Przed meczem Inter vs. Frosinone

22 listopada 2015 | 10:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Zapowiedzi2 min. czytania

Dziś wieczorem po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji, do gry wróci Inter Mediolan. Nerazzurri nie mają przynajmniej w teorii wymagającego rywala, jednak nie mogą pozwolić sobie na zlekceważenie przyjednych, ponieważ inny wynik niż zwycięstwo, będzie porażką.

Po 12 kolejkach ligowych, Inter nadal jest liderem Serie A. Pozycję tą dzieli z Fiorentiną, która dzisiaj zmierzy się z Empoli. Frosinone przegrało 5 z 6 swoich meczów w Serie A na wyjeździe.

Nerazzurri po raz pierwszy zmierzą się z Frosinone. Wcześniej nigdy nie doszło do oficjalnego meczu między tymi drużynami, czy to w Serie A czy Pucharze Włoch.

Jeżeli wieczorem Inter osiągnie zwycięstwo, bardzo możliwe że mecz zakończy się wynikiem 1-0 dla ekipy Nerazzurrich. Takim wynikiem kończyło się już 7 meczów w tym sezonie. Tylko trzy razy Inter osiągnął powyżej 7 zwycięstw 1-0 w całym sezonie i było to w sezonach: 1986/87, 1952/53 i 1963/64.

W poprzedniej kolejce Inter zwyciężył na wyjeździe z Torino 1-0. Frosinone natomiast zremisowało u siebie z Genoą 2-2, zaś ostatni wyjazdowy mecz tej drużyny zakończył się wysoką porażką we Florencji 1-4.