1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio; 5 Gagliardini (37' 20 B. Valero), 77 Brozovic; 17 Karamoh (76' 87 Candreva), 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

28 Cragno; 56 Romagna, 3 Andreolli, 15 Castan; 20 Padoin (54' 22 Lykogiannis), 7 Cossu (73' 38 Caligara), 21 Ionita, 12 Miangue; 25 Sau (50' 16 Faragò); 9 Giannetti, 24 Ceter

1 Rafael, 26 Crosta, 19 Pisacane, 23 Ceppitelli, 30 Pavoletti, 32 Han, 33 Kouadio, 35 Tetteh

Brozovic (I), Giannetti (I)

Pewna i wysoka wygrana nad Cagliari. Inter Mediolan na własnym obiekcie rozgromił gości z Sardynii, aż 4 - 0. Dorobkiem bramkowym podzielili się dziś Joao Cancelo, Mauro Icardi, Marcelo Brozović i Ivan Perisić.

Świetne pierwsze 45 minut w wykonaniu podopiecznych Luciano Spallettiego. Do pełni szczęścia zabrakło tylko lepiej nastawionych celowników i większej skuteczności. Nerazzurri wyszli na prowadzenie już w 3 minucie spotkania. Do siatki rywali trafił Joao Cancelo, który dograł mocną piłkę z rzutu wolnego w kierunku Mauro Icardiego. Argentyńczyk minął się z celem, lecz futbolówka znalazła drogę do bramki zdezorientowanego Cragno. Inter miał mnóstwo okazji do podwyższenia prowadzenie przed przerwą. Dwie doskonałe sytuacje zmarnował chociażby Yann Karamoh. Z powodu urazu mięśniowego z boiska przedwcześnie musiał zejść Roberto Gagliardini, którego zastąpił Borja Valero.

Druga połowa rozpoczęła się równie skutecznie. W 49 minucie Mauro Icardi podwyższył prowadzenie gospodarzy. Bramę poprzedziła kombinacyjna akcja z udziałem Karamoha i Rafinhii. Dominacja gospodarzy nie podlegała najmniejszej dyskusji, a Samir Handanović był dziś kompletnie bezrobotny. Kolejne gole wydawały się kwestią czasu i rzeczywiście padły. W 60 minucie efektowne trafienie zaliczył Marcelo Brozović, który precyzyjnie przymierzył po dłuższym słupku i nie dał szans golkiperowi rywali. Końcowy rezultat ustalił jego rodak. Ivan Perisić trafił do siatki w doliczonym czasie gry, po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. Chwilę później rozległ się końcowy gwizdek arbitra głównego.

Wtorek 17 kwietnia, godz. 20.45. Ktoś pomyśli, że to kolejny fantastyczny wieczór z Ligą Mistrzów, a tymczasem na boisko wybiegnie Inter Mediolan, podejmując na własnym stadionie zespół Cagliari. Inaugurujemy zatem 33 kolejkę Serie A.

Możną ją tylko przegrać

Nie pompując wagi spotkania, nie licząc punktów i nie nakłaniając do wywarcia presji na innych zespołach zachęcam, by zobaczyć kolejne starcie nerazzurich. Stawka, wydaje się znana kibicom, ale warto poświęcić czas, by dowiedzieć się czy dotarła już do trenera i zawodników. Udział w Lidze Mistrzów dla zespołów Romy, Lazio i Interu nie jest bowiem do wygrania. Kwalifikację do LM można bowiem już tylko przegrać!

Przegra ją ten, kto chcąc zachować się solidarnie do ostatnich trendów czołówki Serie A, punkty straci, a rywale złamią żelazną zasadę solidarności i postanowią odskoczyć, zwyciężając w swoim meczu. Miejmy nadzieję, że to Inter zawiesi poprzeczkę pozostałym konkurentom i z pozycji obserwatora będzie śledził poczynania pozostałych.

Kto rozdaje karty, czyli jakość kontra ambicja

Aktualnie po remisowych derbach Rzymu oba kluby ze stolicy wyprzedzają piąty Inter Mediolan o 1pkt. Status quo został więc utrzymany. Chętnie do tematu zerowania licznika podeszli również piłkarze Milanu i Napoli, co wykorzystał jeden, jedyny w swoim rodzaju, do bólu regularny i skuteczny Juventus Turyn. Mogły być emocje, wyszło jak zwykle.

Rzut oka ze szczytu i widać, że emocji nie zabraknie za to na końcu tabeli. Cagliari nad strefą spadkową posiada co prawda 5pkt przewagi, ale układ ten może ulec zmianie w przeciągu dwóch najbliższych kolejek. Poza rozstrzelanym i grającym radosny futbol Benevento nadal o utrzymanie walczy co najmniej siedem zespołów. Konia z rzędem temu, kto trafnie obstawi ostateczną kolejność.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Cagliari miał miejsce 25 listopada 2017 roku na Stadio Sant'Elia i była to 14. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-3 i bramki strzelali: 29' Icardi, 55' Brozovic, 71' Pavoletti, 83' Icardi. Arbitrem tego spotkania był Pairetto.

Poprzednie mecze z Cagliari

25 listopada 2017  |  Cagliari 1-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
5 marca 2017  |  Cagliari 1-5 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
16 października 2016  |  Inter Mediolan 1-2 Cagliari  |  Serie A   |   » zobacz raport
15 grudnia 2015  |  Inter Mediolan 3-0 Cagliari  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport
23 lutego 2015  |  Cagliari 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 5. miejscu. W rozegranych dotychczas 32 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 60 punktów, notując 16 zwycięstw, 12 remisów oraz 4 porażki. Różnica bramek to 28 przy 50 strzelonych i 22 straconych bramkach.

Cagliari w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 14. miejscu i w rozegranych dotychczas 32 meczach ekipa rywali zdobyła 32 punkty, notując 9 zwycięstw, 5 remisów oraz poniosła 18 porażek. Różnica bramek to -22 przy 30 strzelonych i 52 straconych bramkach.

Dyktat fartu i niefartu

Spotkają się zespoły o odmiennych celach. Cagliari remis przyjmie chętnie, przynajmniej na papierze, tym bardziej, że w ostatnich spotkaniach z Interem zespół prowadzony obecnie przez Diego Lopeza stracił aż 14 bramek. Inną, zastanawiającą tendencją jest panująca od 3 spotkań niemoc strzelecka Interu. Podopieczni Spallettiego potrzebują chyba, by mecz najzwyczajniej i jak najszczęśliwiej im się ułożył. Bo jeżeli wszystko znów ma być w naszych rękach może to wyglądać dość opornie.

Radosnym od dawna przejawem optymizmu będzie zapewne powrót do wyjściowej jedenastki Marcelo Brozovića. Oby przyniósł Interowi szczęście!

Widzów: 47467
Sędzia: Pasqua