47 Consigli; 21 Lirola, 24 Goldaniga, 15 Acerbi, 13 Peluso; 7 Missiroli, 4 Magnanelli, 32 Duncan (94' Cannavaro 28); 25 Berardi (63' Ragusa 90), 11 Falcinelli, 16 Politano (83' Mazzitelli 6)

77 Pegolo, 10 Matri, 14 Scamacca, 17 Pierini, 22 Frattesi, 23 Gazzola, 26 Oliveira

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio (77' Dalbert 29), 37 Skriniar, 25 Miranda (80' J. Mario 10), 7 Cancelo; 5 Gagliardini, 20 B. Valero; 87 Candreva, 77 Brozovic (46' Eder 23), 44 Perisic; 9 Icardi.

27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti.

Brozovic (21'), Missiroli (73'), Cancelo (74')

Po pierwszej połowie Sassuolo prowadzi z Interem 1 - 0. W 34 minucie na listę strzelców wpisał się Diego Falcinelli.

Inter przystępował do starcia z Sassuolo z jasno nakreślonym planem. Podopiecznym Luciano Spallettego zależało na pewnej wygranej i udowodnieniu, że zeszłotygodniowa porażka z Udinese była jedynie wypadkiem przy pracy. Początek spotkania to rzeczywiście spora przewaga przyjezdnych. Brakowało jednak konkretów i elementu zaskoczenia w ofensywnych poczynaniach Nerazzurrich. Najbliżej otwarcia wyniku był Ivan Perisić, lecz z jego strzałem poradził sobie ostatecznie Consigli. Z biegiem czasu mecz się wyrównał i gospodarze coraz częściej gościli pod polem karnym Samira Handanovicia. W 34 minucie na indywidualny rajd zdecydował się Matteo Politano. Zawodnik Sassuolo przebiegł niemal całe boisko, a następnie dośrodkował wprost na głowę Diego Falcinelliego. Napastnik ubiegł pilnujących go obrońców i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później dobrą okazję miał Domenico Berardi, lecz Handanović interweniował skutecznie. Inter był bliski wyrównania jeszcze przed przerwą. Mauro Icardi ograł już golkipera rywali, lecz w decydującym momencie wyprzedził go Francesco Acerbi i uratował swój zespół przed utratą gola. Druga połowa dla naszego zespołu zaczęła się obiecująco. Niestety Mauro Icardi nie wykorzystał rzutu karnego który wywalczył Joao Cancelo i nasz zespół mentlanie upadł. Owszem Nerazzurri próbowali jeszcze kilka razy, bardzo blisko gola był np. Eder ale piłka tego dnia nie chciała wpaść do bramki Sassuolo. Zawodnkiem którego można na pewno dziś wyróżnić był Joao Cancelo, który jak wejdzie w rytm meczowy może okazać się sporym wzmocnieniem w drugiej rundzie.

SASSUOLO (4-3-3) – Consigli; Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso; Missiroli, Magnanelli, Duncan; Berardi, Falcinelli, Politano.

INTER (4-2-3-1) – Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Borja Valero, Gagliardini; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi.

Męczarnie w Pucharze Włoch i pierwsza proażka w sezonie, która zdarzyła się Interowi na Giuseppe Meazza z Udinese to miejmy nadzieję tylko chwilowa obniżka formy. W sobotnie popołudnie nim piłkarze zaangażują się w przygotowania do świąt, czeka ich spotkanie...ze specyficznym rywalem.

Ten specyficzny rywal to Sassuolo. Nie jest to z pewnością topowa drużyna, ale określić mianem outsidera też ich nie wolno. Sassuolo to drużyna z aspiracjami, wspierana przez firmę Mapei, ale w tym sezonie drużynie z miasta położonego pomiędzy Parmą a Bolonią, nie idzie tak jak tego oczekiwali. Rywale zdążyli już w tym sezonie wymienić trenera, bowiem Cristiana Bucchiego zastąpił Beppe Iachini. Obecnie ekipa zielono-czarnych skupia się na walce o byt w Serie A, a z Pucharu Włoch odpadli po porażce z Atalantą mimo że rywale kończyli mecz w 10.

Mauro Icardi znów trafi?

17 bramek w 17 meczach w wykonaniu Mauro Icardiego to wyczyn, który pozwala wierzyć, że Argentyńczyk może w tym sezonie przekroczyć barierę 30 bramek. i dłączyć do Higuaina i Toniego, którzy jako jedyni dokonali tego od lat 30-tych.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z US Sassuolo miał miejsce 14 maja 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 36. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-2 i bramki strzelali: Iemmello 37, 50, Eder 70. Arbitrem tego spotkania był Massa.

Poprzednie mecze z US Sassuolo

14 maja 2017  |  Inter Mediolan 1-2 US Sassuolo  |  Serie A   |   » zobacz raport
18 grudnia 2016  |  US Sassuolo 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
14 maja 2016  |  US Sassuolo 3-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
10 stycznia 2016  |  Inter Mediolan 0-1 US Sassuolo  |  Serie A   |   » zobacz raport
12 sierpnia 2015  |  US Sassuolo 1-0 Inter Mediolan  |  Sparing   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 17 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 40 punktów notując 12 zwycięstwa, 4 remisy oraz 1 porażkę. Różnica bramek to 21 przy 34 strzelonych i 13 straconych bramkach.

US Sassuolo w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 15. miejscu i w rozegranych dotychczas 17 meczach ekipa rywali zdobyła 17 punktów notując 5 zwycięstw, 2 remisy oraz poniosła 10 porażek. Różnica bramek to -17 przy 11 strzelonych i 28 straconych bramkach.