Inter pokonał Dnipro 1-0

18 września 2014 | 18:10 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

W zakończonym przed momentem meczu 1. kolejki Ligi Europy, Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Dnipro Dnipropetrovsk 1-0 dzięki bramce Danilo D'Ambrosio w 71 minucie spotkania.

Zobacz raport meczowy i oceń występ piłkarzy

Nerazzurri wyszli na murwę w ustawieniu 3-5-1-1 z Icardim na szpicy i Fredym Guarinem za jego plecami. W srodku pola Mazzarri zdecydował się na Hernanesa, M'Vilę i Kuzmanovića, zaś po bokach D'Ambrosio i Dodo. Linię obrony stworzyli Campagnaro, Vidić i Juan Jesus.

Mecz był bardzo wyrównany z lekką przewagą Interu. Nerazzurri mieli więcej ataków i strzałów, a także dłużej utrzymywali się przy piłce. Dokładność podań i kultura gry była również zdecydowanie po stronie przyjezdnych.

Do przerwy nikomu nie udało się wyjść na prowadzenie. Choć długo nikt nie potrafił trafić do siatki, nie brakowało fauli i starć na granicy przewinienia odgwizdanego przez sędziego. W 68. minucie meczu z boiska wyleciał Rotan po tym jak zebrał dwie żółte kartki.

Nerazzurri dosyć szybko skorzystali z przewagi jednego gracza i już trzy minuty później przed polem karnym piłkę do D'Ambrosio zgrał Guarin, a Włoch minąwszy zwodem obrońcę przepuścił piłkę między nogami bramkarza Dnipro.

Do końca meczu ten wynik się utrzymał i zapewnił Interowi 3 cenne punkty na początek przygody w LE. Inter zajmuje 1. miejsce w tabeli swojej grupy. W drugim meczu Karabach zremisował bezbramkowo z St.Etienne.

DNIPRO DNIPROPETROVSK 0-1 INTER
strzelcy: D'Ambrosio 71'

DNIPRO: 71 Boyko; 44 Fedetskiy, 23 Douglas, 3 Mazuch, 17 Strinic; 20 Bruno Gama, 7 Kankava, 29 Rotan, 4 Kravchenko; 10 Konoplyanka; 18 Zozulya.

Ławka: 9 Kalinic, 14 Cheberyachko, 16 Lastuvka, 24 Luchkevych, 28 Shakhov, 89 Politylo.

Trener: Myron Markevych.

INTER: 1 Handanovic; 14 Campagnaro, 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 33 D'Ambrosio, 88 Hernanes, 90 M'Vila, 17 Kuzmanovic, 22 Dodò; 13 Guarin; 9 Icardi.

Ławka: 30 Carrizo, 2 Jonathan, 6 Andreolli, 7 Osvaldo, 8 Palacio, 20 Obi, 23 Ranocchia.

Trener: Walter Mazzarri.