Inter zwycięża w Weronie

15 marca 2014 | 20:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po golach Rodrigo Palacio i Jonathana Inter Mediolan pokonał Hellas Werona 2 - 0. Zwycięstwo Nerazzurrich mogło być okazalsze jednak futbolówka po uderzeniach Icardiego i Hernanesa zatrzymywała się niestety na poprzeczce bramki strzeżonej przez Rafaela.

Spotkanie mogło znakomicie rozpocząć się dla gości z Mediolanu. Już w 5 minucie Fredy Guarin dośrodkował wprost na głowę Mauro Icardiego jednak po uderzeniu głową Argentyńczyka piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i już w 13 minucie podopieczni Waltera Mazzarriego mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Znakomicie zachował się Jonathan, który przedryblował defensorów Hellas, a następnie wyłożył piłkę Palacio, który z najbliższej odległości dopełnił formalności. Po zdobyciu gola Inter cofnął się nieco i oddał inicjatywę gospodarzom, którzy co prawda ambitnie starali się doprowadzić do wyrównania, jednak nie miało to przełożenia na groźne sytuacje pod bramką Samira Handanovicia. Druga rzecz, że ponownie bardzo dobrze spisywała się defensywa Nerazzurrich. Do przerwy wynik nie uległ więc zmianie.

Na początku drugiej odsłony ponownie piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Rafaela. Tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do Hernanesa, który w 55 minucie z rzutu wolnego starał się poszukać swojej pierwszej bramki w barwach Interu. Następnie z dystansu uderzali Guarin i Palacio, a indywidualnym rajdem popisał się Iturbe. Rezultat pozostawał jednak bez zmian. Sytuacja ta uległa jednak zmianie w 63 minucie, kiedy to oko w oko z golkiperem miejscowych stanął Jonathan. Rafael wygrał pierwszy pojedynek ze swoim rodakiem, jednak przy dobitce okazał się już bezradny. Druga bramka chyba podcięła skrzydła podopiecznym trenera Mandorliniego. Inter w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia i nie forsował tempa. W samej końcówce mogła, a nawet powinna paść bramka kontaktowa jednak Handanović dwukrotnie znakomicie interweniował po uderzeniach zawodników Hellas. Niedługo potem sędzia Banti zagwizdał po raz ostatni i drugie zwycięstwo Interu z rzędu stało się faktem.

Hellas (4-3-3): Rafael; Cacciatore, Maietta, Moras, Albertazzi; Sala, Donati, Marquinho; Iturbe, Toni, Romulo
Trener: Mandorlini

Inter (3-5-2): Handanović; Campagnaro, Ranocchia, Rolando; Jonathan, Guarin, Cambiasso, Hernanes, D'Ambrosio; Palacio, Icardi
Trener: Mazzarri.