Wymęczone zwycięstwo

23 lutego 2015 | 20:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Cagliari 2 - 1. To trzecia ligowa wygrana z rzędu podopiecznych Roberto Manciniego. Gole dla Nerazzurrich zdobywali Mateo Kovacić i Mauro Icardi. Trafieniem dla rywali odpowiedział były Interista - Samuele Longo.

Pierwsze 15 minut spotkania to popis niedokładności z obydwu stron. Na szczęście z tego piłkarskiego chaosu szybciej pozbierali się przyjezdni. Nerazzurri przejeli inicjatywę i coraz śmielej zagrażali bramce strzeżonej przez Brkicia. W 19 minucie po znakomitym zagraniu od Icardiego przed szansą stanął Podolski. Niemiec zamiast uderzać wdał się w niepotrzebny drybling przez co dobrze zapowiadająca się akcja spaliła na panewce. Dobitka Brozovicia była już niecelna. Kilka minut później ponownie bliski szczęścia był Łukasz Podolski. Tym razem nie wykorzystał dobrej wrzutki od Santona. Włoch był dziś dobrze dysponowany w ofensywie co udowodnił w 29 minucie, kiedy zdecydowanie wbiegł w pole karne i wyłożyć piłkę Marcelo Brozoviciowi. Chorwat uderzył z pierwszej piłki, ale Brkić był na posterunku. Dobitka Icardiego została natomiast zablokowana. Po chwili z dystansu próbował Guarin, jednak także bez powodzenia. W odpowiedzi zakotłowało się pod bramką Interu, a wszystko przez niepewne wyjście Juana Carrizo, który zastępował dziś lekko kontuzjowanego Handanovicia. Argentyńczyk zrehabilitował się jednak za swój błąd powstrzymując rajd rozpędzonego Jose Mpoku. Młodziutki Belg był bez wątpienia najjaśniejszą postacią w swoim zespole i sprawiał wiele kłopotów defensywie Interu. Przed przerwą na listę strzelców po strzałach głową próbowali wpisać się jeszcze Mauro Icardi i Łukasz Podolski, ale w obu przypadkach nieskutecznie.

Druga odsłona rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób, czyli od bramki dla czarno - niebieskich. Podolski zagrał do Icardiego. Argentyńczyk mial pewne problemy z opanowaniem piłki, jednak znakomicie wyręczył go Mateo Kovacić, który nie dał bramkarzowi najmniejszych szans. Po objęciu prowadzenia Nerazzurri postawili sobie chyba za cel zrobić wszystko, aby sprezentować gola rywalom. Postawa defensorów Interu wołała o pomstę do nieba. Campagnaro, Juan Jesus i Vidić prześcigali się w coraz bardziej nonszalanckich zagraniach. Na szczęście Cossu i Mpoku mieli dziś zwichrowane celowniki, a skutecznymi, choć w dużej mierze szczęśliwymi interwencjami popisywał się Carrizo. Kiedy wydawało się, że gol dla Cagliari jest już tylko kwestią czasu, bramka rzeczywiście padła. O dziwo jednak to goście podwyższyli prowadzenie. Odbiór w środku pola i błyskawiczne zagranie do Icardiego, który najpierw położył obrońcę, by następnie precyzyjnym strzałem pokonać bramkarza rywali. W pewnym momencie wydawało się, że jest już po wszystkim, a podopieczny trenera Manciniego spokojnie dowiozą korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Nic bardziej mylnego. Juan Jesus przegrał pojedynek z Samuelem Longo, a były snajper Primavery Interu mocnym strzałem w krótki róg przywrócił nadzieję kibicom gospodarzy. Warto podkreślić, że napastnik nie manifestował swojej radości. W samej końcówce gra Nerazzurrich ponownie raziła nieporadnością i niedokładnością. Na szczęście rywalom nie udało się doprowadzić do remisu i tym samym trzecie ligowe zwycięstwo stało się faktem. Niemal rowno z końcowym gwizdkiem wygraną mógł jeszcze podwyższyć Hernanes, jednak piłka po strzale Brazylijczyka odbiła się od poprzeczki i spadła przed linią bramkową.

CAGLIARI: 44 Brkic; 16 Dessena, 15 Rossettini, 33 Capuano, 8 Avelar; 30 Donsah, 5 Conti, 4 Crisetig; 40 M'Poku, 7 Cossu; 90 Cop

Ławka rezerwowych: 1 Colombi, 27 Cragno, 2 Gonzalez, 3 Murru, 9 Longo, 10 Joao Pedro, 14 Pisano, 17 Farias, 18 Barella, 22 Husbauer, 32 Ceppitelli, 37 Diakhitè

Trener: Gianfranco Zola

INTER: 30 Carrizo; 21 Santon, 15 Vidic, 5 Juan Jesus, 14 Campagnaro; 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic; 11 Podolski, 10 Kovacic; 9 Icardi

Ławka rezerwowych: 46 Berni, 6 Andreolli, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 22 Dodò, 23 Ranocchia, 28 Puscas, 33 D'Ambrosio, 88 Hernanes, 91 Shaqiri, 93 Dimarco

Trener: Roberto Mancini

Źródło: fcinternews.it