Kompromitacja w Weronie

7 lutego 2016 | 11:54 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan tylko zremisował z zamykającym tabelę Hellas Werona 3 - 3 w meczu 24 kolejki. Dla gospodarzy bramki zdobywali kolejno Helander, Pisano i Ionita. Po stronie Nerazzurrich na listę strzelców wpisali się Murillo, Icardi i Perisić.

Po tym jak punkty straciła wczoraj Fiorentina przed podopiecznymi Roberto Manciniego pojawiła się znakomita okazja do ponownego wskoczenia na podium. Tym bardziej, że rywalem Interu była dziś czerwona latarnia rozgrywek i niemal pewny kandydat do spadku do Serie B.

Początek spotkania rzeczywiście mógł zapowiadać łatwą wygraną przyjezdnych z Mediolanu. Już w 7 minucie wynik spotkania powinien otworzyć Rodrigo Palacio. Mauro Icardi świetnie wycofał piłkę do swojego rodaka jednak ten uderzył wprost w interweniującego Golliniego. Po chwili Inter wyszedł na prowadzenie. Marcelo Brozović dośrodkował piłkę wprost na głowę Jeisona Murillo i było 1 - 0. Co ciekawe Nerazzurri dopiero pierwszy raz w bieżącym sezonie zdobyli gola w pierwszych 15 minutach spotkania. Do dzisiejszego meczu Inter nie stracił także bramki po rzucie rożnym rywali. Ta statystyka straciła na aktualności w 13 minucie po golu Helandera. Z kornera dośrodkowywał Luca Marrone. Po kilku minutach remis był już historią. Kolejne dośrodkowanie Marrone, tym razem z rzutu wolnego i bramka Pisano. Inter jeszcze przed przerwą próbował wyrównać, lecz nieskutecznie. Szczęścia z dystansu próbowali Brozović i Telles jednak wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę nie wybiegł już elektryczny Felipe Melo. W jego miejsce pojawił się Ivan Perisić, który rozruszał nieco ofensywne poczynania Interu. Zamiast pogoni w wykonaniu gości byliśmy jednak świadkami kolejnej bramki w wykonaniu Hellas Werona. Po kolejnym kornerze swego rodzaju hat-trick zaliczył Marrone, a sposób na Handanovicia znalazł tym razem Ionita. Nie był to jednak koniec wielkiego strzelania na Stadio Marc' A. Bentegodi. Po kilku minutach nadzieję na odwrócenie losów spotkania w serca kibiców czarno - niebieskich wlał Mauro Icardi, który wykorzystał świetne dogranie Perisicia. W 67 minucie w zamieszaniu podbramkowym uderzał Palacio, lecz ponownie przegrał pojedynek z Gollinim. W 78 minucie spotkania był już remis. Prawą flanką ruszył Rodrigo Palacio i dograł mocną piłkę w pole karne. Z futbolówką minął się Icardi jednak na długim słupku akcję skutecznie zamykał Ivan Perisić. Końcówka spotkania to już prawdziwa wymiana ciosów. Uderzenie z dystansu Edera obronił Gollini, Gilberto trafił w słupek, a Icardi w dogodnej okazji posłał piłkę obok bramki. Do ostatniego gwizdka zwycięska bramka wisiała w powietrzu, lecz ostatecznie obie strony musiały zadowolić się podziałem punktów.

HELLAS VERONA: 95 Gollini; 3 Pisano, 18 Moras, 5 Helander, 6 Albertazzi; 13 Wszolek, 8 Marrone, 23 Ionita, 93 Fares; 9 Toni, 11 Pazzini.
Ławka rezerwowych: 37 Coppola, 88 Marcone, 2 Romulo, 4 Samir, 7 Jankovic, 12 Gilberto, 14 Furman, 19 Greco, 21 Gomez, 22 Bianchetti, 28 Emanuelson.
Trener: Luigi Delneri.

INTER: 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 24 Murillo, 5 Jesus, 12 Telles; 77 Brozovic, 83 Melo, 7 Kondogbia; 23 Eder, 9 Icardi, 8 Palacio.
Ławka rezerwowych: 30 Carrizo, 46 Berni, 11 Biabiany, 17 Medel, 21 Santon, 22 Ljajic, 27 Gnoukouri, 33 D'Ambrosio, 44 Perisic, 56 Popa, 97 Manaj, 99 Correia.
Trener: Roberto Mancini.