Platini chce karania białymi kartkami

17 października 2014 | 10:55 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Michel Platini wyszedł z inicjatywą wprowadzenia nowych kar dla zawodników podczas spotkań piłkarskich.

Francuz chce by UEFA wprowadziła przepis, na mocy którego sędziowie oprócz żółtych i czerwonych kartek, mogli karać zawodników białymi kartkami.

Kara przyznawana byłaby za przesadne protesty i niewybredne komentarze pod adresem sędziego czy rywali. Ukarany taką kartką zawodnik, musiałby opuścić murawę na 10 minut.

17 października 2014 | 11:13

A ja myślę, że do niezły pomysł. Tylko nie wiem, czy akurat za protesty takie kary wlepiać. I czas musiałby być dłuższy, 15-20 minut, żeby to faktycznie miało być osłabienie. W piłce ręcznej się to sprawdza, dodaje dramaturgii, wymusza na czas osłabienia inne rozwiązania taktyczne. Nie widzę powodów dla których w piłce nożnej miało by się to nie sprawdzić

Paweł Świnarski

17 października 2014 | 11:19

Ciekawe ilu jednocześnie może dostać białą kartkę... i ciekawe jak by to wyglądało w meczach z Juventusem.

Klinsi64

Klinsi64

17 października 2014 | 11:20

tylko że to dałoby kolejne pole do popisu dla i tak nieogarniających już sędziów

MrGoal

MrGoal

17 października 2014 | 11:35

No tak, prawda. Ale czy nieogarnięci sędziowie to wystarczający argument dla braku zmian? Żółte kartki śmiem twierdzić, są trochę bez sensu, często nie są żadną karą. Ktoś popełnia faul taktyczny, przerywa groźną kontrę, potencjalnie bramkę i dostaje za to żółtą kartkę, czyli w zasadzie...nic. A jakby miał wylecieć na 15 minut to by się trzy razy zastanowił czy warto faulować

rapen

rapen

17 października 2014 | 11:45

Powinno zostac jak jest, niech nie kombinuja za duzo z zasadami w futbolu.

Drago194

Drago194

17 października 2014 | 11:47

Lepiej by powtórki wideo wprowadził a nie jakieś czasowe kary, co to do cholery jest, hokej?

17 października 2014 | 13:56

Przesada. Sport uprawiany przez dorosłych facetów, pełen emocji i czego oni się niby spodziewają?Oczywiste jest, że piłkarzom mogą puszczać nerwy. Jeżeli ktoś jest na to za delikatny to chyba nie powinien sędziować dorosłej piłki. Karać sędzia i tak może żółtą a nawet czerwoną kartą.

galica13

galica13

17 października 2014 | 14:10

farsa grałaby samym bramkarzem cały mecz praktycznie. element taktyki u tych szmat to bieganie za sędzią, atakowanie go itd

Feldmman

Feldmman

17 października 2014 | 14:25

Jaki bezsens... W Holandii mieli opuszczać boisko na 30 min. za żółtą. Tu jakaś biała... Może jeszcze zielona za fair play i piłkarz biega po boisku 10 minut więcej.

Tytus

Tytus

17 października 2014 | 14:43

A ja proponuję pozwolić piłkarzom na małe solo z sędzią, to od razu rozwiąże problem ;P

stary ubek

stary ubek

17 października 2014 | 15:39

Kurwa mać po jakiego Chuja zmieniać coś co jest doskonałe zamknij morde śmieciu i idz se karać PSG a nie swirujesz pawiana

17 października 2014 | 16:16

Jestem rowniez za. To w takim przypadku wiekrzosc wlochow by dostawalo biale kartki. Dobrze ze u nas tak duzo ich nie ma. ;D

Dziarski

Dziarski

17 października 2014 | 21:04

@MrGoal sama nazwa "faul taktyczny" świadczy o tym że faul jest częścią taktyki w dzisiejszej piłce nożnej i wyrzucanie piłkarza na 10 minut z boiska za jego zastosowanie jest idiotyczne, zmieniłoby oblicze tej gry na gorsze. wystarczy sobie wyobrazić co by się działo w meczach przeciwko barcelonie. z białymi kartkami Inter LM by nie wygrał przy swoim defensywnym stylu gry, więc radze Ci i Platiniemu się 100 razy zastanowić i wycofać z tego pomysłu.

Ronaldo

Ronaldo

18 października 2014 | 00:44

Ciekawa sprawa ale myślę, że to już by było podobne bardziej do hokeja lub piłki ręcznej. Przyzwyczailiśmy się do tego, co jest i moim zdaniem za takie zachowanie należy się żółta kartka. W końcu piłkarzy jako zawodowych sportowców obowiązuje kultura i są przykładem dla młodszych. Nie zmieniajmy tego.