1 Handanovic; 21 Santon, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 55 Nagatomo (20 Dodo '36); 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic; 91 Shaqiri (10 Kovacić '84), 9 Icardi, 8 Palacio (14 Campagnaro '82)

30 Carrizo, 46 Berni, 11 Podolski, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 28 Puscas, 88 Hernanes, 97 Bonazzoli

70 Sorrentino; 19 Terzi, 12 Gonzalez, 33 Daprelà; 89 Morganella (3 Rispoli '75), 27 Rigoni, 28 Jajalo (99 Belotti '66), 8 Barreto, 7 Lazaar (13 Emerson '77); 20 Vazquez, 9 Dybala

1 Ujkani, 68 Fulignati, 5 Milanovic, 10 Jao Silva, 14 Della Rocca, 15 Bolzoni, 18 Chochev, 21 Quaison, 22 Ortiz

Kibice Interu Mediolan doczekali się czasów w których nawet przyjazd beniaminka na Stadio Giuseppe Meazza musi powodować u nich szybsze bicie serca i drżenie o wynik do ostatniej minuty. Na szczęście dzisiejszego wieczoru Nerazzurri pokazali swoją piękniejszą twarz i bez problemów ograli Palermo 3 - 0. Dwie bramki zdobył Mauro Icardi, a jedno trafienie dołożył Fredy Guarin.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do podopiecznych Roberto Manciniego. Główna w tym zasługa dobrze dysponowanej drugiej linii w której na szczególne słowa pochwały zasłużyli sobie wszędobylscy Brozović i Shaqiri. Już w 7 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Juan Jesus. Sorrentino był jednak na posterunku. W 13 minucie żółtą kartką ukarany został Gary Medel. Oznacza to, że walecznego Chilijczyka nie zobaczymy w spotkaniu z Atalantą Bergamo. Sporo zamieszania pod bramką gości było po stałych fragmentach bitych przez Shaqiriego. To właśnie Szwajcar w 16 minucie dośrodkował wprost na głowę Frediego Guarina, a Kolumbijczyk wyprowadził swój zespól na prowadzenie. Idealną okazję do wyrównania w 24 minucie zmarnował Luca Rigoni, który przestrzelił z najbliższej odległości. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami w szeregach Palermo największe zagrożenie stanowił Paulo Dybala. W większości przypadków jednak defensorzy Interu dobrze sobie z nim radzili. Zupełnie niewidoczny był za to Franco Vazquez. Najlepszej okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Radrigo Palacio, który w dogodnej sytuacji uderzał niecelnie głową. W 36 minucie z powodu kontuzji boisko zmuszony był opuścić Yuto Nagatomo. Miejsce aktywnego dziś Japończyka zajął Dodo.

W 51 minucie powinno być 1 - 1. Najpierw Samir Handanović wygarnął piłkę spod nóg Dybali. Futbolówka po dobitce jednego z jego kolegów zatrzymała się na słupku bramki Słoweńca, by kolejny raz trafić pod nogi Argentyńczyka o polskich korzeniach. Paulo Dybala mając przed sobą pustą bramkę fatalnie jednak przestrzelił. Cały stadion odetchnął z ulgą. Na odpowiedź Interu nie trzeba było długo czekać. Guarin miękko wrzucił do niewidocznego wcześniej Icardiego, a ten zdecydował się na strzał głową z ok. 18 metra. Szalony wydawać by się mogło pomysł o mały włos nie skończył się bramką. Piłka trafiła jednak w słupek. Po chwili konstrukcja bramki strzeżonej przez Sorrentino znów zadrżała. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w poprzeczkę uderzał Ranocchia. Do trzech razy sztuka. W 65 minucie piłkę w pole karne dorzucił Guarin, jej lot przedłużył jeszcze Palacio, aż w końcu znalazła się ona pod nogami Mauro Icardiego. Argentyńczyk po przyjęciu podwyższył prowadzenie Interu. W drugiej połowie najlepszy strzelec Nerazzurrich często dochodził zresztą do dogodnych sytuacji, jednak brakowało celności. W 79 minucie gospodarze ciekawie rozegrali rzut wolny, jednak Sorrentino w ostatniej chwili uprzedził Rodrigo Palacio. Na 2 minuty przed końcem Mauro Icardi trafił po raz drugi. Fredy Guarin przebojem wdarł się w pole karne Palermo i posłał piłkę wprost na głowę wbiegającego Argentyńczyka, który ustalił końcowy wynik spotkania i tym samym chyba na dobre zamknął usta swoim krytykom, których w ostatnim czasie również na naszym portalu zaczęło drastycznie przybywać. Wato podkreślić, że napastnik nie celebrował dziś żadnego ze swoich trafień. Wydaje się więc, że konflikt z kibicami nie został jeszcze zażegnany.

