1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo; 5 Gagliardini, 11 Vecino; 87 Candreva (73' 7 Cancelo), 20 B. Valero (84' 23 Eder), 44 Perisic; 9 Icardi (93' 21 Santon)

27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 29 Dalbert, 99 Pinamonti Coach: Luciano Spalletti

99 G. Donnarumma; 22 Musacchio, 19 Bonucci, 13 Romagnoli (78' 73 Locatelli); 11 Borini, 79 Kessie (46' 63 Cutrone), 21 Biglia, 5 Bonaventura, 68 R. Rodriguez; 8 Suso, 9 André Silva

30 Storari, 90 A. Donnarumma, 2 Calabria, 4 J. Mauri, 15 G. Gomez, 17 Zapata, 18 Montolivo, 20 Abate, 29 Paletta, 46 Gabbia

Miranda (I), Romagnoli (M), Vecino (I), Gagliardini (I), Perisic (I), Rodriguez (M), Icardi (I), Eder (I)

Derby della Madonnina dla Interu! To był mecz godny piłkarskiej La Scali. Nerazzurri wygrali 3 - 2 po trzech bramkach Mauro Icardiego. Dla Milanu na listę strzelców wpisali się Suso i Boneventura.

Trenerzy obu zespołów nie zaskoczyli wyjściowymi ustawieniami. Jedyna zmiana w składzie Interu wynikała z konieczności. Miejsce Joao Mario na dziesiątce miał zająć Matias Vecino, lecz bardzo szybko w roli trequartisty oglądaliśmy już Borję Valero.

Początek spotkania to partia szachów. Nikt nie chciał popełnić najmniejszego błędu, dlatego wszystkie korytarze były szczelnie pozamykane. Po nerwowych zagraniach widać było, że presja związana z Derbami odbiła się na poczynaniach zawodników. Optyczna przewaga należała do Rossonerich, lecz poza seryjnie wykonywanymi kornerami niewiele z niej wynikało. Inter był konkretniejszy. W 13 minucie groźnie uderzył Antonio Candreva, lecz futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. Mocno krytykowany w ostatnim czasie, skrzydłowy reprezentacji Włoch należał dziś do najlepszych aktorów widowiska. To właśnie on odegrał kluczową rolę przy akcji bramkowej z 28 minuty spotkania. Candreva dograł piłkę do wbiegającego Mauro Icardiego. Argentyńczyk uprzedził defensywę Milanu i otworzył wynik meczu. Nerazzurri w pierwszej połowie wyglądali na znacznie dojrzalszych i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Milan jedyną naprawdę groźną akcję stworzył sobie po akcji Fabio Boriniego, ale Samir Handanović skutecznie interweniował.

Od początku drugiej połowy nie oglądaliśmy już Francka Kessiego. W jego miejsce pojawił się młodziutki Patrick Cutrone. Rossoneri potrzebowali jednak zmian nie tylko personalnych, ale przede wszystkim w sposobie gry. Podopieczni Vincenzo Montelli rzeczywiście wyszli na drugą połowę zdeterminowani i nastawieni na szybkie doprowadzenie do remisu. W 49 minucie w słupek uderzył Andre Silva. Dobitka Mateo Musacchio znalazła drogę do siatki, lecz sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Handanović musiał uwijać się jak w ukropie przy uderzeniach Suso, Boriniego i Boneventury. Inter pozwolił zepchnąć się do głębokiej defensywy i sam wręcz prosił się o kłopoty. W 56 minucie gospodarze chyba zapomnieli o świetnie ułożonej lewej nodze Suso i pozwolili mu swobodnie oddać strzał zza pola karnego. Hiszpan przymierzył idealnie i nawet Samir Handanović był w tej sytuacji bez szans. Stracona bramka obudziła gospodarzy dzisiejszego spotkania. Idealną okazję na gola zmarnował Matias Vecino. W 63 minucie ponownie przypomniał o sobie duet Perisić - Icardi. Całą akcję zapoczątkowała prosta strata Lucasa Biglii w środku pola. Chorwat zatańczył w polu karnym z defensorem Milanu i dograł do Argentyńczyka, a ten w ekwilibrystyczny sposób ponownie znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali. Inter ponownie odzyskał kontrolę nad meczem. Szansę na powrót po kontuzji otrzymał dziś Joao Cancelo, który zastąpił Candrevę. W 81 minucie zupełnie niespodziewanie Milan ponownie doprowadził do wyrównania. Zupełnie zapomniany w polu karnym Giacomo Bonaventura dopadł do piłki zagranej przez Fabio Boriniego i wepchnął ją do siatki wspólnie z desperacko interweniującym Handanoviciem.

