Przed meczem z Romą

1 marca 2014 | 09:01 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Zapowiedzi4 min. czytania

Jednym z najciekawszych spotkań aktualnej kolejki ligowej we Włoszech, będzie dzisiejszy pojedynek w Rzymie pomiędzy Romą a Interem. Nerazzurri liczą na rewanż za pojedynek z pierwszej rundy, kiedy Giallorossi pokonali Nerazzurrich 3-0. Spotkanie rozpocznie się o 20:45.

Nerazzurri w ostatnim meczu ligowym zaledwie zremisowali u siebie z Cagliari. Roma natomiast skromnie pokonała na wyjeździe Bolognę 1-0. W tabeli ligowej ekipa Garcii zajmuje drugie miejsce, tracąc do Juventusu 9 punktów. Inter natomiast jest piąty i do lidera traci 26 punktów, zaś do dzisiejszego rywala 17.

Inter jedynym zespołem bez rzutu karnego
Drużyna Mazzarriego jest jedyną ekipą w Serie A, która jak do tej pory nie wykonywała w meczu rzutu karnego. Ostatni raz miało to miejsce 8 maja 2013 roku, kiedy Alvarez przestrzelił karnego z Lazio. Od tamtej pory, Inter zagrał 27 spotkań w Serie A.

Czyste konto Romy przez 219 minut, w lidze od 311 minut
Choć apetyty były większe, gra Romy w tym sezonie może się podobać. Giallorossi strzelają sporo bramek, tracąc bardzo niewiele. Roma ma najmniej straconych bramek w lidze, bo zaledwie 11. Biorąc pod uwagę wszelkie mecze oficjalne, drużyna nie straciła gola od 219 minut, zaś gdy spojrzymy tylko na te rozegrane w lidze: 311 minut. W ostatnich 4 meczach u siebie, Roma zdobywała co najmniej 3 gole.

Roma nie przegrała u siebie od 16 spotkań, 8 zwycięstw z rzędu
Ostatnia porażka Romy na Stadio Olimpico miała miejsce 7 maja przeciwko Chievo. Ponadto ostatnie 8 spotkań tej drużyny u siebie zakończyło się zwycięstwem.

Roma i Inter, mocni w drugiej połowie
Roma i Inter to dwa zespoły, które zdobyły najwięcej bramek na początku drugiej połowy między 46 a 60 minutą (10). Pozostałe dwie ekipy, które mają ten sam rezultat to Juventus i Torino.

Marzec w wykonaniu drużyn Mazzarriego
Marzec to złoty miesiąc dla Waltera Mazzarriego. W 52 meczach zdobył on średnio 1,67 punkta na mecz dzięki 24 zwycięstwom, 15 remisom i 13 porażkom.

Forma zespołów:
Roma ZZZRZZ
Inter PRPZZR

Absencje
W Romie zabraknie Balzarettiego, Dodo, Tottiego oraz Maicona.

W Interze nie zobaczymy Chivu, Mudingayia, Marigi, Wallace, Andreollego. Hernanes, którego występ stał pod znakiem zapytania, najprawdopodobniej rozpocznie mecz na ławce.