57 Sportiello; 2 Laurini, 20 Pezzella, 13 Astori, 3 Biraghi; 24 Benassi (69' 30 Babacar), 5 Badelj, 17 Veretout (86' 28 Gil Dias); 25 Chiesa, 9 Simeone, 77 Thereau (62' 10 Eysseric)

22 Cerofolini, 99 Dragowski, 4 Milenkovic, 6 Sanchez, 8 Saponara, 15 Maxi Olivera, 19 Cristoforo, 27 Lo Faso, 31 Vitor Hugo

1 Handanovic; 7 Cancelo (82' 87 Candreva), 13 Ranocchia (75' 55 Nagatomo), 37 Skriniar, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 10 Joao Mario (65' 29 Dalbert), 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 17 Karamoh, 23 Eder, 77 Brozovic, 98 Lombardoni

Borja Valero (I), Ranocchia (I), Veretout (F), Astori (F), Icardi (I)

Seria bez ligowej wygranej trwa! Po golu w samej końcówce spotkania, Inter tylko zremisował z Fiorentiną 1 - 1.

Po pierwszych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Mauro Icardi. Gol z 55 minuty był dla Argentyńczyka już 10 trafieniem w rywalizacjach z Violą. Gospodarze intensywnie dążyli do wyrównania, lecz wydawało się, że Inter dowiezie cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka. Inne plany miał dziś niestety Giovanni Simeone. Młodzian zapowiadał zdobycie bramki w dzisiejszym meczu i słowa dotrzymał.

FIORENTINA: 57 Sportiello; 2 Laurini, 20 Pezzella, 13 Astori, 3 Biraghi; 24 Benassi, 5 Badelj, 17 Veretout; 25 Chiesa, 9 Simeone, 77 Thereau.
Ławka rezerwowych: 22 Cerofolini. 99 Dragowski, 4 Milenkovic, 6 Sanchez, 8 Saponara, 10 Eysseric, 15 Maxi Olivera, 19 Cristoforo, 27 Lo Faso, 28 Gil Dias, 30 Babacar, 31 Francescoli.
Trener: Stefano Pioli

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 10 Joao Mario, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 87 Candreva, 98 Lombardoni.

Sezon nie zwalnia tempa. Inter Mediolan już dziś wieczorem zainauguruje rundę rewanżową rozgrywek 2017/18. Wyjazdowym rywalem Nerazzurrich będzie oczywiście AC Fiorentina. Początek starcia na Stadio Artemio Franchi o 20:45.

Do pierwszego meczu z ekipą Stefano Piolego podchodziliśmy pełni nadziei, ale i obaw o rzeczywistą formę nowej wersji Nerazzurrich. Podobne odczucia towarzyszą fanom przed piątkowym spotkaniem. Inter wpadł w poważny dołek formy i gra znacznie poniżej oczekiwań, więc strach przed kolejnym rozczarowaniem wydaje się oczywisty. Z drugiej strony jest nadzieja, że właśnie na trudnym terenie we Florencji nastąpi przełamanie i maszyna Spallettiego znów zacznie nabierać rozpędu. Pewne jest tylko, że łatwo nie będzie.

Po huraganie, który nawiedził szatnię Violi przed rozpoczęciem sezonu pozostały jedynie zgliszcza dobrej drużyny. Stefano Pioli podjął się jednak trudnego zadania i udało mu się stworzyć zespół na miarę obecnych ambicji klubu z Florencji.

W chwilach kryzysu Nerazzurri potrzebują swoich liderów. Trio Candreva - Icardi - Perisić musi ponownie stanąć na wysokości zadania i pociągnąć ten wózek. W przypadku rywalizacji z Fiorentiną, kibice zawsze szczególnie liczą na skuteczność Argentyńczyka. Fiołki to bowiem ulubiona ofiara napastnika (9 goli i 3 asysty w 11 meczach).

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z ACF Fiorentina miał miejsce 20 sierpnia 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 1. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 3-0 i bramki strzelali: 5' (k) i 15' Icardi, 79' Perisic. Arbitrem tego spotkania był Tagliavento.

Poprzednie mecze z ACF Fiorentina

20 sierpnia 2017  |  Inter Mediolan 3-0 ACF Fiorentina  |  Serie A   |   » zobacz raport
22 kwietnia 2017  |  ACF Fiorentina 5-4 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
28 listopada 2016  |  Inter Mediolan 4-2 ACF Fiorentina  |  Serie A   |   » zobacz raport
14 lutego 2016  |  ACF Fiorentina 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
27 września 2015  |  Inter Mediolan 1-4 ACF Fiorentina  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 19 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 41 punktów notując 12 zwycięstw, 5 remisów oraz 2 porażki. Różnica bramek to 20 przy 34 strzelonych i 14 straconych.

ACF Fiorentina w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 7. miejscu i w rozegranych dotychczas 19 meczach ekipa rywali zdobyła 27 punktów notując 7 zwycięstw, 6 remisów oraz poniosła 6 porażek. Różnica bramek to 8 przy 28 strzelonych i 20 straconych.