Inter 2-0 Genoa na inaugurację!

25 sierpnia 2013 | 17:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

W zakończonym przed momentem meczu 1. kolejki włoskiej Serie A, pomiędzy Interem a Genoą, Nerazzurri zwyciężyli 2-0. W 75 minucie meczu po asyście Jonathana trafił Nagatomo, następnie w doliczonym czasie gry na 2-0 po podaniu Guarina podwyższył Palacio.

Raport meczowy i oceny piłkarzy - oceń i TY!

Przed dzisiejszym meczem z Genoą doszło do kilku emocjonalnych chwil z udziałem byłego zawodnika naszej drużyny - Dejana Stankovića. Doświadczony Serb, który w barwach Interu rozegrał 326 spotkań, pożegnał się z kibicami Interu. Dejan wyszedł na murawę w koszulce z numerem 326, razem ze swoją rodziną. Jak można się było spodziewać, zawodnik otrzymał aplauz publiczności. Wcześniej został uściskany przez Massimo Morattiego, który wręczył mu okolicznościową tabliczkę oraz Ivana Cordobę, Javiera Zanettiego i Mario Corso.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie należała do najciekawszych. Tempo rozgrywania akcji było dosyć wolne, obydwie drużyny grały bardzo niedokładnie i brakowało pomysłu na rozmontowanie obrony rywali, mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki jaką miał Inter. Starał się przede wszystkim Jonathan, który w 25. minucie uderzył po długim słupku. Piłka jednak minęła bramkę o około metr. Pozostali zawodnicy nie zachwycali, Interowi wyraźnie brakowało jakości w pierwszej połowie, czego efektem był końcowy wynik do przerwy 0-0.

W drugiej połowie Inter grał nieco szybciej. Niedługo po jej rozpoczęciu, trener Mazzarri zdecydował się na zdjęcie z boiska Zdravko Kuzmanovića. Serba zastąpił Mauro Icardi i wobec tej zmiany, ze szpicy cofnięty został Rodrigo Palacio. Zmiana wyszła Interowi na dobre, ponieważ od tej pory Interowi znacznie powiększyły się możliwości ofensywne. Icardi już w pierwszym swoim kontakcie z piłką uderzył celnie głową na bramkę. Był to pierwszy celny strzał Interu w tym meczu i była to 50 minuta...

Genoa odpowiadała Interowi kontrami, jednak dobrze spisywał się Handanović a z linii obrony przede wszystkim Hugo Campagnaro, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku, harował praktycznie na całej murawie, widać było go po lewej, prawej stronie oraz brał udział w wielu akcjach ofensywnych.

W 75 minucie chwilę po wejściu Kovacića, Inter wyszedł na prowadzenie. Do siatki głową trafił Nagatomo, który wykorzystał dośrodkowanie Jonathana. Niedługo potem Icardi po strzale głową trafił w poprzeczkę, bliski zdobycia gola w podobnej sytuacji był również Ranocchia.

W końcówce meczu na boisku pojawił się Saphir Taider, dla którego był to debiut w barwach Interu. W 92. minucie meczu prostopadle do Palacio zagrał Guarin. Argentyńczyk nie zmarnował tej okazji i podwyższył wynik na 2-0.

Inter dopisuje sobie na konto 3 punkty i udanie inauguruje sezon 2012-2013.

Oficjalne składy

Inter: 1 Handanovic; 5 Juan Jesus, 23 Andrea Ranocchia, 14 Hugo Campagnaro; 2 Jonathan, 13 Fredy Guarin, 17 Zdravko Kuzmanovic, 19 Esteban Cambiasso, 55 Yuto Nagatomo; 11 Ricardo Alvarez; 8 Rodrigo Palacio;

Ławka: 12 Luca Castellazzi, 30 Juan Pablo Carrizo, 6 Marco Andreolli, 7 Ishak Belfodil, 9 Mauro Icardi, 10 Mateo Kovacic, 16 Gabi Mudingayi, 18 Wallace, 21 Saphir Taider, 31 Alvaro Pereira, 35 Rolando, 90 Patrick Olsen.

Trener: Walter Mazzarri

Genoa: 1 Mattia Perin, 10 Francesco Lodi, 11 Alberto Gilardino, 13 Luca Antonelli, 14 Isaac Cofie, 17 Mario Alberto Santana, 20 Sime Vrsaljko, 21 Thomas Manfredini, 33 Juraj Kucka, 90 Daniele Portanova, 91 Andrea Bertolacci

Ławka: 32 Antonio Donnarumma, 28 Lukas Zima, 2 Mario Sampirisi, 4 Sebastien Demiao, 5 Alessandro Gamberini, 23 Tiberio Velocci, 27 Matuzalem, 69 Stefano Sturaro, 77 Moussa Konate, 83 Antonio Floro Flores, 93 Celso Jara Martinez, 94 Allan Junior Blaze

Trener: Fabio Liverani

Arbiter: Guida
Asystenci: Di Fiore, Passeri. ,Iannello,Valeri, Ostinelli.