Inter 2-2 Lugano

7 września 2013 | 09:55 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Sobotniego poranka, o godzinie 10 w Appiano Gentile, odbył się towarzyski mecz Interu Mediolan ze szwajcarskim FC Lugano. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a bramki dla Interu zdobyli Milito oraz Kuzmanović. Spotkanie trwało 70 minut.

Walter Mazzarri, korzystając z przerwy na mecze reprezentacji, zechciał przetestować swoich rezerwowych zawodników, obejrzeć kilku graczy Primavery oraz sprawdzić osobiście dyspozycję Diego Milito.

Na meczu zjawił się sam Prezydent Massimo Moratti, który po śniadaniu zechciał zobaczyć w akcji swoich piłkarzy. Miejmy nadzieję, że w przypadku zmian na najwyższym stanowisku, Inter zawsze będzie miał tam osobę, która tak bardzo żyje Interem.

W pierwszym składzie Interu pojawiło się kilku graczy, któzy do tej pory nie mieli wielu okazji do gry jak Carrizo, Rolando, Samuel, Andreolli, Wallace, Mira czy sprowadzony niedawno do zespołu Primavery Ventre.

Do przerwy utrzymywał się wynik 0-0, chociaż goście stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Dobrze w bramce spisywał się jednak Carrizo.

Po zmianie stron, Inter szybko stracił bramkę, za sprawą Tosettiego, który pokonał Castelazziego, który zmienił w przerwie Carrizo.

Niedługo potem mogło być 0-2, gdy karnego sprokurował Wallace, jednak Castelazzio obronił jedenastkę. Co się jednak odwlekło, to nie uciekło. Lugano strzeliło kolejną bramkę i przewaga w wyniku zrobiła się znacząca.

Stracony drugi gol, pozytywnie podziałał na Inter, który wziął się za odrabianie strat. Najpierw do siatki po asyście Wallace, trafił Diego Milito, później do bramki trafił Kuzmanović, a spory udział w akcji bramkowej miał Ventre.

W ostatniej minucie meczu, Inter mógł wyjść na prowadzenie za sprawą Milito, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Podstawowe jedenastki:

INTER (3-5-2): 30 Carrizo; 35 Rolando, 25 Samuel, 6 Andreolli; 2 Jonathan, 21 Mira, 19 Cambiasso, 17 Kuzmanovic, 18 Wallace; 7 Ventre, 22 Milito.

Ławka: 12 Castellazzi, 5 Juan Jesus, 8 Bigotto, 9 Colombi, 11 Palazzi, 13 Tassi, 14 Longo, 23 Yao.

Trener: Mazzarri.

LUGANO: 30 Russo; 4 Forzano, 8 Basic, 10 Bottani, 11 Sadiku, 14 Sabbatini, 16 Aegerter, 19 Rey, 21 Da Silva, 22 Maffi, 25 Schlauri.

Ławka: 18 Badalli; 3 Skoric, 5 Guimaraes, 6 Urbano, 7 Shalaj, 9 Dubajic, 13 Toure, 15 Quadri, 17 Tosetti, 20 Blattner, 23 Garcia, 24 Santillo, 26 Cazzaniga.
Trener: Sandro Salvioni.

Źródło: inf.własna / fcinternews.it