1 Szczesny; 13 Bruno Peres, 44 Manolas, 20 Fazio, 3 Jesus; 16 De Rossi, 6 Strootman; 11 Salah (92 El Shaarawy, 69), 24 Florenzi (4 Nainggolan, 89), 8 Perotti (5 Paredes, 79); 9 Dzeko

18 Lobont, 19 Alisson, 7 Iturbe, 10 Totti, 17 Seck, 30 Gerson, 33 Emerson

1 Handanovic; 15 Ansaldi (55 Nagatomo, 62), 25 Miranda, 24 Murillo, 21 Santon; 6 Joao Mario (27 Gnoukouri, 60), 17 Medel; 87 Candreva (10 Jovetic, 70), 19 Banega, 44 Perisic; 9 Icardi

30 Carrizo, 5 Melo, 7 Kondogbia, 8 Palacio, 13 Ranocchia, 23 Eder, 33 D'Ambrosio, 95 Miangue, 96 Barbosa

Santon 24, Ansaldi 36, Jesus 64

Inter Mediolan z kolejną porażką. Tym razem podopieczni Franka de Boera ulegli na wyjeździe Romie 2:1. Pierwszego gola w barwach klubu zanotował Banega.

Inter rozpoczął spotkanie w ustawieniu 4-2-3-1. Szansę występu od pierwszej minuty po raz pierwszy w tym sezonie otrzymał Cristian Ansaldi. Dość zaskakującej decyzji dokonał natomiast Luciano Spaletti, który na ławce pozostawił Rajde Nainggolana, a szanse występu otrzymał nieskuteczny ostatnio Edin Dzeko.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla podopiecznych Franka De Boera. Mohamed Salah podał prostopadle do Brudno Peresa,  Brazylijczyk wbił mocną piłkę w pole karne, a Edinowi Dzeko nie pozostało nic innego jak w 5 minucie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Nie minęła minuta, a podopieczni Spalettiego mogli podwyższyć prowadzenie, jednak dośrodkowania Dzeko nie wykorzystał Mohamed Salah. Inter rozpoczął spotkanie nerwowo, ale pierwszą okazję sprezentował im Kostas Manolas. Obrońca podał piłkę pod nogi Icardiego i po groźnym kontrataku w słupek uderzył Banega. W odpowiedzi, groźną akcje Romy zamykał Bruno Peres – nieskutecznie.

Inter próbował przejąć inicjatywę, ale to Roma stworzyła kolejne dwie kapitane na zdobycie gola. Dwa razy w sytuacji sam na sam z Handanoviciem pomylił się Salah. Odpowiadać próbowali indywidualnymi akcjami Perisic i Banega – nieskutecznie.

Spotkanie prowadzone było w bardzo dobrym tempie.  Bardzo słabe zawody rozgrywał Davide Santon, który nie radził sobie z dryblingami Salaha. W 28 minucie po podaniu Egipcjanina uderzał Dzeko, ale jego strzał obronił Handanovic. 4 minuty później dobrego dośrodkowania Perisicia nie wykorzystał Candreva.

Inter prowadził grę, ale groźniejsze były kontrataki Romy. Fatalną postawę prezentowała defensywa Interu. W 40 minucie prostopadłe podanie Juana Jesusa w pole karne omal nie zakończyło się golem Perottiego.

W 42 minucie dwie świetne okazje zmarnowali podopieczni Franka de Boera. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Candreva, ale świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Następnie dośrodkowania Perisicia nie wykorzystał w dobrej sytuacji Miranda.Natychmiast odpowiedziała Roma. Edin Dzeko oddał strzał z dystansu, ale poradził sobie z nim Handanovic. Pod koniec pierwszej połowy szansę na gola miał jeszcze Perisic.

Druga połowa również rozpoczęła się od  groźnego strzału Perottiego, który wybronił Handanovic. Natychmiastowej odpowiedzi udzielił Perisic, ale jego uderzenie nie sprawiło problemow Szczesnego.W 59 minucie groźny kontratak Romy zakończył się niecelnym strzałem Strootmana. W 63 minucie kolejnego strzału z dystansu próbował Banega. 2 minuty później rzutu wolnego sprzed pola karnego nie wykorzystał Perisic.

Inter przeważał, ale drużynie brakowało skuteczności. Dobre dośrodkowanie Nagatomo w 68 minucie zmarnował Gnoukouri. W 72 w końcu udało się pokonać Wojciecha Szczęsnego. Bardzo dobrą dwójkową akcje przeprowadzili Banega i Icardi, a ze zdobycia gola cieszył się ten pierwszy.

4 minuty trwała radość Interu z wyrównania. Dośrodkowanie Florenziego z rzutu rożnego silnym strzałem głową wykończył Manolas.

Inter szukał okazji bramkowych, ale Rzymianie bardzo dobrze bronili dostępu do swojego pola karnego. W 86 minucie wielkie szczęście miał Inter, bowiem strzał Dzeko instynktownie wybronił Handanovic.

Nerazzurri próbowali zmienić rezultat jeszcze  w doliczonym czasie gry, ale ostatecznie to Roma może cieszyć się z trzech punktów.

Jeżeli patrząc na mecz Interu z Juventusem można stwierdzić, że Nerazzurri szczególnie motywują się na mecze z mocnymi rywalami, to dziś o wynik na Stadio Olimpico możemy być spokojni. Czy aby na pewno?

Po meczu ze Spartą Praga napisałem, że mam nadzieję że jeżeli w czwartek swoje oblicze pokazał mr Hyde, to w niedzielę zobaczymy dr Jekylla. Występ w Lidze Europy należy do tych o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć, przy tak grającym Interze, Roma mogłaby nastrzelać znacznie więcej bramek niż Praga. Chcąc być uczciwym nie można nie zauważyć, że o 20:45 na murawę wybiegnie zupełnie inny, znacznie mocniejszy w teorii skład. Frank de Boer od początku wystawi Mirandę, Perisića i Icardiego oraz prawdopodobnie Joao Mario.

Ostatni pojedynek

Ostatnia konfrontacja Interu z Romą miała miejsce 19 marca w ramach 30 kolejki Serie A i wówczas padł remis 1-1.

Co słychać u rywala?

AS Roma jest bardzo nierówno grającym w tym sezonie zespołem. O ile na wyjeździe zalicza wpadki, to u siebie ostatnio wygrywała i to wysoką różnicą bramek. Giallorossi wygrali sześć ostatnich meczów u siebie w Serie A. Co więcej gospodarze w 6 ostatnich meczach siebie z Interem ani razu nie przegrała. To porażki na wyjeździe sprawiły że ekipa Spalettiego zajmuje w tabeli miejsce za Interem tracąc jeden punkt.

Roma w ostatnim swoim meczu grała podobnie jak Inter w Lidze Europy przeciwko Astrze i zwyciężyła wysoko 4-0. Inter w tym czasie jak wiemy skompromitował się w Czechach przegrywając ze Spartą.

Trener: Frank de Boer
Sędzia: Luca Banti