1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Ranocchia, 6 Andreolli, 22 Dodo (Santon 62); 13 Guarin, 18 Medel, 17 Kuzmanovic (Podolski HT); 91 Shaqiri (Kovacic 24); 8 Palacio, 9 Icardi.

30 Carrizo, 46 Berni, 14 Campagnaro, 20 Obi, 21 Santon, 26 Felipe, 28 Puscas, 77 Brozovic, 88 Hernanes.

1 Leali; 24 Perico, 25 Capelli, 15 Krajnc, 17 Magnusson; 5 Giorgi, 26 Mudingayi (Cascione 80), 8 De Feudis (Pulzetti 74); 7 Carbonero; 92 Defrel, 18 Djuric (Rodriguez 80).

30 Agliardi, 81 Bressan, 2 Nica, 11 Brienza, 14 Volta, 19 Succi, 28 Gaiola, 32 Moncini.

Kartki

Defrel 26, Ranocchia 45+1.

Relacja

Nie ma takiego meczu, którego Inter nawet będąc faworytem nie mógłby nie zepsuć. Tak było właśnie dzisiaj, gdy do Mediolanu przyjechała przedostatnia w tabeli Cesena i wraca w niezłych humorach, bo udało im się zdobyć jeden punkt. Przed porażką i totalną kompromitacją uchronił Inter gol Rodrigo Palacio.

Trudno zrozumieć przyczyny takiej gry Interu. Nerazzurri dysponują bowiem znacznie silniejszym składem niż przybysze z Ceseny, w dodatku grali swój mecz przed własną publicznością.

Mimo wcześniejszych sprzecznych informacji, w bramce od początku zagrał Samir Handanović, czyli tak jak sugerowaliśmy w swojej zapowiedzi meczowej. Nie udało nam się natomiast przewidzieć, że to jednak Shaqiri zagra od początku, a nie Kovacić. Byłoby to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ Szwajcar nie pobiegał zbyt długo. Już w 24 minucie został zmieniony z powodu bólu jaki odczuwał z tyłu uda. Biorąc pod uwagę czwartkowy mecz z Wolfsburgiem, Mancini szybko zdecydował, że na boisku jego miejsce zajmie Chorwat.

W 30 minucie meczu, prostopadłą górną piłkę otrzymał Defrel i wykorzystując nieporadność pary stoperów, strzelił gola na 0-1 dla Ceseny. Inter starał się opdpowiedzieć, jednak akcje te były mało przekonujące i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Po zmianie stron, Nerazzurrim szybko udało się wyrównać i miało to miejsce za sprawą Palacio, który wykorzystał dogranie z prawej strony od Icardiego i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Ceseny, który "na raty" wpuścił jednak piłkę do swojej bramki.

Dalszyo obraz gry to ataki Interu, liczne akcje, którym brakowało szczęśliwego finału i Cesena licząca na kontrataki. Mimo przewagi w drugiej połowie, Interowi nie udało się poprawić wyniku i spotkanie zakończyło się remisem.

W czwartek Nerazzurri powalczą o pozostanie w Lidze Europy i patrząc na dzisiejszą grę oraz wynik z pierwszego mecuz, zadanie to będzie trudne.

Zapowiedź

W niedzielny wieczór w Mediolanie dojdzie do pojedynku Interu z przedostatnią w tabeli Ceseną. Nerazzurri choć myślami mogą być już przy rewanżu z Wolfsburgiem, nie mogą odpuścić tego meczu.

W pierwszej rundzie rozgrywek, gdy trenerem był jeszcze Walter Mazzarri, Inter pokonał Cesenę skromnie 1-0 po golu z rzutu karnego Mauro Icardiego.

W spotkaniu szansę na występ ma Davide Santon, który przed wyjazdem do Anglii, wypożyczony był przez Inter do Ceseny. Z Ceseny do Interu trafił również Yuto Nagatomo, jednak on z powodu kontuzji dziś nie zagra. Zagrać może natomiast Gaby Mudingayi, który swego czasu był zawodnikiem Interu, ale jak wiemy furory tu nie zrobił.

Ostatnie mecze w lidze

W poprzedniej kolecje Inter zremisował swój wyjazdowy mecz z Napoli. Remisem zakończyło się ostatnie spotkanie Ceseny z Palermo (0-0)

Ostatnie starcia

Nerazzurri wygrali ostatnie 5 meczów z Ceseną we wszystkich rozgrywkach, zaś Cesena nie wygrałą w 11 z ostatnich 12 meczach wyjazdowych w Serie A. Te informacje podkreślają to, ze Nerazzurri są murowanym faworytem tego meczu.

26/10/2014 Cesena 0-1 Inter
29/04/2012 Inter 2-1 Cesena
18/12/2011 Cesena 0-1 Inter
30/04/2011 Cesena 1-2 Inter
19/01/2011 Inter 3-2 Cesena

Inter 6-1 Cesena w czerwonych kartkach

Piłkarze Interu w tym roku stosunkowo często otrzymują czerwone kartki, w przeciwieństwie do zawodników rywali. Inter ma już na koncie 6 czerwonych kartek, natomiast Cesena 1.

Campagnaro przed jubileuszem

Dla Hugo Campagnaro, jeżeli zagra w dzisiejszym meczu, będzie to mecz numer 200 w Serie A. Argentyńczyk zadebiutował 22 września 2002 roku w meczu Piacenza 2-0 Udinese, grając w barwach Piacenzy. Kolejne mecze rozegrał jako zawodnik wymienionej Piacenzy, Sampdorii, Napoli oraz Interu.

Prawdopodobne składy

Do bramki Interu po nieudanym występie Juana Carrizo z Wolfsburgiem wróci Samir Handanović. Na odpoczynek przed rewanżem z Niemcami mogą tez liczyć Santon i Shaqiri, a w ich miejsce pojawić się mają Dodo i Kovacić. Od pierwszych minut zagrać też ma Podolski.