola okazał się przymierzany przez długie czasy do Interu Chilijczyk Mauricio Pinilla. Gracz chwilę później został ukarany drugim żółtym kartonikiem, w związku z czym Cagliari przez ostatnie pół godziny musiało radzić sobie w osłabieniu.

Podobnie jak w pierwszej części, tak i teraz Inter po stracie bramki szybko odrobił straty. Miało to miejsce trzy minuty później, kiedy to Agazziego pokonał Esteban Cambiasso. Pod koniec meczu zwycięstwo Nerazzurrim mógł dać stoper Andrea Ranocchia, ale niestety z bliska przestrzelił.

Zapowiedź

Już w sobotę o godzinie 15:00 Inter Mediolan wraca do walki o ligowe punkty. Tym razem Nerazzurri wyjdą na murawę stadionu Nereo Rocco w Trieście, by zmierzyć się z prowadzoną przez 44-letniego Massimo Ficcadentiego drużyną Cagliari.

Zespół Cagliari gra będąc gospodarzem bardzo pewnie. Zawodnicy z Sardynii na własnym terenie przegrali tylko trzy z piętnastu spotkań. W poprzedniej kolejce Cagliari krzyżowało miecze z Atalantą, którą udało im się pewnie pokonać wynikiem 2-0. Nerazzurri także mogli cieszyć się z trzech punktów. Przypomnijmy, że w pojedynku z Genoą łącznie padło aż dziewięć bramek z czego cztery po rzutach karnych. Genoa miała ich trzy, zaś Inter tylko jeden. W meczu zwyciężyli Interiści wynikiem 5-4.

W tabeli Serie A wyżej uplasowany jest Inter, który ma w swoim dorobku 44 punkty. Cagliari znajduje się na jedenastej pozycji, mając na koncie siedem oczek mniej. Mediolańczycy podbudowani ostatnim ligowym zwycięstwem pojadą do Triestu (mecz przeniesiony z powodu złego stanu stadionu Sant' Elia) z chęcią zdobycia kolejnych ligowych punktów. Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się zmiana na stanowisku trenera, gdzie Claudio Ranieriego zastąpił młody Andrea Stramaccioni. 36-latek wprowadził do klubu nowe ustawienie, zmieniając dotychczasowe 4-4-2 na ofensywne 4-3-3, znajdując miejsce na boisku zarówno dla Cristiana Chivu, jak i Diego Forlana.

Najskuteczniejszym strzelcem w ekipie gospodarzy jest Joaquin Larrivey, który razem z Mauricio Pinillą na pewno nie raz spróbuje zagrozić bramce strzeżonej przez Lukę Castellazziego. W Interze najwięcej bramek zgromadził Diego Milito, znajdujący się w ścisłej czołówce strzelców Serie A.