Wynik jak sezon: Inter 2-5 Udinese

19 maja 2013 | 20:08 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Wynik i gra Interu w dzisiejszym spotkaniu z Udinese podsumowuje ten bardzo słaby sezon. Bezradny Inter był bez szans przeciwko Udinese, które do Mediolanu przyjechało "jak po swoje" i zakładany przez przyjezdnych cel został zrealizowany - zagrają w Lidze Europy. A Inter? Inter kończy sezon dopiero na 9. miejscu w tabeli.

Raport meczowy oraz oceny piłkarzy - zobacz!

Mimo iż dla Interu to spotkanie nie miało większego znaczenia pod względem pozycji w tabeli, kibice Interu, którzy pofatygowali się dziś na Meazza liczyli na dobrą grę, przynajmniej w takim meczu jak ten.  Tych kibiców na Giuseppe Meazza nie zjawiło się dziś wielu, natomiast ci którzy przyszli, nie zdążyli się jeszcze dobrze rozsiąść w fotelach, a drużyna Stramaccioniego już przegrywała 0-1 po golu Pinziego. Była 46 sekunda meczu, kiedy gracz z Udine po błędzie Juana Jesusa dał swojej drużynie prowadzenie.

Na stadionowym zegarze nie wybiło jeszcze pełne 10 minut, a było już 0-2. Strzałem głową Domizzi pokonał Samira Handanovića i sytuacja Interu stała się fatalna. Mimo to Inter próbował w jakiś sposób zareagować i po jednej z akcji udało się to Juanowi Jesusowi, który dwie minuty później strzelił kontaktowego gola. Przed przerwą Inter mógł wyrównać, jednak z bliska w dobrej sytuacji dla Interu obronił Brkić. Co nie udało się Rocchiemu, udało się Di Natale. Włoch fantastycznym uderzeniem pokonał Handanovića i wynik do przerwy brzmiał 1-3. Bramka spodobała się nawet kibicom Interu, którzy nagrodzili weterana brawami.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Pewne siebie Udinese kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku, Inter nieporadnie próbował atakować co wykorzystali goście i po jednej z kontr do siatki trafił Gabriel Silva. W Interze jakość prezentował przede wszystkim Mateo Kovacić, ale on jeden to za mało. Tej jakości dodał do gry Interu wprowadzony Rodrigo Palacio. Wracającemu po kontuzji Argentyńczykowi wystarczyło kilka minut by zaliczyć asystę po której do siatki trafił Tommaso Rocchi. To jednak w żadnym stopniu nie poprawiło humorów kibiców Interu. W końcówce meczu gwóźdź do trumny Interu wbił Muriel, którego strzał ustalił wynik meczu na 2-5.

Inter kończy sezon w kompromitujący sposób przed własną publicznością, zajmując ostatecznie 9. miejsce w tabeli. Na podsumowanie tego sezonu będzie jeszcze czas w najbliższych dniach, jednak już dziś wiemy iż Inter zanotował aż 16 porażek w sezonie i chyba trudno wytłumaczyć to nawet tak wieloma kontuzjami. Kibice na stadionie wywiesili wiele transparentów, na jednym z nich przeczytaliśmy: "Chcemy poważnego klubu i poważnego projektu. Nie chcemy kolejnego zmarnowanego roku" - bez wątpienia.