1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 10 Kovacic, 19 Cambiasso (37' st Schelotto), 31 Pereira; 14 Guarin; 99 Cassano (32' Alvarez), 18 Rocchi

27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 17 Kuzmanovic, 24 Benassi, 28 Pasa, 45 Forte, 47 Colombi, 55 Nagatomo

16 Polito; 2 Stendardo, 5 Scaloni, 10 Bonaventura, 13 Canini, 17 Carmona (9' st Livaja), 19 Denis (38' st Cazzola), 21 Cigarini, 77 Raimondi, 83 Del Grosso (29' st Brivio), 88 Biondini

78 Frezzolini, 8 Radovanovic, 9 Troisi, 18 Giorgi, 22 Contini, 23 Brienza, 28 Brivio, 32 Ferri, 91 De Luca, 99 Parra

5' Kovacic, 20' st Samuel, 40' st Scaloni, 43' st Biondini. czerwona 46' st Raimondi

Porażką przed własną publicznością 3-4 zakończył się wieczorny mecz 31. kolejki pomiędzy Interem a Atalantą. Bramki dla Interu zdobyli: Tommaso Rocchi oraz Ricardo Alvarez (dwie). Dla gości trafiali Bonaventura oraz trzykrotnie Denis. Porażka praktycznie zamyka Interowi drogę do eliminacji Ligi Mistrzów. Ponadto Nerazzurri stracili prawdopodobnie swojego kolejnego napastnika - w 32 minucie meczu boisko opuścił kontuzjowany Antonio Cassano.

Wygrana 2-0 nad Sampdorią poprawiła nieco morale w Interze i wydawało się, że dziś wieczorem do żadnej niespodzianki nie dojdzie. Niestety los napisał bardzo dramatyczny przebieg tego spotkania, mało ciekawy dla gospodarzy. Na stadionie nie dopisali również kibice, którzy być może przeczuwali najgorsze i stawili się na Giuseppe Meazza w bardzo "okrojonym składzie" (38.935 widzów - przyp. red.).

Jeszcze w pierwszej połowie boisko opuścił Antonio Cassano. Włoch doznał urazu, który miejmy  nadzieję nie okaże się poważny. Po wykluczeniu ze składu Milito i Palacio, absencja Cassano byłaby kolejnym gwoździem do trumny dla i tak mocno osłabionego Interu. Na boisko za Cassano wszedł Alvarez.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Inter wyszedł na prowadzenie za sprawą Tommaso Rocchiego. Doświadczony napastnik wykorzystał dośrodkowanie Pereiry z rzutu rożnego i strzelił swojego setnego gola w Serie A.

W drugiej połowie Atalanta wyrównała za sprawą Bonaventury, jednak radość z remisu trwała krótko. Chwilę później było już 3-1, po dwóch trafieniach Ricardo Alvareza.

Był to jednak początek "emocji", ponieważ gdy wydawało się że Nerazzurri mają wszystko pod kontrolą, do akcji wkroczył sędzia dyktując karnego, którego na bramkę zamienił Denis. Ten sam zawodnik niedługo potem jeszcze dwukrotnie pokonał Handanovića kompletując hattrick.

W ostatnich momentach meczu znakomitą okazję do wyrównania zaprzepaścił Andrea Ranocchia, który przyzwyczaił nas do roli środkowego napastnika w  podobnych momentach jak ten, których ostatnio nie brakuje.

Już dzisiaj na Stadio Giuseppe Meazza odbędzie się kolejny mecz w ramach rozgrywek Serie A. To już 31. kolejka. Do Mediolan u przyjeżdza Atalanta Bergamo. Początek spotkania już o 20:45.

Do końca sezonu pozostało 8 spotkań, do upragnionego trzeciego miejsca tracimy 7 punktów. Do zdobycia pozostało 24 punkty. Odrobienie strat jest jak najbardziej realne, lecz nie do końca zależne od nas. Spójrzmy na pozostałą drogę obu ekip...

Milan: Fiorentina (wyjazd), Napoli (dom), Juventus (wyjazd), Catania (dom), Torino (dom), Pescara (wyjazd), Roma (dom), Siena (wyjazd).

Inter: Atalanta (dom), Cagliari (wyjazd), Roma (dom, Coppa Italia), Parma (dom), Palermo (wyjazd), Napoli (wyjazd), Lazio (dom), Genoa (wyjazd), Udinese (dom).

Nie da się ukryć, że mamy zdecydowanie łatwiejszy terminarz. Mamy jednak zdecydowanie bardziej uszczuploną kontuzjami kadrę, szczególnie w formacji ataku. Teraz, gdyby urazu doznał Palacio nasz potencjał w ofensywie spadł zdecydowanie. Jednak wszystkich piłkarzy powinna zmotywować perspektywa występów w Champions League, a dzięki niej powoli odkręci się kurek z pieniędzmi zarówno od UEFA, jak i Massimo Morattiego.

Na razie koniec z wywodami na temat europejskich pucharów. Pora skupić się na nadchodzącym spotkaniu, a po nim krok po kroku, na kolejnym, kolejnym, kolejnym. Wypada użyć oklepanego hasła z "traktowaniem każdego meczu jak finału".

Atalanta zajmuje 16. pozycję w tabeli Serie A ze zdobyczą 34 punktów. Dla porównania Nerazzurri zajmują 6. lokatę z 50 punktami. Piłkarze z Bergamo mają jednak kim postraszyć. Jest German Denis, jest Giacomo Bonaventura, no i jest nasz wychowanek Marko Livaja. Andrea Stramaccioni z pewnością pluje sobie w brodę, że zamiast z niego może skorzystać co najwyżej z Tomasso Rocchiego, który wyraźnie odstaje od kolegów z zespołu. Wygląda na to, że popularny Strama chce wrócić do formacji 3-4-1-2. Czyżby Walter Samuel był kluczowy w grze trójką obrońców? Wygląda na to że tak.

Jeśli chodzi o szansę nasych piłkarzy w tym meczu, są one spore. W ostatnich 8 spotkaniach u siebie przeciwko Atalancie nie doznaliśmy smaku porażki. U bukmacherów kurs na Inter wynosi 1.8, na remis 3.7, a na Atalantę 5. Nie pozostało nic innego jak życzyć miłego dla oka spotkania i trzymać kciuki za naszych kopaczy... FORZA INTER!

Absencje:

W Interze nadal istny szpital. Kontuzjowani od dłuższego czasu są: Gaby Mudingayi, Luca Castellazzi, Joel Obi, Yuto Nagatomo, Diego Milito. Do nich dołączyli Christian Chivu, Dejan Stanković i Rodrigo Palacio. Zawieszony na jedno spotkanie jest Walter Gargano.

Natomiast w ekipie z Bergamo zabraknie Maxi Moraleza, Igora Budana, Guido Marilungo i Gianpaolo Belliniego. Zawieszony jest podstawowy bramkarz Andrea Consigli, także obrońca Stefano Lucchini.