Inter odpadł z Pucharu Włoch

17 kwietnia 2013 | 20:27 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po pierwszym meczu półfinału w Rzymie, mimo porażki 1-2, można było mieć pewną nadzieję iż w Mediolanie, przed sporym gronem sympatyków, uda się odwrócić losy dwumeczu  i pokonać Romę. Niestety, to marzenie się nie spełniło i Inter odpadł z rozgrywek przegrywając 2-3...W finale zagra AS Roma i Lazio Rzym.

Oceny za występ i raport meczowy

W ostatnich meczach tradycją było, że jeden lub dwóch piłkarzy Interu wypadało ze składu z powodu kontuzji. Dziś weszliśmy na jeszcze wyższy stopień abstrakcji, gdy Esteban Cambiasso zapowiadany w wyjściowym składzie, doznał kontuzji jeszcze przed rozpoczęciem spotkania - podczas rozgrzewki.

Osłabiony kontuzjami Inter, choć to nie powinno być usprawiedliwieniem, do przerwy prowadził 1-0. Zgromadzeni na Giuseppe Meazza kibice przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy po koronkowej akcji, do siatki trafił Jonathan. Tak tak, ten Jonathan. Takiej akcji w wykonaniu Nerazzurrich zakończonej golem, nie widzieliśmy dawno. Niedługo po golu, dał o sobie znać Tommaso Rocchi, ale Stekelenburg nie pozwolił mu na zdobycie gola byłemu napastnikowi Lazio.

Wcześniej swoje okazje do zdobycia gola miała Roma, jednak na posterunku był Samir Handanović. Słoweniec tego dnia wiele razy ratował Inter od straty gola.

Po zmanie stron, Inter nie wytrzymał naporu gości i obrona w 55 minucie pękła po raz pierwszy. Do siatki trafił wychowanek Interu - Mattia Destro. Ten sam zawodnik w 69 minucie podwyższył na 2-1 dla Romy, czym praktycznie odebrał nadzieję Interowi, który w tym momencie potrzebował trzech goli. Przysłowiowy gwóźdź do trumny Interu wbił fantastycznym golem z dystansu Torosidis.

Nerazzurri świadomi porażki, zdołali jedynie odpowiedzieć jednym golem, autorstwa Alvareza. Argentyńczyk, najlepszy z ekipy Interu, uwiecznił swój niezły występ ładnym strzałem dystansu.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3 i to goście staną przed szansą zdobycia Pucharu Włoch. Wcześniej jednak muszą pokonać w finale lokalnego rywala - Lazio.

Inter 2-3 Roma (HT: 1-0)

strzelcy: Jonathan 22, Destro 55 and 69, Torosidis 74, Alvarez 80.

Inter: 1 Handanovic; 4 Zanetti, 7 Schelotto (Benassi 64), 10 Kovacic, 11 Alvarez, 17 Kuzmanovic (Forte 73), 18 Rocchi, 23 Ranocchia (Belloni 87), 25 Samuel, 40 Juan Jesus, 42 Jonathan.

Pozostali na ławce: 27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 26 Chivu, 28 Pasa, 47 Colombi, 48 Bandini, 90 Olsen.
Trener: Andrea Stramaccioni.

Roma: 24 Stekelenburg; 3 Marquinhos, 4 Bradley, 5 Castan, 7 Marquinho, 8 Lamela (Taddei 76), 10 Totti, 16 De Rossi, 22 Destro (Dodò 70), 35 Torosidis, 48 Florenzi (Balzaretti 46).
Pozostali na ławce: 1 Lobont, 13 Goicoechea, 15 Pjanic, 17 Lopez, 20 Perrotta, 23 Piris, 46 Romagnoli, 47 Lucca, 77 Tachtsidis.
Trener: Aurelio Andreazzoli.