Inter zwycięzcą Viareggio Cup!

16 lutego 2015 | 17:19 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Akademia2 min. czytania

Inter Mediolan najlepszą drużyna 67 edycji Viareggio Cup! W wielkim finale Nerazzurri pokonali Hellas Werona 2 - 1 po golach Federico Bonazzolego i Brighta Gyamfiego. Dodatkowo Bonazzoli z pięcioma trafieniami został najlepszym strzelcem turnieju.

Inter już w 1 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Federico Bonazzollego, który wykazał się sprytem i snajperskim instynktem. Przewaga Nerazzurrich ani przez chwile nie ulegała wątpliwości, jednak szczególnie w drugiej połowie podopieczni Stefano Vecchiego razili nieskutecznością. Rywale doprowadzili do wyrównania w 60 minucie po dobrze wykonanym stałym fragmencie i główce Cappelluzzo. Kiedy wydawało się, że po 90 minutach na tablicy wyników widniał będzie remis, gola na wagę końcowego zwycięstwa zdobył Bright Gyamfi.

Sukces Primavery z wysokości trybun śledzili Roberto Mancini i Piero Ausilio.

Inter Mediolan - Hellas Werona 2 - 1 (1 - 0)

Gole: Bonazzoli (1), Gyamfi (88) - Cappelluzzo (60)

INTER (4-3-3): Radu; Gyamfi, Yao, Sciacca, Dimarco (Miangue, 38' st); Rocca, Gnoukouri, Palazzi; Camara, Ventre (Baldini, 20' st), Bonazzoli

Pozostali na ławce: 12 Pissardo, 21 Costa, 4 Steffè, 6 Della Giovanna, 13 Popa, 14 Miangue, 15 Dabo, 17 Crosato, 18 Baldini, 22 Appiah, 24 Rapaic

Trener: Vecchi

VERONA (4-4-2): Gollini; Boateng (Perini, 10' st), Rossi (Riccardi, 1' st), Boni, Tentardini; Guglielmini, Bearzotti, Speri (Moretto, 20' st), Cecchin (Miketic, 10' st) ; Fares, Cappelluzzo

Pozostali na lawce: 23 Ferrari, 2 Perini, 13 Moretto, 18 Miketic, 19 Ocelka, 20 Dagnoni, 21 Gilli, 24 Piccinini

Trener: Pavanel