GdS: Top i Flop zimowego mercato

5 marca 2015 | 21:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery1 min. czytania

Zimowe mercato już dawno za nami i spokojnie można wyciągać pierwsze wnioski z poczynań piłkarzy, którzy w styczniu zmienili przynależność klubową. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport postanowili, aby to kibice dokonali podsumowania zimowych poczynań klubów Serie A.

Zarówno w rankingu Top, jak i Flop znalazło się miejsce dla nabytków czarno - niebieskich.

Czytelnicy GdS docenili dotychczasową postawę Xherdana Shaqiriego. Szwajcar uzyskał 19,5% wszystkich głosów co dało mu drugi miejsce w klasyfikacji najlepszych zakupów. Zdecydowanym zwycięzcą został ostatni kat Nerazzurrich, czyli Mohamen Salah z Fiorentiny (48,3%). Trzecie miejsce zajął Manolo Gabbiadini (9,4%). Marcelo Brozović zyskał uznanie 3,4% kibiców.

Na przeciwległym biegunie znalazł się Łukasz Podolski. 35,4% głosujących uznało go za największy transferowy niewypał. Gorzej oceniono jedynie sprowadzenie Alessio Cerciego z Atletico Madryt do Milanu (44,6%). Najniższe miejsce na podium zajął Seydou Doumbia z Romy (9,2%).