Na zakończenie kilka słów odnośnie kapitalnego występu Marcelo Brozovicia. Chorwat był dziś po prostu wszędzie i bez dwóch zdań zgarnął nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Nie pamiętam, kiedy gra któregoś z nowych piłkarzy Interu wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie. Oby tak dalej.

Po trzech porażkach z rzędu, Inter Mediolan podejmować na swoim stadionie będzie zespół Palermo. Nerazzurri muszą pokonać ekipę z Sycylii, inaczej poczynią kolejny krok w kierunku ligowej beznadziejności tego sezonu.

Po remisie z Empoli, porażkach z Torino, Sassuolo i Napoli (w Pucharze Włoch), morale piłkarzy Manciniego jest bardzo niskie. Zawodnicy przyznają, że nie wiedzą co się dzieje, a presja robi się coraz większa. Pierwsze oznaki tego, że napięcie rośnie w kibicach jak i samych piłkarzach, było widoczne po końcowym gwizdku w Sassuolo.

O ile w meczu z Napoli Inter prezentował się całkiem solidnie, wszystko przekreślił błąd w ostatniej minucie spowodwoany przez kapitana Andreę Ranocchię.

Zimowe wzmocnienia

Inter jak wiadomo był jednym z najbardziej aktywnych włoskich klubów na rynku transferowym. Do klubu dołączył Lukas Podolski, Xherdan Shaqiri, Marcelo Brozović oraz Davide Santon.

Palermo wprawdzie straciło Ezequiela Munoza, jednak do ekipy dołączył ANdrea Rispoli z Parmy, 21-reprezentant Paragwaju - Danilo Ortiz oraz Chorwat Mato Jajalo.

Poprzednie starcia

W pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Inter zremisował z Palermo na wyjeździe 1-1.

Ostatni mecz w Mediolanie miał miejsce 2 grudnia 2012 roku. Wówczas górą był Inter, który wygrał 1-0 po bramce samobójczej Garcii, a ze składu na ten mecz pozostał tylko Handanović, Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo, Palacio, Guarin i Jonathan.

21/09/2014 Palermo 1-1 Inter
28/04/2013 Palermo 1-0 Inter
02/12/2012 Inter 1-0 Palermo
01/02/2012 Inter 4-4 Palermo
11/09/2011 Palermo 4-3 Inter

Ostatnie mecze ligowe

W tabeli Inter zajmuje...(chwilczkę, musimy mocno przewinąć tabelę)...dopiero 13 miejsce. Nerazzurri tracą do lidera 24 punty, zaś do trzeciego miejsca o które mieli walczyć, strata wynosi już 13 oczek.

Palermo jest 7 w tabeli i ma nad Interem 4 punkty przewagi.

W ostatniej kolejce Inter jak wiemy przegrał z Sassuolo. Palermo natomiast odniosło zwycięstwo 2-1 nad Veroną.

Braki i osłabienia

W Interze nie obejrzymy Jonathana, Andreollego, D'Ambrosio, Campagnaro, Donkora i Osvaldo.

W ekipie gości kontuzjowany jest Maresca i Vittiello, zaś za czerwoną kartkę pauzuje Sinisa Andjelkovic.