70 Sorrentino; 29 Cacciatore, 40 Tomovic, 14 Bani, 2 Jaroszynski (60' Castro 19); 4 Rigoni, 8 Radovanovic, 56 Hetemaj; 17 Giaccherini (66' Birsa 23); 20 Pucciarelli (83' Stepinski 9), 45 Inglese

90 Seculin, 98 Confente, 3 Dainelli, 5 Gamberini, 12 Cesar, 27 Depaoli, 31 Pellissier, 69 Meggiorini, 77 Bastien

1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio; 20 B. Valero (76' Vecino 11), 77 Brozovic; 17 Karamoh (66' Santon 21), 8 Rafinha, 44 Perisic (89' Candreva 87); 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 13 Ranocchia, 23 Eder, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

Cancelo (46'), Pucciarelli (75')

Inter pokonuje Chievo 2 - 1 i wywozi bezcenne 3 pkt. z trudnego terenu w Weronie. Wszystkie bramki padły dopiero po przerwie. Dla Nerazzurrich trafiali Mauro Icardi i Ivan Perisić, a gola kontaktowego zdobył Mariusz Stępiński.

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu Nerazzurrich. Goście z Mediolanu posiadali optyczną przewagę i prowadzili grę, lecz nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe. W kluczowych momentach brakowało dokładności i skuteczności. Najbliższy szczęścia był Yann Karamoh, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Sorrentino. Gospodarze skupili się przede wszystkim na odpowiedzialnej defensywie, lecz kiedy decydowali się już na wyjścia ofensywne to Samir Handanović musiał uwijać się jak w ukropie. Chievo zasługiwało na objęcie prowadzenia, a dobrych okazji nie wykorzystali Pucciarelli, Giaccherini czy Cacciatore.

Inter musiał przełamać strzelecki impas w drugiej połowie i udało się to dość szybki. W 52 minucie Sorrentino sparował mocne uderzenie Marcelo Brozovicia, futbolówka trafiła pod nogi Danilo D'Ambrosio, a ten bardzo przytomnie odegrał ją w kierunku Mauro Icardiego. Argentyńczyk miał przed sobą już pustą bramkę i spokojnie dopełnił formalności. Prowadzenie ożywiło poczynania przyjezdnych, którzy uwidocznili swoją przewagę. W 61 minucie padła kolejna bramka. Tym razem koronkową akcję Karamoha i Rafinhii wykończył Ivan Perisić. Z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze, a Inter spokojnie kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Sytuacja skomplikowała się nieco za sprawą kontaktowego trafienia Mariusza Stępińskiego z 90 minuty spotkania. Nie mający już nic do stracenia gracze Chievo ruszyli do ataku i walki o kolejnego gola. Inter był wyraźnie zaskoczony takim obrotem spraw i niewiele brakowało, a cenne zwycięstwo wymknęłoby się z rąk mediolańczyków. Na szczęście wynik nie uległ już zmianie i Nerazzurri nie stracili dystansu do stołecznych drużyn.

Rzym walczy, Rzym nie odpuszcza, Rzym gryzie trawę, by Liga Mistrzów stała się faktem. Odpowiedź z Mediolanu musi być mocna i stanowcza, zwłaszcza z walczącym o ligowy byt Chievo Verona. Nie ma dróg na skróty i półśrodków. Niedziela, godz. 15.00. Inter Mediolan na Stadio Marcantonio Bentegodi zagra swoje spotkanie w ramach 34 kolejki Serie A. Liczą się tylko 3 punkty!!

Rzym zwycięski, Mediolan cierpliwy

Kluby z Rzymu po remisowych derbach solidarnie wygrały swoje mecze, nie pozwalając podopiecznym Luciano Spallettiego zbyt długo cieszyć się trzecią lokatą. Roma pokonała Genoę 2-1, natomiast Lazio w szalonym meczu wyrwało 3 pkt na gorącym terenie we Florencji. Tak się walczy o Ligę Mistrzów i aby nie wypaść z gry, należy tego tempa po prostu dotrzymać. Różnie układa się kolejność rozgrywania spotkań, tym razem to Inter musi gonić lub współgonić Romę, która pewnie pokonała Spal. To wyścig dla ludzi o mocnych nerwach.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Chievo Verona miał miejsce 3 grudnia 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 15 kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 5-0 i bramki strzelali: 23', 57', 91' Perisic, 39' Icardi,60' Skriniar. Arbitrem tego spotkania był Calvarese.

Mecz z Chievo i wysokie zwycięstwo było dla ówczesnego Interu punktem zwrotnym. Zamiast potwierdzenia mocnej formy, po tym spotkaniu nastąpił niewytłumaczalny kryzys, którego skutki, do dziś i być może do końca sezonu, będą ciągnąć się za Interem. Oby nastąpiło swoiste catharsis i realizacja kursu obranego już tylko w jednym kierunku.

Poprzednie mecze z Chievo Verona

3 grudnia 2017  |  Inter Mediolan 5-0 Chievo Verona  |  Serie A   |   » zobacz raport
14 stycznia 2017  |  Inter Mediolan 3-1 Chievo Verona  |  Serie A   |   » zobacz raport
21 sierpnia 2016  |  Chievo Verona 2-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
3 lutego 2016  |  Inter Mediolan 1-0 Chievo Verona  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 września 2015  |  Chievo Verona 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 5 miejscu. W rozegranych dotychczas 33 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 63 punkty, notując 17 zwycięstw, 12 remisów oraz 4 porażki. Różnica bramek to 32 przy 54 strzelonych i 22 straconych bramkach.

Chievo Verona w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 16. miejscu i w rozegranych dotychczas 33 meczach ekipa rywali zdobyła 31 punktów, notując 7 zwycięstw, 10 remisów oraz ponosząc 16 porażek. Różnica bramek to -22 przy 29 strzelonych i 51 straconych bramkach.

Nie ma prawa zabraknąć serca

Luciano Spalletti na konferencji prasowej wyraził się jasno. Serce Interu musi z każdym kolejnym meczem bić mocniej i skuteczniej. Poza oczekiwanym cierpliwie potknięciem rywali o LM, drużyna musi przynosić punkty. W pojedynku z Cagliari, gdzie było miło,lekko i przyjemnie Inter wyszedł ze znaczącą stratą, jaką jest kontuzja Roberto Gagliardiniego. To, wraz z niepewnym występem Antonio Candrevy, jedyne problemy Interu. Nie mają jednak prawa być wymówką. Liczymy na Karamoha, liczymy na Valero i Vecino. Wszystkie ręce na pokład!

Trener Rolando Maran z kolei ma świadomość, że jego drużyna nie może być pewna ligowego bytu. Jego podopiecznych stać było na własnym stadionie na remisy z Romą czy Napoli. Zapowiada sie więc niezwykle ciekawe spotkanie.

Widzów: 18000
Sędzia: Valeri