Icardi z koroną. Inter bez pucharów.

31 maja 2015 | 20:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady3 min. czytania

Na zakończenie sezonu 2014/15, Inter pokonał na własnym stadionie Empoli 4 - 3. Dwie bramki dla Nerazzurrich zdobył Mauro Icardi i wspólnie z Lucą Tonim zdobył koronę króla strzelców. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się także Rodrigo Palacio i Marcelo Brozović, a dla rywali dwukrotnie Michedlidze i raz Pucciarelli.

W pierwszych 45 minutach zdecydowanie najciekawszym elementem spotkania był oficjalny debiut nowego kompletu domowych strojów Interu Mediolan. Co prawda już w 6 minucie z dystansu groźnie uderzał Nagatomo jednak w dalszej części pierwszej odsłony nie działo się zbyt wiele. W 21 minucie z powodu kontuzji murawę opuścił Felipe. Jego miejsce zajął dawno niewidziany Davide Santon. Mecz w pierwszej połowie toczył się pod dyktando gospodarzy. Niestety nie miało to przełożenia na sytuacje podbramkowe. Szczęścia próbowali kolejno Icardi, Santon, Palacio, Medel i ponownie Palacio, ale za każdym razem graczom czarno - niebieskich brakowało skuteczności, lub górą był Davide Bassi. Do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po przerwie byliśmy świadkami zupełnie innego spotkania. Już w 49 minucie wynik otworzył Rodrigo Palacio, który skutecznie wykończył akcję zapoczątkowaną przez Kovacicia i asystę Mauro Icardiego. Ten ostatni po kilku minutach rozpoczął odrabianie strat do Luki Toniego. Kolejny raz świetnym zagraniem popisał się Kovacić, a akcję sam na sam z Sepe wykończył Icardi. W tym momencie mogło wydawać się, że znamy już zwycięzcę dzisiejszego spotkania. Nic z tych rzeczy. W 59 minucie Levan Mchedlidze głową z bliska zdobył bramkę kontaktową. Po kilku kolejnych minutach było już 2 - 2. Verdi dograł do Pucciarellego, który nie dal szans Handanoviciowi. W odpowiedzi świetne dogranie Palacio zmarnował Icardi, a po chwili Handanović powstrzymał Mchedlidze. Kolejne bramki po prostu wisiały w powietrzu. W 70 minucie Inter ponownie objął prowadzenie. Tym razem pierwszego gola w czarno - niebieskich barwach zdobył Marcelo Brozović. Z walki o koronę króla strzelców nie zamierzał rezygnować Mauro Icardi. W 75 minucie zabrakło mu skuteczności jednak po chwili miał już na koncie gola numer 2 tego w tym meczu, a 22 w całym sezonie. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Hernanes. Argentyńczyk tym samym zrównał się z Luką Tonim. Nie rezygnował jednak z walki o objęcie samodzielnego przywództwa w klasyfikacji strzelców, lecz brakowało mu skuteczności. W 85 minucie Bassi w fenomenalnym stylu obronił uderzenie Rodrigo Palacio. Wynik w końcówce ustalił ostatecznie Mchedlidze.

Przed dzisiejszym meczem Inter miał jeszcze matematyczne szanse na awans do Ligi Europy. Remis Sampdorii z Parmą spowodował jednak, że w europejskich pucharach zagra ekipa z Genui. Pytanie tylko która. Z układu tabeli to miejsce należy się podopiecznym trenera Gasperiniego. Na chwilę obecną Genoa nie otrzymała jednak licencji na grę w europejskich pucharach co premiuje jej lokalnego rywala.

INTER (4-3-1-2): Handanovic; Nagatomo, Ranocchia, Felipe, Juan; Kovacic, Medel, Brozovic; Hernanes; Palacio, Icardi.

Ławka rezerwowych: Carrizo, Andreolli, Podolski, Kuzmanovic, Obi, Santon, Gnoukouri, Puscas, Donkor, Dimarco, Bonazzoli, Correia.

Trener: Mancini

EMPOLI (4-3-1-2): Sepe; Laurini, Rugani, Barba, Hysaj; Vecino, Valdifiori, Croce; Saponara; Pucciarelli, Mchedlidze.

Ławka rezerwowych: Pugliesi, Sepe; Signorelli, Tavano, Diousse, Piu, Verdi, Mario Rui, Brillante, Tonelli, Zielinski, Somma.

Trener: Sarri.