1 Gillet, 36 Darmian, 25 Glik, 6 Ogbonna, 17 S.Masiello; 33 Brighi, 14 Gazzi; 19 Stevanovic (57'Cerci), 10 Sgrigna (57' Meggiorini), 9 Bianchi (75' Sansone), 7 Santana.

23 Gomis, 2 Rodriguez, 3 D'Ambrosio, 4 Basha, 5 Di Cesare, 20 Vives, 77 Verdi.

1 Handanovic; 42 Jonathan (46' Alvarez), 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 14 Guarin (80' Gargano), 19 Cambiasso, 31 Pereira; 10 Sneijder (66' Cassano); 22 Milito.

12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 7 Coutinho, 8 Palacio, 25 Samuel, 41 Duncan, 44 Bianchetti, 88 Livaja

22' Bianchi, 25' S.Masiello, 34' Juan Jesus, 38' Nagatomo, 71' Gazzi, 77' Guarin, 89' Glik

Inter pokonał Torino 0:2. Bramki dla podopiecznych Andreii Stramacconiego strzelali Diego Milito oraz Antonio Cassano.

Zobacz: Raport meczowy i oceny piłkarzy

Inter rozpoczął spotkanie w ustawieniu 4-4-1-1. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali m.in Jonathan oraz Juan Jesus. Pierwszą okazję bramkową stworzyli sobie zawodnicy Torino. W 11 minucie obok bramki Samira Handanovicia uderzał Bianchi. Kilka chwil później padła bramka dla Interu. W dość przypadkowej sytuacji piłke otrzymał Milito. Argentyńczyk zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki z około 25 metrów. Silnie i precyzyjnie uderzona piłka przez Il Principe wpadła do bramki Torino. Gospodarze chcieli bardzo szybko odpowiedzieć. Najpierw uderzenia głową próbował Sgrigna, lecz niecelnie. Pare sekund później Samir Handanovic bardzo dobrze wybronił uderzenie Ogbonny.  W 26 minucie bliski podwyższenia rezultatu był Inter. Bardzo dobrze rzut wolny egzekwował Wesley Sneijder, ale jego strzał fantastycznie wybronił Gillet.  Po okresie dość spokojnej gry niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Interu, ale sytuację wyjaśnił Handanović.  W 41 minucie Guarin dobrym podaniem obsłużył Milito, ale Argentyńczyk ostatecznie nie doszedł do futbolówki.  Do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło i Inter schodził do szatni z prowadzeniem 0:1

Inter rozpoczął drugą połowę z jedną zmianą. Po długiej nieobecności na murawie pojawił się Ricardo Alvarez. Argentyńczyk zastąpił Jonathana. W 51 minucie z około 30 metrów na bramkę uderzał Sneijder. Jego uderzenie wylądowało nad bramką Torino. Chwilę później Holender miał kolejną sytuację, ale nie doszedł do piłki dogrywanej przez Guarina. W 61 minucie dobrą okazję na bramkę zmarnował Meggiorini.  W 65 minucie niemal 100% sytuację zmarnował Bianchi. Bardzo silny strzał napastnika gospodarzy w niesamowity sposób wybronił Handanović. Chwile później sytuacje sam na sam ze Słoweńcem zmarnował Meggiorini. Czas mijał, a Torino dalej nacierało. W 78 minucie po uderzeniu głową jednego z zawodników Torino piłka minęła bramkę Interu.  W 83 minucie jednak to Nerazzurri zdobyli bramkę. Pereira dobrze wypuścił piłkę do Alvareza, ten dokładnie po ziemi dograł piłkę w pole karne do Cassano. Włoch dobrze obrócił się i pewnie podwyższył wynik spotkania na 0:2. Podłamana tym golem drużyna Torino nie była w stanie odpowiedzieć i to Inter mógł cieszyć się ze zdobycia 3 punktów.

Po dwóch tygodniach przerwy w meczach ligowych i pucharowych, a skupieniu się wyłącznie na treningach w Appiano Gentile i w przypadku niektórych zawodnikach na meczach reprezentacji, Nerazzurri wracają do gry. W niedzielę 15 września na Stadio Olimpico w Turynie, zagrają mecz z Torino.

Inter i Torino to dwa zespoły, które są rekordzistami pod względem ilości Scudetto zdobytych z rzędu. Il Grande Torino swój rekord ustanowiło w latach 1943-1949, rekord Interu to historia nie tak odległa w czasie. Dziś jednak większość kibiców Torino przychodzących na stadion, by oglądać swoich ulubieńców w akcji nie pamięta wielkich sukcesów swojego klubu. Torino żyje w cieniu Juventusu i obecny sezon zaczyna w roli beniaminka ligi.

W ostatnim meczu podopieczni Andrei Stramaccioniego nie popisali się przed własną publicznością, przegrywając z Romą 1-3. Pretensje można było mieć przede wszystkim do gry obronnej, ponieważ popełnione błędy w tej formacji sprawiły, że dobrze usposobiona Roma nie mając problemu z ich wykorzystaniem, wróciła do domu z kompletem punktów.

Torino w swoim ostatnim meczu rozbiło 3-0 Pescarę, z którą Nerazzurri wygrali również po takim wyniku. W swoim pierwszym meczu w tym sezonie, Torino zremisowało bezbramkowo na wyjeździe w Sienie. Niedzielny mecz z Interem, będzie dla nich pierwszym spotkaniem przeciwko drużynie z czołówki.

Gra Interu pozwala wysnuć wnioski, że ta drużyna może w tym sezonie zajść daleko, pod warunkiem że wyeliminowane zostaną problemy, które sprawiają że zespół gra nierówno i wciąż nie może wygrać na własnym boisku, biorąc pod uwagę również mecze w Lidze Europy przeciwko Hajdukowi i Vaslui.

Do Turynu Inter pojedzie osłabiony brakiem Chivu, Obiego, Mudingayia, Marigi i Stanković'a. Nie pewny występu jest również Guarin oraz Palacio, którzy powrócili do klubu ze zgrupowań reprezentacji z urazami. Do bramki Interu po dłuższej przerwie wróci natomiast Samir Handanović, który zastąpi Lucę Castelazziego. Do kadry meczowej szansę powrotu ma również Ricardo Alvarez, który do tej pory leczył kontuzję.

W zespole Torino wzmocnieniem będzie Alessio Cerci, który dołączył chwilę przed meczem z Pescarą i w tym spotkaniu zadebiutował z ławki. W meczu z Interem Giampiero Ventura postawi na niego prawdopodobnie już od początku. W zespole Torino od początku zagrać może reprezentant Polski - Kamil Glik. Nie wiadomo jednak czy jego partnerem będzie reprezentant Włoch - Ogbonna, ponieważ wrócił on ze zgrupowania z urazem. Zawodnikiem, na którego my możemy zwrócić szczególną uwagę jest również Alen Stevanović, który do niedawna reprezentował barwy Primavery Interu, dziś jest podstawowym zawodnikiem Torino.

Prawdopodobne składy:

Torino (4-4-2): Gillet - Darmian - Glik - Ogbonna - Masiello - Vives - Brighi - Gazzi - Stevanović - Bianchi - Sgrigna

Inter Mediolan (4-3-2-1): Handanović - Zanetti - Samuel - Ranocchia - Pereira - Guarin - Gargano - Cambiasso - Cassano - Sneijder - Milito