25 Reina; 2 Hysaj, 33 Albiol, 26 Koulibaly, 31 Ghoulam; 5 Allan, 8 Jorginho, 17 Hamsik (19 David Lopez 80); 7 Callejon (11 Maggio 87), 9 Higuain, 24 Insigne (77 El Kaddouri 69).

1 Rafael, 22 Gabriel, 3 Strinic, 4 Henrique, 11 Maggio, 16 Valdifiori, 20 Dezi, 21 Chiriches, 77 El Kaddouri, 94 Chalobah, 96 Luperto.

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 25 Miranda, 24 Murillo, 55 Nagatomo; 13 Guarin (11 Biabiany 61), 17 Medel, 77 Brozovic; 22 Ljajic, 9 Icardi (12 Telles 46), 44 Perisic (10 Jovetic 83)

30 Carrizo, 5 Jesus, 6 Dodò, 8 Palacio, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 12 Telles, 14 Montoya, 23 Ranocchia, 27 Gnoukouri, 83 Melo, 97 Manaj

Koulibaly 11, Nagatomo 34, Hysaj 35, Guarin 56, Allan 56, Callejon 84, Nagatomo 44 (cz.)

Dziś wieczorem, na stadionie San Paolo w Neapolu, dojdzie do ciekawego pojedynku lokalnego Napoli z Interem Mediolan. To ostatni mecz 14. kolejki Serie A.

Ostatnia wizyta Interu w Neapolu to remis 2-2, który miał miejsce 8 marca. Wówczas pod wodzą Manciniego Nerazzurri zdołali odrobić dwubramkową stratę do rywali.

Teraz sytuacja obu ekip jest inna. Inter znajduje się na 1. miejscu w tabeli, Napoli jest na drugim miejscu z 2 punktami straty. W poprzednich 6 meczach, Inter odniósł 4 zwycięstwa z rzędu, natomiast Napoli jest po dwóch wygranych z rzędu (nad Udinese i Veroną). W ostatnim meczu ligowym, Nerazzurri zwyciężyli 4-0 nad Frosinone, natomiast Napoli na wyjeździe ograło 2-0 Hellas Veronę.

Przed Interem trudne zadanie, bowiem Napoli zwyciężyło w 9 z ostatnich 11 meczów u siebie w Serie A, zachowując czyste konto w 5 ostatnich meczach ligowych. Inter dla porównania czystym kontem może pochwalić się w ostatnich 4 meczach w lidze. Inna nie napawająca optymizmem statystyka odnośnie tego meczu, to fakt że Napoli nie przegrało z Interem w ostatnich 12 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Prawdopodobne składy:

W ekipie Interu zabraknie Geoffreya Kondogbii, który z powodu urazu mięśnia nie znalazł się wśród powołanych na ten mecz, natomiast z ekipy Napoli nie obejrzymy Manolo Gabbiadiniego oraz Driesa Mertensa, obaj są kontuzjowani i nie znaleźli się w kadrze rywali.

Trener: Roberto Mancini
Sędzia: Daniele Orsato