Tylko remis z Atalantą

29 października 2013 | 20:14 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Zapowiedzi2 min. czytania

Inter Mediolan zremisował na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1 - 1. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Na gola Rickiego Alvareza odpowiedział German Denis.

Derby Lombardii od samego początku prowadzone były w dobrym, szybkim tempie. Pierwsi doskonałą szansę na zdobycie gola mieli gospodarze. W 5 minucie Guarin niemal z linii wybił jednak futbolówkę, która po strzale głową Caniniego niechybnie zmierzała do bramki. Inter odpowiedział w 16 minucie i była to od razu odpowiedź bramkowa. Kovacić dośrodkował w pole karne w kierunku Palacio, który głową zgrał piłkę w okolice 5 metra do Alvareza, a ten strzałem w krótki róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety goście zupełnie niepotrzebnie oddali inicjatywę Atalancie, która groźna była głównie po rzutach rożnych. Dwukrotnie głową uderzał Yepes. Miejscowi dopieli swego w 25 minucie. Bardzo aktywny Moralez posłał piłkę do Denisa, a kat Nerazzurrich głową doprowadził do wyrównania. Do przerwy mecz był wyrównany i obie ekipy miały swoje okazje, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Z powodu urazu na drugą połowę nie wybiegł już Sami Handanović i kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał Carrizo. Drugie 45 minut toczone było już w znacznie słabszym tempie. Inter posiadał optyczną przewagę i dążył do zdobycia gola. W 62 minucie po udanym dryblingu w dobrej sytuacji znalazł się Alvarez, jednak Consigli obronił jego uderzenie. Najlepszą okazję goście stworzyli sobie za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Icardiego. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak tylko w słupek. W 82 minucie po rzucie rożnym w doskonałej sytuacji znalazł się Mario Yepes, jednak jego strzał z najbliższej odległości, instynktownie nogami wybronił Carrizo. Mimo usilnych starań Nerazzurri nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i zanotowali czwarty już remis w obecnych rozgrywkach.

Atalanta (3-4-1-2): Consigli, Stendardo, Yepes, Canini, Raimondi, Carmona, Cigarini, Brivio, Moralez; Livaja, Denis.
Trener: Colantuono

Inter (3-5-1-1): Handanović, Rolando, Samuel, Juan Jesus, Jonathan, Guarin, Cambiasso, Alvarez, Nagatomo, Kovacić, Palacio.
Trener: Mazzarri

Źródło: fcinternews.it