Palermo 1-1 Inter

21 września 2014 | 20:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Po przeciętnej grze, Inter zremisował dziś wyjazdowy mecz z Palermo 1-1. Bramkę na wagę remisu zdobył Chorwat - Mateo Kovacić.

Zobacz raport meczowy i oceń występ piłkarzy Interu

Początek spotkania nie był dobry w wykonaniu Nerazzurrich, ponieważ już w trzeciej minucie Samir Handanović po raz pierwszy w tym sezonie zmuszony był wyciągać piłke z siatki. Stało się to po akcji rywali, w której antybohaterem został Nemanja Vidić, który nieporadnie zachował się w polu karnym, tracąc głupio piłkę, którą na bramkę zamienił Vasquez.

Po stracie gola Inter próbował odpowiedzieć, ale piłkarze Mazzarriego długo nie wiedzieli w jaki sposób zabrać się za drużynę Palermo. Brakowało pomysłu na rozegranie i dokładności. Palermo bardzo dobrze radziło sobie z rozbijaniem ataków Interu.

Pierwszą poważną okazję, na bramkę zamienił Mateo Kovacić w 42 minucie, gdy piłkę stracił Osvaldo, lecz ta trafiła bezpośrednio pod nogi Chorwata, który ładnym strzałem po ziemi pokonał Sorrentino. Chwilę później mogło być już 2-1 dla Interu, jednak sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Nemanję Vidića.

Po przerwie Inter zagrał nieco lepiej niż w pierwszej połowie i wynikało to m.in. z tego, że gospodarzom nie udawało się już utrzymywać tak intensywnego pressingu jak w pierwszej połowie. Inter można rzecz dominował przez prawie całą drugą połowę, choć w końcówce rywale kilka razy napędzili strachu Handanovićowi, który bronił także strzały własnych kolegów, jak w przypadku Juana Jesusa, który wślizgiem bliski był zdobycia gola samobójczego.

Wprowadzony przez trenera Iachineigo Belotti w końcówce zdobył bramkę, która jak się okazuje została chyba niesłusznie nieuznana. Sytuacja tak zdenerwowała trenera gospodarzy, że ostatecznie wylądował z czerwona kartką poza boiskiem.

W ostatniej akcji świetną główką popisał się osvaldo, jednak refleks zaprezentował bramkarz Palermo. Była to znakomita szansa do podwyższenia na 2-1 i zdobycie kompletu punktów. Inter wraca do Mediolanu z jednym oczkiem i w środę zagra kolejny mecz ligowy z Atalantą na Giuseppe Meazza.

Po Interze spodziewamy się lepszej gry. Dzisiejszy mecz pokazał, że niełatwo będzie Nerazzurrim łączyć występy w Lidze Europy z meczami w Serie A.

Źródło: Inter.it