W tym momencie wszystko wskazywało na to, że Derby Mediolanu ponownie zakończą się podziałem punktów i remisem 2 - 2. Ostatnie słowo należało jednak do... Ricardo Rodrigueza. W końcówce spotkania reprezentant Szwajcarii sfaulował Danilo D'Ambrosio, a że sytuacja miała miejsce w polu karnym to arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Do futbolówki podszedł oczywiście Mauro Icardi. Argentyńczyk już kiedyś zmarnował rzut karny w meczu z Milanem, lecz dzisiaj wychodziło mu absolutnie wszystko. Maurito trafił po raz trzeci. Po kilku minutach doliczonego czasu gry, czarno - niebieska cześć stadionu mogła triumfować. Horror z happy endem dla Nerazzurrich.

Niedzielnego wieczoru, na całym Świecie w wielu domach kibice zasiądą przed telewizorami, komputerami, tabletami i czymkolwiek na czym można obejrzeć mecz piłkarski, by obserwować 167 Derby Mediolanu.

Derby to zawsze mecz szczególny, ale dziś jego ranga wydaje się ciut wyższa niż w ostatnich latach. A to dlatego, że obydwie ekipy po letnim mercato wydają się być najsilniejsze od lat i wiele obiecują sobie po tym sezonie. Czy powrócą do topu Serie A? Na razie za wcześnie na takie osądy, ale wiele wskazuje, że tym razem którejś z mediolańskich ekip uda się wywalczyć awans do Ligi Mistrzów.

Na spotkanie wyprzedano wszystkie bilety, a dochód z meczu będzie rekordowy w Serie A, bowiem będzie to kwota 4,8 miliona euro.

Dotychczas w Serie A zostało rozegranych 166 meczów pomiędzy Interem i AC Milan z czego Inter wygrał 61, 54 zremisował, a 51 zakończyło się zwycięstwem Milanu. Bilans bramkowy to 229 do 215 na korzyść Nerazzurrich.

Derby to jeden z meczów w których dotychczasowa forma nie ma większego znaczenia. Tym razem dodatkowo obraz może być mylący, ponieważ piłkarze grać będą mecz ligowy po raz pierwszy od niedawnej przerwy reprezentacyjnej, a jak wiadomo w obydwu zespołach jest sporo piłkarzy reprezentujących barwy narodowe.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z AC Milan miał miejsce 15 kwietnia 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 32. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 2-2 i bramki strzelali: Candreva 36', Icardi 44', Romagnoli 83', Zapata 97'. Arbitrem tego spotkania był Orsato.

Poprzednie mecze z AC Milan

15 kwietnia 2017  |  Inter Mediolan 2-2 AC Milan  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 listopada 2016  |  AC Milan 2-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
31 stycznia 2016  |  AC Milan 3-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
24 listopada 2015  |  Inter Mediolan 0-1 AC Milan  |  Sparing   |   » zobacz raport
21 października 2015  |  AC Milan 0-1 Inter Mediolan  |  Sparing   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 4. miejscu. W rozegranych dotychczas 7 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 19 punktów notując 6 zwycięstw, 1 remis oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 11 przy 14 strzelonych i 3 straconych bramkach.

AC Milan w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 7. miejscu i w rozegranych dotychczas 7 meczach ekipa rywali zdobyła 12 punktów notując 4 zwycięstwa, 0 remisów oraz poniosła 3 porażki. Różnica bramek to 0 przy 10 strzelonych i 10 straconych bramkach.