54 Sorrentino; 2 Dainelli, 6 M.Rigoni (76' Stoian), 12 Cesar, 16 L.Rigoni, 17 Di Michele (72' Samassa), 20 Sardo, 21 Frey, 25 Vacek (69' Cruzado), 31 Pellissier, 56 Hatemaj.

1 Puggioni, 5 Guana, 9 Moscardelli, 14 Cofie, 23 Viotti, 26 Farkas, 33 Papp, 77 Thereau, 99 Drame.

1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 55 Nagatomo (69' Gargano), 14 Guarin, 19 Cambiasso (85' Mudingayi), 4 Zanetti, 31 Pereira; 10 Sneijder (26' Cassano); 22 Milito.

12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 7 Coutinho, 11 Alvarez, 20 Obi, 26 Chivu, 42 Jonathan, 88 Livaja.

5' Samuel, 10' Luca Rigoni, 36' Sardo, 48' Vacek

Bramki Alvaro Pereiry oraz Antonio Cassano zapewniły dziś zwycięstwo Interu nad Chievo. Dzięki temu Nerazzurri awansowali na 4. miejsce w Tabeli Serie A.

Nerazzurri byli pod presją, po porażce ze Sieną i do Werony pojechali z zamiarem zdobycia trzech punktu. Każdy inny wynik mógłby zostać bardzo źle odebrany w Mediolanie. Andrea Stramaccioni przed meczem wiele godzin rozmyślał nad ustawieniem, w którym jeszcze nie próbował grać. Mówiąc poważnie, zastanawiał się nad tym czy postawić na formację z trzema obrońcami. W rolę środkowego stopera miał się wcielić Cristian Chivu, jednak ostatecznie Rumun nie zagrał. Jego miejsce zajął Walter Samuel wspierany po bokach przez Ranocchię i Juana Jesusa. W sumie trener wystawił aż 6 obrońców, gdyby za takich uznać ustawionych dziś teoretycznie w pomocy Nagatomo, Pereirę i Zanettiego. Ustawienie 3-5-1-1, na temat którego spekulowano w prasie od kilku dni stało się faktem.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy na Stadio Bentegodi dominowali, zaś gry Interu w tym okresie meczu nie dało się oglądać na trzeźwo (po kilku głębszych zapewne też nie). Na domiar złego w 25. minucie meczu zbuntował się mięsień Wesley'a Sneijdera. Holender po minucie postanowił opuścić boisko i w jego miejsce wszedł Antonio Cassano. Włoch w ostatnich dniach wydaje się być jednym z lepiej dysponowanych graczy Interu i jak się później okazało, FantAntonio potwierdził to kolejną bramką dla Nerazzurrich.

Tuż przed przerwą Inter wyszedł na prowadzenie za sprawą Alvaro Pereiry. Urugwajczyk wykorzystał podanie Yuto Nagatomo i umieścił piłkę w siatce grającego po raz 300-tny w Serie A Sorrentino.

Po przerwie swoje szanse miało Chievo, jednak na posterunku był Samir Handanović, który rozegrał dobre potkanie. Nerazzurri swoją drugą bramkę strzelili w 74 minucie za sprawą Antonio Cassano. Włoch wykorzystał prostopadłe podanie od Gargano i płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Inter ostatecznie wygrał 2-0 pomimo gry, która nas do końca nie przekonuje. Nie zrozumiałym jest fakt wystawiania tak wielu zawodników kojarzących się z obroną aniżeli kreatywnością w ataku. Za wyniki odpowiada jednak Stramaccioni i to on ustala skład Interu. W najbliższy weekend Inter zagra z Fiorentiną, która zatrzymała wczoraj Juventus, mogąc nawet wygrać spotkanie z zespołem z Turynu.

Kiedy przyjeżdża do Mediolanu Siena i wygrywa 2-0 z Interem to wiedz, że coś się dzieje. Dzieje się źle i środowe spotkanie z Chievo w Weronie (rozpoczęcie o 20:45) może być okazją by sprawić, że będzie działo się choć trochę lepiej. Warto przypomnieć, że Andrea Stramaccioni w sezonie, w którym Primavera Interu zdobyła Puchar NextGen Series, przegrał na początku rozgrywek mecz z Tottenhamem 1-7 i były to złe miłego początki. Czy ostatnie porażki z Romą i Sieną sprawią, że Inter odnajdzie swój właściwy tor?

Ostatni raz z Chievo Inter grał 9 marca 2012 roku. W dniu własnych urodzin Nerazzurri zwyciężyli 2-0 po bramkach Waltera Samuela oraz Diego Milito. Wynik 0-0 utrzymywał się do 88 minuty, kiedy to na prowadzenie wyprowadził Nerazzurrich "The Wall". Aż 6 zawodników, którzy grali w tym spotkaniu nie ma już w Interze.

Jak wiadomo Inter w ostatniej kolejce przegrał u siebie ze Sieną. Po 4 kolejkach ligowych zajmuje 7. miejsce w tabeli. A jak wygląda sytuacja Chievo? Piłkarze z Werony wygrali na inaugurację z Bologną, a następnie przegrali trzy kolejne mecze z Parmą, Lazio i Juventusem. Obecnie plasują się na 16. pozycji.

Po porażce ze Sieną w ustawieniu Interu mogą zajść zmiany. Trener Stramaccioni zastanawia się nad ustawieniem 3 osobowego bloku obronnego. Można się jednak spodziewać powrotu Cristiana Chivu do składu, który zdaniem fachowców świetnie nadaje się do gry w takim ustawieniu. Jest to zaskakujące posunięcie, ponieważ grając z trzema obrońcami, Gian Piero Gasperini bardzo szybko pożegnał się z klubem z niechlubnym bilansem spotkań bez wygranej. Gasperini ustawiał jednak Inter w formacji 3-4-3, natomiast Stramaccioni planuje zastosować ustawienie 3-4-1-2, gdzie piątym pomocnikiem, ustawionym za dwójką napastników byłby Wesley Sneijder. Możliwe jest również ustawienie 3-5-1-1, w którym na ławce mecz rozpocznie Cassano, a linia pomocy wyglądać będzie tak: Nagatomo - Zanetti - Cambiasso - Guarin - Pereira oraz ustawiony przed nimi Wesley Sneijder. Jak w praktyce zagra Inter, będzie tak naprawdę niespodzianką. Ustawienie 3-5-1-1 może na boisku okazać się ustawieniem 5-3-1-1, jeżeli Nagatomo i Pereira otrzymają polecenie trzymania się bliżej własnej połowy.

Problemy ze zdrowiem, przedłużają absencję Rodrigo Palacio. Argentyńczyk wciąż nie jest gotowy do gry, trenuje indywidualnie. Już wkrótce możemy się jednak spodziewać powrotu Obiego, jednak czy będzie on otrzymywać szansę na grę, skoro takich szans bardzo niewiele otrzymuje chwalony latem Coutinho?

Prawdopodobne składy:

Chievo (4-3-2-1): Sorrentino - Sardo - Dainelli - Cesar - Jokic - Vacek - L.Rigoni - Hetemaj - Thereau - M.Rigoni - Pellissier

Inter (3-5-1-1): Handanović - Ranocchia - Chivu - Juan Jesus - Nagatomo - Zanetti - Cambiasso - Guarin - Pereira - Sneijder - Milito