1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 29 Dalbert; 11 Vecino, 20 B. Valero (72' 17 Karamoh); 87 Candreva (60' 23 Eder), 77 Brozovic (81' 10 J. Mario), 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 21 Santon, 55 Nagatomo, 61 Vanheusden, 99 Pinamonti

Skład gości

1 Perin; 14 Biraschi, 13 Rossettini, 87 Zukanovic; 20 Rosi, 4 Cofie, 44 Veloso (79' 30 Rigoni), 93 Laxalt (53' 18 Migliore); 11 Taarabt, 40 Omeonga; 64 Pellegri (74' 19 Pandev)

Ławka gości

Kartki

84' Migliore (G), 92' Zukanovic (G), 90' Omeonga (G czerw.), 93' Taarabt (G czerw.)

Relacja

Inter wprawdzie bez błysku i w mało urzekający sposób, ale dzisiejszego popołudnia zainkasował cenne trzy punkty przed własną publicznością pokonując  Genoę.

zobacz raport meczowy

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce po strzale głową Danilo D'Ambrosio po podaniu Joao Mario, który dziś na boisku pojawił się z ławki i podobnie jak w Rzymie, jego wejście na murawę okazało się bardzo owocne.

Genoa nie skończyła meczu w komplecie bowiem dwóch jej piłkarzy otrzymało czerwone kartki (Omeonga i Taarabt).

Ciekawostką w ekipie rywali był występ 16-letniego napastnika Pietro Pellegriego, dla którego był to drugi występ w Serie A. Swój debiut w barwach Interu zaliczył Yann Karamoh, który zmienił Borję Valero. Po faulu na nim z boiska wyleciał Taarabt.

Zapowiedź

Dziś o 15 wracamy na Giuseppe Meazza. Inter zmierzy się z Genoą w ramach 6. kolejki Serie A. Nerazzurri liczą na powrót do zwycięstw po szczęśliwym remisie z Bologną w środku tygodnia.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Genoa CFC miał miejsce 7 maja 2017 roku na Stadio Luigi Ferraris i była to 35. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-0 i bramki strzelali: Pandev 70. Arbitrem tego spotkania był Damato.

Poprzednie mecze z Genoa CFC

7 maja 2017  |  Genoa CFC 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
11 grudnia 2016  |  Inter Mediolan 2-0 Genoa CFC  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 kwietnia 2016  |  Genoa CFC 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 maja 2015  |  Genoa CFC 3-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 5 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 13 punktów notując 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 9 przy 11 strzelonych i 2 straconych bramkach.

Genoa CFC w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 17. miejscu i w rozegranych dotychczas 5 meczach ekipa rywali zdobyła 2 punktów notując 0 zwycięstwa, 2 remisy oraz poniosła 3 porażki. Różnica bramek to -4 przy 5 strzelonych i 9 straconych bramkach.