45 Andujar; 26 Koulibaly, 33 Albiol, 5 Britos, 3 Strinic; 77 Gargano, 19 Lopez; 7 Callejon (Mertens 72), 17 Hamsik (Gabbiadini 76), 6 De Guzman (Ghoulam 84); 9 Higuain.

1 Rafael, 15 Colombo, 8 Jorginho, 11 Maggio, 44 Uvini, 88 Inler, 91 Zapata.

0 Carrizo; 55 Nagatomo, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 21 Santon (Dodo 86); 18 Medel, 77 Brozovic, 88 Hernanes (Guarin 74); 91 Shaqiri; 9 Icardi, 28 Puscas.

1 Handanovic, 46 Berni, 8 Palacio, 10 Kovacic, 11 Podolski, 15 Vidic, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 54 Donkor, 97 Bonazzoli.

Shaqiri 23, Juan Jesus 39, Medel 57, Gargano 57, Puscas 64, Ranocchia 90+1.

Inter Mediolan musi pożegnać się z rozgrywkami Pucharu Włoch. Nerazzurri po nienajgorszym meczu odpadli z Neapolitańczykami, którzy zwyciężyli 1-0 po bramce Gonzalo Higuaina w doliczonym czasie gry.

Inter całkiem poprawnie prezentował się przez większość część meczu. Obrona grała solidnie, bardzo dobrze spisywał się w bramce Juan Pablo Carrizo. Brakowało niestety groźniejszych ataków, choć po jednym ze strzałów Mauro Icardiego w pierwszej połowie, piłka trafiła w słupek.

Po przerwie obraz gry był podobny i obie strony coraz starały się atakować, jednak większość takich akcji w obydwu przypadkach kończyło się najczęściej przed 16 metrem do bramki.

W doliczonym czasie gry, gdy wydawało się że czekać nas będzie jeszcze dogrywka, fatalnie zachował się Ranocchia, przez którego piłkę przejął Higuain i precyzyjnym uderzeniem zapewnił gospodarzom zwycięstwo i awans.

Dziś wieczorem Inter zmierzy się w Neapolu z ekipą Rafy Beniteza o awans do półfinału Pucharu Włoch.

Faworytem potyczki jest drużyna gospodarzy, która w tabeli ligowej znajduje się znacznie wyżej (3 miejsce), była ostatnio w lepszej formie i gra przed własną publicznością. Mimo to Inter nie jest zupełnie na straconej pozycji. Nerazzurri i Roberto Mancini, bardzo poważnie podchodzą do rozgrywek o Puchar Włoch i to jedne z rozgrywek obok Ligi Europy, w których mają jakiekolwiek szanse o coś powalczyć.

W ostatniej kolejce ligowej Napoli pokonało na wyjeździe Chievo 2-1, wcześniej udało im się wywalczyć 3 punkty u siebie z Genoą. Inter w ostatnich dwóch meczach ligowych poniósł dwie porażki z Torino i Sassuolo.

Ostatni mecz między Interem a Napoli miał miejsce 19 października 2014 roku w Mediolanie. Wówczas jeszcze pod wodzą Waltera Mazzarriego, Inter zremisował 2-2.

Ostatni wyjazd Interu do Neapolu skończył się porażką 2-4.