Raport z wypożyczeń

27 sierpnia 2013 | 09:09 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Akademia3 min. czytania

W ubiegły weekend w swoich nowych drużynach grali niektórzy z wypożyczonych (w niektórych przypadkach zawodnicy, których Inter jest tylko współwłaścicielem) z Interu zawodników. Dla części z nich był to oficjalny debiut w drużynie, inni musieli przełknąć gorycz siedzenia na ławce rezerwowych bądź na trybunach.

Jak można się było spodziewać, nieźle spisali się nasi wypożyczeni bramkarze. Francesco Bardi w meczu Livorno zagrał pełne 90 minut, otrzymał od La Gazzetta dello Sport notę 7 i choć jego drużyna przegrała z Romą 0-2, wybronił wszystko co mógł, za co wybrany został najlepszym zawodnikiem Livorno przez LGdS. Z pośród jego kolegów z drużyny będących na wypożyczeniu z Interu, występ zaliczyli także Duncan oraz Mbaye, ale swoją grą się nie wyróżnili. Drugi z wypożyczonych golkiperów - Raffaele Di Gennaro, rozegrał pełny mecz w drużynie Cittadelli przeciwko Spezii (0-0) i podobnie jak Bardi z notą 7 wybrano go najlepszym graczem swojej ekipy. w Cittadelli wystąpił jeszcze Pecorini, mecz na ławce przesiedział Alborno, a w kadrze zabrakło Biraghiego.

Na uwagę zasługuje jeszcze występ Marko Livaji. Chorwat zagrał pełne 90 minut w meczu z Cagliari i bliski był zdobycia gola. Jego drużyna przegrała, jednak on uznany zosał przez dziennikarzy La Gazzetty najlepszym zawodnikiem Atalanty z notą 6.5. Poniżej znajduje się podsumowanie występów większości z zawodników wypożyczonych z Interu, lub niektórych do których Inter posiada połowę karty.

Cagliari 2-1 Atalanta
Livaja (Atalanta) nota GdS 6.5 - 90 minut, wybrany najlepszym zawodnikiem Atalanty

Pecorini (Cittadella) nota GdS 6.0 - 65 minut
Di Gennaro (Cittadella) nota GdS 7.0 - 90 minut, wybrany najlepszym zawodnikiem Cittadelli