1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Ranocchia, 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 27 Gnoukouri (Obi 67), 18 Medel, 10 Kovacic; 88 Hernanes; 8 Palacio (Shaqiri 76), 9 Icardi.

30 Carrizo, 6 Andreolli, 11 Podolski, 21 Santon, 26 Felipe, 28 Puscas, 55 Nagatomo, 93 Dimarco, 96 Palazzi, 97 Bonazzoli

23 Diego Lopez; 20 Abate, 33 Alex (Paletta 70), 5 Mexes, 31 Antonelli; 16 Poli (Cerci 82), 34 De Jong, 21 Van Ginkel; 8 Suso (Destro 74); 7 Menez, 28 Bonaventura.

32 Abbiati, 99 Donnarumma, 2 De Sciglio, 10 Honda, 11 Pazzini, 13 Rami, 17 Zapata, 25 Bonera, 36 Mastalli.

Kartki

Medel 29, Juan Jesus 34, De Jong 35, Abate 83, D'Ambrosio 83, Hernanes 84

Relacja

214 Derby della Madonnina rozczarowały swoim przebiegiem i zakończyły się bezbramkowym remisem. To pierwszy taki przypadek od 2004 roku. Inter był dziś lepszym piłkarsko zespołem jednak nie potrafił udokumentować swojej wyższości golem.

Derby Mediolanu w ostatnich sezonach nie zachwycały swoim poziomem. Również przed dzisiejszym spotkaniem powszechne były obawy, że oba zespoły skupią się przede wszystkim na tym, aby nie przegrać i w pierwszej kolejności zaryglują dostęp do własnej bramki. Niestety szczególnie w pierwszej połowie obawy te okazały się słuszne. Tradycyjnie już na wysokości zadania stanęli za to kibice obu stron  prezentując przed pierwszym gwizdkiem efektowne oprawy.

Obserwując wyjściowy skład Interu Mediolan najwięcej znaków zapytania można było postawić przy nazwisku Assane Gnoukouriego. Po nastolatku z Wybrzeża Kości Słoniowej nie widać było jednak presji związanej z udziałem w tak ważnym spotkaniu. Pierwsza faza meczu to zdecydowana dominacja Interu, który zepchnął podopiecznych Pippo Inzaghiego do głębokiej defensywy. Niestety nie miało to bezpośredniego przełożenia na groźne sytuacje pod bramką Diego Lopeza. Jako pierwszy Hiszpana postraszył Hernanes jednak golkiper Milanu był na posterunku. Niecelna było również próba Mateo Kovacicia. Milan w ofensywie uaktywnił się dopiero po upływie 20 minut. Czujność Handanovicia dwukrotnie próbował sprawdzić aktywny Suso. Słoweniec interweniował jednak bezbłędnie. W 29 minucie piłka zatrzepotała w siatce Nerazzurrich. Gracz Milanu znajdował się jednak na pozycji spalonej i arbiter słusznie bramki nie uznał. Komplet publiczności zgromadzonej dziś na San Siro po pierwszych 45 minutach nie oglądał więc bramek.

Zapowiedź

Derby Mediolanu to wziąż najważniejszy pojedynek dla mieszkańców tego miasta, lecz jego wartość sportowa na przestrzeni ostatnich kilku sezonów drastycznie spadła. Dziś to spotkanie bardziej o dumę niż ligową pozycje. Obydwie ekipy są daleko od podium, czyli miejsca gdzie powinny się znajdować ze względu na swój prestiż i historię.

Obecny sezon to wielkie rozczarowanie zarówno dla Interu, jak i Milanu. Mediolańczycy sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując kolejno 9 i 10 miejsce.

Poprzedni pojedynek miał miejsce 23 listopada 2014 roku. Wówczas padł remis 1-1, a gospodarzem był AC Milan. Bramki zdobyli Menez oraz Obi. Teraz to Inter będzie gospodarzem i przystępuje do tego meczu po zwycięstwie 3-0 nad Hellas Veroną. Rywale zremisowali natomiast z Sampdorią Genuą u siebie 1-1.

Inter zagra bez kilku kontuzjowanych graczy (Jonathan, Dodo, Kuzmanović, Campagnaro) oraz dwóch którzy są zawieszeni: Guarin i Brozović. W przypadku Milanu, do zespołu powrócił Keisuke Honda, jednakże wciąż brakuje Montolivo, Essiena, El Shaarawy'ego, Agazziego, Mastoura i Muntariego. Niepewny jest również występ Destro i Diego Lopeza.