1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 21 Gargano, 19 Cambiasso (Mudingayi 82), 55 Nagatomo; 29 Coutinho (Alvarez 71); 99 Cassano, 22 Milito (Guarin 85).

12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 20 Obi, 31 Pereira, 41 Duncan, 42 Jonathan, 44 Bianchetti, 88 Livaja

1 Viviano; 4 Roncaglia, 2 Rodriguez, 40 Tomovic; 11 Cuadrado (Toni 70), 92 Romulo, 7 Pizarro, 20 Borja Valero (Migliaccio 82), 23 Pasqual; 22 Ljajic (Fernandez 46), 8 Jovetic.

89 Neto, 3 Hegazy, 5 Olivera, 12 Lupatelli, 15 Savic, 16 Cassani, 17 Seferovic, 19 Llama.

Samuel 27, Ranocchia 30, Cambiasso 71, Guarin 90+4; Rodriguez 15 i 62 (cz.), Fernandez 55, Roncaglia 64, Jovetic 88.

Po serii nieudanych meczów przed własną publicznością, Inter Mediolan w końcu zwycięski. Nerazzurri dzięki bramkom Diego Milito z rzutu karnego oraz Antonio Cassano wywalczyli zwycięstwo nad Fiorentiną.

Przed meczem statystyki stały po stronie Interu, ponieważ Fiorentina ostatni raz wygrała w Mediolanie przeciwko Interowi w 2000 roku i od tamtej pory strzeliła tutaj zaledwie 6 bramek , tracąc aż 23.Porównując grę obydwu zespołów, małym faworytem spotkania dla wielu fachowców była Fiorentina, która w tygodniu świetnie zagrała przeciwko Juventusowi. Liczy się jednak tu i teraz, dlatego Inter nie zamierzał zaprzątać sobie głowy żadną z tych rzeczy i wyszedł na boisko zmotywowany do zdobycia pierwszych trzech punktów na Giuseppe Meazza, co udało się niedawno lokalnemu rywalowi.

Bez Wesleya Sneijdera, ale z Antonio Cassano w pierwszym składzie, Inter wybiegł na murawę w ustawieniu 3-5-2. Trójkę obrońców po raz kolejny stanowił Ranocchia, Samuel i Juan Jesus. Szansę gry od początku w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, otrzymał w końcu Philippe Coutinho oraz Walter Gargano.

Sporo akcji ofensywnych Interu inicjowanych było przez Philippe Coutinho. Po jednej z takich akcji z udziałem Brazylijczyka i Javiera Zanettiego, ręką w polu karnym zagrał Rodriguez. Karnego na bramkę bez problemów zamienił Diego Milito.

Chwilę później mogło być 2-0, lecz Il Principe nie wykorzystał dogrania Cassano i zmarnował doskonałą okazję na zdobycia drugiego gola. Jednocześnie w bramce Interu dobrze spisywał się Samir Handanović broniący strzały Ljajića i Valero.

W 35. minucie meczu, dzięki sporej luce zostawionej przez obronę Fiorentiny, kontr-atak Interu wykończył Antonio Cassano. FantAntonio wykorzystał podanie Cambiasso i w swoim stylu, dokładnym strzałem przy lewym słupku ucieszył Massimo Morattiego, Andreę Stramaccioniego i wszystkich wspierających Inter tego wieczoru.

Przed przerwą jak się później okazało, wynik spotkania ustalił Romulo, który głową pokonał Handanovića. Chwilę później mógł być remis 2-2, lecz z opresji obronną ręką wyszedł bramkarz Interu.

Po zmianie stron Fiorentina atakowała, zaś Inter nieco spuścił z tonu, choć dzięki czerwonej kartce Gonzaleza od 62 minuty grał w przewadze. Sprokurowany rzut karny oraz czerwona kartka. To ewidentnie nie był dobry dzień dla piłkarza Fiorentiny.

W końcówce meczu Inter skupił się głównie na utrzymaniu wyniku i odpieraniu ataków gości. Swoje szansę w tym meczu zmarnował Milito, gdyby Il Principe wykorzystał każdą z sytuacji, które miał, wynik spotkania mógłby być wyższy i Nerazzurri do końca spotkania nie drżeli by o wynik końcowy.

Za tydzień czekają Inter Derby Mediolanu. Wcześniej daleka wyprawa do Azerbejżanu na mecz z Neftci.

Nim Inter uda się w daleką podróż do Azerbejdżanu, w Mediolanie o godzinie 20:45 podejmować będzie zespół Vincenzo Montelli - Fiorentinę. Będzie to ostatni mecz 6. kolejki Serie A. Czy uda się Interowi w końcu wygrać na Giuseppe Meazza?

Ostatni raz Inter grał na Meazza przeciwko Sienie, która niespodziewanie wygrała 2-0. Fiorentina to zespół o wiele wyżej notowany i będący w formie. W poprzedniej kolejce zespół Montelli zatrzymał Juventus, a zdaniem komentatorów powinien to spotkanie wygrać, gdyż wyglądał na zespół lepszy w tym spotkaniu. Viola chwalona jest za wyniki i styl, aczkolwiek do krytykowanego Interu "fiołkom" brakuje jednego punktu.

Inter w ostatniej kolejce grał wyjazdowy mecz z Chievo. W środku tygodnia zespół Stramaccioniego posłany w bój w ustawieniu 3-4-1-1 wywalczył zwycięstwo.

Jeśli jest coś co mogłoby dać nadzieję fanom Interu na korzystny rezultat to statystyki. Te dla zespołu przyjezdnych są druzgocące. Inter wygrał 11 ostatnich meczów przeciwko Fiorentinie na własnym terenie. Nawet w ostatnim, słabym sezonie, Inter wygrał 2-0. Ostatni dobry wynik tego zespołu z Interem na Meazza miał 12 lat temu, 7 maja 2000 roku, kiedy to dzięki dwóm trafieniom Chiesy, jednego Batistuty i Bressana zespół gości wygrał aż 4-0. Od tamtej pory zawsze wygrywał Inter.

Niestety, również Siena miała kiepski bilans z Interem w Mediolanie, ponieważ aż do momentu ostatniego meczu, nigdy tutaj nie wygrała.

Siła ofensywna Fiorentiny to przede wszystkim Stevan Jovetić. Czarnogórzec stał się czołową postacią ekipy z Florencji, wspierają go tacy zawodnicy jak Ljajić czy Pizarro, którego dobrze znamy z krótkiego epizodu w barwach Interu.

Andrea Stramaccioni w meczu przeciwko "Violi" nie będzie mógł skorzystać z Wesley'a Sneijdera. Piłkarz doznał kontuzji już w 26. minucie meczu z Chievo i nie zobaczymy go prawdopodobnie przez około miesiąc. Ponadto zabraknie Palacio, Stanković'a oraz Marigi.

Problemów ze składem nie ma Montella, który oprócz Mounira El Hamdaoui ma do dyspozycji wszystkich niezbędnych zawodników.

Jak zagra Inter? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Nerazzurri ponownie wystąpią w 3 osobowym bloku obronnym. Obok Juana Jesusa i Ranocchi zagra prawdopodobnie Walter Samuel, który dobrze spisał się w Weronie. Możliwość występu stoi również przed Cristianem Chivu. W drugiej linii, na skrzydłach zobaczymy Pereirę i Nagatomo, zaś w środku argentyńsko-kolumbijski tercet: Zanetti, Cambiasso i Guarin. Parę ataku stanowić będzie Diego Milito oraz wspierający go u boku Antonio Cassano.

Piłkarze Fiorentini muszą zwrócić uwagę na Estebana Cambiasso. Defensywny pomocnik Interu potrafi niespodziewanie znaleźć się pod bramką rywali i strzelić gola. Przeciwko Fiorentinie robił to dotychczas najczęściej. Aż 5 z 44 jego bramek zdobytych we Włoszech padło przeciwko temu zespołowi.

Oprócz pojedynku piłkarzy, ciekawym tłem tego spotkania jest rywalizacja dwóch młodych trenerów: Vincenzo Montelli i Andrei Stramaccioniego. Obaj panowie dobrze się znają, a nawet przyjaźnią, dlatego spotkanie Interu z Fiorentiną, chociażby z tego powodu będzie dodatkowo ciekawe.

Prawdopodobne składy:

Inter Mediolan (3-5-2): Handanović - Ranocchia - Samuel - Juan Jesus - Nagatomo - Zanetti - Cambiasso - Guarin - Pereira - Cassano - Milito

Fiorentina (3-5-2): Viviano - Roncaglia - Rodriguez - Tomović - C'Drado - Romulo - Pizarro - Valero - Pasqual - Ljajić - Jovetić